Nosilec za telefon (avto zračniki) - Kenu Airframe

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Nekako sem se zagrel za Kenu Airframe+
Ampak me moti, da nima nagiba levo/desno (torej, da se obrne proti vozniku in je vedno vzporeden z zračnikom).
Na Ebayu sem videl, da obstajajo tudi kloni Airframe, ki se nagibajo v vse strani, ampak so bolj kitajski (no, vsaj cene).
Da ne kupujem šrota dvakrat ali trikrat - ali ima kdo kakšne dobre izkušnje z nosilcem za telefon z naslednjimi željami:
- uporaben za večje telefone
- močno drži telefon, hkrati pa je enostavno natikanje/iztikanje telefona
- se enostavno natakne/iztakne iz zračnika
- omogoča nagibanje v poljubno smer
- koliko toliko ličen in kvalitetno narejen.

Upam, da nisem prezahteven
evil.gif
predlogi dobrodošli.
 

MojcaPokraculja

Pripravnik
6. okt 2015
65
4
8
Jaz imam magnetnega, ploščico imam pa zalepljeno na notranji strani ovitka telefona, tako da se je na zunaj ne vidi. 5 inčni telefon v mojem primeru magnet drži brez problema. Vrti se v vse smeri, zelo sem zadovoljna z njim.

Imam tega

Moj je zalepljen na dashboard, obstajajo pa tudi taki, ki se zataknejo v zračnike, ampak ti niso tako gibljivi, tukaj jih imaš vse sorte.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.760
161
63
Moje izkusnje z nosilci so bolj slabe. Preizkusil ze marsikaj. Vse se v roku 1-2 meseca zjaha,zmaja.
Trenutno imam silikonsko nedrseco podlagco, ki se presenetljivo dobro obnese.

Lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Imam kitajski airframe, kopija pac... Pa kakor sicer mislis da bo motece da ni obrnjen proti tebi, meni se zdi da ima telefon dovolj dober vidni kot, da se cisto ok vidi. Se mi je polomilo par obicajnih nosilcev za na steklo, tale mi drzi ze vsaj pol leta, zaenkrat mi se ni uspelo med voznjo ven strest telefona. Aja, iPhone 5s, ne vem pa kako drzi vecje modele...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.820
113
Imam kenu airframe, sodelavec pa kitajsko kopijo, oba sta identicna in delujeta super (iphone6)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
cca 2 leti uporabljam Kenu Airframe pa moram reči, da me ta pomanjkljivost, da ni nagiba levo/desno nič več ne moti. Tudi radio ni obrnjen proti meni, zakaj bi moral biti telefon? Koliko pa se sploh uporablja telefon v avtu? Da sprejmeš nekaj nujnih klicev, če pa želiš nekoga poklicati, pa je itak zaradi varnosti v prometu najbolje, da se ustaviš in pokličeš. Navigacije pa tudi ne potrebuješ ves čas, tako da .....
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Hvala za predloge. Nekaj let sem uporabljal nosilec, ki se prilepi na vetrobransko steklo. Dokaj solidno izdelan, (nerodno, vendar) dobro prilagodljiv, tudi na steklu je kar solidno držal (telefon je v nekaj letih le nekajkrat zgrmel na tla
evil.gif
). Po menjavi avta pa me moti, ker mi takšen položaj res pokrije velik del pogleda. Sedim namreč precej visoko, že samo ogledalo mi krepko ovira pogled, zato nočem še telefona, saj se sicer v ovinkih kar nagibam, da vidim.
Zato sem se zagrel za takšnega, ki se zatakne v zračnike. Nisem nek telefonski odvisnik in za same pogovore mi sploh ni pomembno v tem primeru. Gre predvsem za navigacijo in v tem primeru bi si želel, da je telefon malo obrnjen proti meni.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.500
888
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Nekako sem se zagrel za Kenu Airframe+
Ampak me moti, da nima nagiba levo/desno (torej, da se obrne proti vozniku in je vedno vzporeden z zračnikom).
Na Ebayu sem videl, da obstajajo tudi kloni Airframe, ki se nagibajo v vse strani, ampak so bolj kitajski (no, vsaj cene).
Da ne kupujem šrota dvakrat ali trikrat - ali ima kdo kakšne dobre izkušnje z nosilcem za telefon z naslednjimi željami:
- uporaben za večje telefone
- močno drži telefon, hkrati pa je enostavno natikanje/iztikanje telefona
- se enostavno natakne/iztakne iz zračnika
- omogoča nagibanje v poljubno smer
- koliko toliko ličen in kvalitetno narejen.

Upam, da nisem prezahteven
evil.gif
predlogi dobrodošli.
Uporabljam Kenuja 2 leti. Deluje BP, mogoče je sedaj malo popustila vzmet, vendar še vedno opravlja svojo funkcijo.
Nobene potrebe po sukanju levo, desno. Uporabljam tudi na daljših poteh za navigacijo v kombinaciji z i5s. Vse super.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Te nikoli ne moti, da telefon ni obrnjen proti tebi?
No, saj tiste originalne navigacije tudi pogosto niso, ampak telefon ima manjši zaslon, pa se mi zdi smiselno.

Vzmet sicer dobro drži? Je natikanje/iztikanje telefona praktično ali kaj zatikajoče?

Sicer mi je Kenu res najbližji ...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Natikanja se moraš samo navadit, jaz sem si naštimal feder spodaj (samo ena stran je premična), pritisneš telefon dol in potegneš, za vstavljanje s spodnjim delom naprej, pritisneš dol, pritisneš ob zračnik, spustiš. Zjhebe te samo, ko ti kdo okrog obrne nosilček, sicer narediš gib z eno roko brez da bi rabil dol pogledat
wink-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.500
888
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Te nikoli ne moti, da telefon ni obrnjen proti tebi?
No, saj tiste originalne navigacije tudi pogosto niso, ampak telefon ima manjši zaslon, pa se mi zdi smiselno.

Vzmet sicer dobro drži? Je natikanje/iztikanje telefona praktično ali kaj zatikajoče?

Sicer mi je Kenu res najbližji ...

Ne, ne moti. sicer ga lahko delno tudi obrneš proti sebi. Ampak ne veliko.

Fedra je na začetku kar močna, vendar se jo navadiš. Jaz imam narejeno tako, da telefon objame levo desno, snemam pa ga s potiskom v desno. Hkrat z isto rokoi primeš tudi nosilec, da se slučajno nebi prestavil med snemanjem. Ko pa se fedra "ulaufa" pa gre brez prijemanja.

Fajn je tudi ta nosilec, ker ga skupaj s telefonom zarotiras in imas pokončno/ležečo pozicijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz imam tak "pajek" držalo za v zračnike. Pašejo vsi telefoni not. Pogooglaj spider car phone holder. Je bila enkrat na facebook reklama in sem za par eurov naročil direkt pri naših. Sigurno manj kot 10. Funkcionira super.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Tudi tole je zanimivo, bom še pogledal.

Kakšne pa so izkušnje s tistimi z magnetom? S stališča praktičnosti se mi zdijo najboljši, vendar ne vem, če tisti močan magnet kaj škodi telefonu (ali celo avto elektroniki)?
evil.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Sem malo posimuliral, kako bi to bilo v Passatu. Pa mi ne bi bilo všeč, saj so sredinske reže precej nagnjene (položene). Torej telefon v tem primeru precej leži, poleg tega pa bi si želel, da je obrnjen proti meni. Takoj sem videl, da mora nosilec zagotovo imeti možnost obračanja v vse strani.
 

MojcaPokraculja

Pripravnik
6. okt 2015
65
4
8
Jaz imam mojega magnetnega, za katerega sem že dala link zgoraj, v uporabi skoraj 1 leto, zdaj imam na njem že drugi telefon. Z nobenim telefonom ni bilo problema zaradi magneta (edino kar se občasno redko zgodi je, da se prižge ekran, takoj ko ga daš na nosilec (podoben princip kot tisti magnetni preklopni smart ovitki)). Moj je prilepljen in veliko bolj gibljiv kot tiste opcije za v režo. Pa še fajn je, ker lahko ploščico namontiraš na telefon kamorkoli ti najbolj ustreza (zgoraj, spodaj, levo, desno, na sredini in povsod vmes) Sicer pa, stvar stane 2 evra, verjetno ne bo bankrota, pa četudi gre prvi dan v smeti
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Ja, tudi tale je resen kandidat ... da ne bom preveč kompliciral ... bom nekaj izbral, pa bomo videli. Ob vseh stroških, bomo tudi tole preživeli.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ponaredek kenu sem nabavil na aliexpresu. dela ko urca.
ker sem mal poseben, sem si ga vgradil v režo za CD-je:) Tko ni straha da bi polomil zračnike, ne ovira pihanja oz pozimi ne greje telefona, nagib sem si naštelal...
Mal je blo dela. Ampak vsaj že 1leto dela kot, da je original vgrajen v avto:)
cd-je sem pa itak vse že porazgubil, pometal...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tudi jaz mam kopijo kenu, brez logota. Dela kot mora že 2 leti. Je pa zdaj boljše vzet kakega magnetnega, ker je bolj prilagodljiv vozniku in bolj primeren za vse vrste avtov.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Kupil sem enega majhnega za v zračnik. Takšnega, ki je prilagodljiv in magneten. Za sedaj je v redu. V zračniku mora sicer biti na spodnji reži, pa je precej stabilen. Loputice takrat niso videti preveč obremenjene. Magnet pa telefon drži dokaj v redu. Upam, da ne bo uničil vseh kompasov v bližini.
evil.gif

Za sedaj sem zadovoljen (mislim, da je bila cena okrog 12 evrov, če se ne motim).
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ponaredek kenu sem nabavil na aliexpresu. dela ko urca.
ker sem mal poseben, sem si ga vgradil v režo za CD-je:) Tko ni straha da bi polomil zračnike, ne ovira pihanja oz pozimi ne greje telefona, nagib sem si naštelal...
Mal je blo dela. Ampak vsaj že 1leto dela kot, da je original vgrajen v avto:)
cd-je sem pa itak vse že porazgubil, pometal...
Daš link katerega točno si vzel?