Nokia N70 težava z zaslonom.

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
44
Dobova
Če je morda ostal še kakšen poznavatelj stroke ga prosim za nasvet. Nokia N70, letnik lanski, mobitelova, odklenjena, nekajkrat "update-na".

Pred kratkim je zaslonček zablodil. Oziroma vsaj upam, da je zaslonček.
Simptomi:
- Zgornji centimeter zaslona je moten in slabo berljiv, 5 milimetrov pod tem je zamaknjena spodnja vrstica, ki je običajnu na dnu zaslončka.
- Celotno ostalo področje je včasih v barvnih kvadratkih velikih približno kvadratni milimeter, včasih pa v navpičnih barvastih črtah.
- Do telefona je možno dostopati preko modrega zoba, napram PC-ju se odziva normalno. V koliko je možno klicat ne vem, ker ko se vklopi telefon ni možno nič razbrati iz zaslona.

Telefon sem odprl, očistil vso umazanijo z alkoholom, sestavil nazaj, pa ni nič bolje. Razočaran sem ugotovil, da zaslon nima prevodne "gumice", kar smo menjali, v "mojih časih", ko je GSM kazal podobne simptome. Sedaj pa vprašanje. Ali menite, da je težava v zaslonu, ali pa je morda šlo kaj za njim? Glede na to, da je telefon v takem stanju, da če bi deloval, ga ne bi prodal za več kot 70€, se mi splača poizkusiti menjati zaslon? Naj vse skupaj raje zaženem v smeti in babici obesim aneks na penzion paket?

Hvala!
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Bratrancu se je podobno zgodilo(celo na istem telefonu), pa ga je nesel na servis in sedaj dela ko urca!
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
44
Dobova
Žal več ni v garanciji. Ker Teleray ob takih primerih menja celo ploščo, oziroma zaslon to ni ravno smotrno početje. Bom poizkusil "prebrikat" tistih nekaj IC-jev. Morda uspe. Če ne, gre v koš.