Nexus 6

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Prevelik in predrag.

Res je.
Nexus že do sedaj ni bil nek prodajni hit, najbolje se je po mojem še zadnaj 5tka prodajala. Ampak s to cenovno politiko in to velikostj pa mislim, da bo kupcev zopet konkretno manj. Zadeva je v višino in širina večja za praktino 5mm od recimo note4, kateri med (dražjimi) phableti praktično nima konkurence, tako da
rolleyes-1.gif

Med cenejšimi je pa tukaj še Oneplus one..mislim ne vem no..tole mene ne prepriča, čeprav je oblikovno lep.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Sem bil preprican da ga bom kupil se ne dolgo nazaj. Ko sem zasledil da bo v velikosti tablice, sem si ze skoraj 100% premislil, zdaj ko vidim ceno, ni sans da ga kupim. Skoda da so ukinili poceni cenovno politiko za nexuse. 400€ mi je ze lani bila za 5ko zgornja meja bolecine, na koncu se je vedno samo telefon in ne dam 600€ za to.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
ne sme se.

kako se ne sme? sicer drugo področje, ne telefonija, sem želel eno zadevo, in so mi jo dobavili, čeprav je pri nas ni bilo niti več za dobiti (uradni uvoznik mi je zagotovil, da pač tega modela ni več za dobiti), prodajalec mi je zadevo zagotovil v treh dneh in to po "normalni" ceni ... od kje, nisem spraševal, zakaj bi. in vse uradno, s papirji in vsem, ne kako mutibaričevstvo ...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.663
1.375
113
6-ka mi je prevelika in predraga.

Upam, da se bo sedaj dalo dobiti Nexus 5 pod 300€ : )
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
337
10
18
Pri TS pravijo, da Nexus 6, oz. nič od Motorole nebo nič v njihovi ponudbi. Tak da smo Slovenci spušili v tej rundi. Lepo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Ja ce sem pravilno informiran, obstaja se nekaj operaterjev polek ts pri nas
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
337
10
18
Za druge me ne briga, ker majo zlatarske cene, pa še z nekimi paketi te posiljujejo,da se moraš vezat. Zgoraj sem dal primer. Pri TS daš 420€ za G3. Brez,da bi te s kakim paketom posilili. V drobnem tisku sem našel,da ga lahko kadarkoli predčasno plačaš v celoti. Torej počakam mesec, plačam v celoti,pa mam za 420€ G3. =) Kdo mi lahko to ponudi?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
781
37
28
Ga pa ne vzameš na obroke, odplačaš takoj in se sploh ne vežeš
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
poceni cenovno politiko, pa saj google z temi telefoni ne isce vecje ciljne skupine ljudi, ki si bo nabavla n6...dejansko je to le pescica, ter se par pajacev, ki so pac slisali da je to hw/sw vredu zadeva in v osnovi ne vedo kaj sploh imajo (kot je pa pri ostalih 90% folka ki poseze po drugih top telefonih)...kar se tice cene, nekak smo se razvadli da je n4/5 bil podhranjen pri ceni, ker pri prvih nexus telefonih tega ni bilo...zadeva je premium, temu je tudi primerna cena...vrjetno temu primerna tudi sestava, upam, hw je super, sw tudi, kaksni materiali so se uporabili, kaj lahko pricakujemo iz vsega tega pa bo pokazal cas...res da je velikost, ampak vcasih je potrebno razmislati sirse, out of the box...ne se samo drzat plota kot ostala raja...tako ali tako pa je trzisce nasiceno z tel. vsakemu svoje in bo mir...nekje fali to, tam bi boljsi cpu, mogoce vecji/ manjsi display, zvocniki niso ok, izbira materiala mi ni po godu...

ko bo tel na policah, prvo obcutek v roki, vse ostalo kar ze vemo je tako predstavljeno z sliko in zvokom...

morm osebno rect da me mika, z tem namenom sem preskocil 5, ampak zdaj oklevam, ce mi telefon nebo dal dobrega obcutka v roki, bo pa potrebno poseci po kaksni drugi zadevi...

za n4 se je tud reklo da nebo, pa so pol ubrali drugo politiko...ce konkurenca ponuja, zakaj se nebi sami...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Sranje, pa komaj sem čakal da 6ka pride ven, da se končno poslovim od S3. Men se zdi prevelik in predrag. Ali se kaj ve ali bo kaj z Android Silver? Rad bi imel android normalne velikosti brez vsega bloatware-a, kot je (bil) naprimer Nexus 5.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Jaz isto. Imam Galaxy S3, študiram o nečem novem. Nexus 6 in Note 4 sta mi prevelika. Nekako se odločam med iPhone 6, Galaxy Alpha in Nexus 5.

N6 je vrhunski telefon ampak prevelik. Škoda.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
@dominic ni to stvar navade. Enostavno je prevelik. Po isti logiki bi lahko sli dalje in v 2017 rekli ja saj se ze bomo navadili na 7 inch ekrane. Moja omejitev glede velikosti je moj zep. Zdaj vidim da kaj vecjega od n5 ne gre not.

Glede cene, galaxy nexus sem kupil za 320, njegov predhodnik nexus s za dobrih 200 in tudi dvomim da je prvi, one bil drag. Se ne spomnim.
Tako da ja, 6 je prvi, pri katerem se je ugodna cenovna politika koncala. Pomoje zato, ker so s 5 vidli, da telefon ne kupujejo samo geeki in je tako prestopil med navadno rajo in s tem so zacele veljati redne cene.
Bom pac se ostal en cas na 5, ki je mimogrede hud stroj, leti ko sam satan. Pa se liziko dobim v kratkem
smile-1.gif

Svoje upe pa polagam na kitajce, da v naslednjem letu sproducirajo nekaj podobnega 1+1, v malo manjsi izvedbi. Kupim takoj.
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
precej odvisno od samega cloveka, sam spadam med visje (190cm), in ce primerjam poleg mene kolega, ki je manjsi od mene za slabe 15cm, prav tako po konstrukciji (bolj droben), bi rekel da ko je drzal nota 3 v roki, da je imel dejansko lopar =)...je pa res nekak zgornja meja pri 6`, kar je preko, je pa res preveliko, razen ce si res plus orenk ded =)...sem bil sam misljenja, kam velik ekran, 4.0 mogoce malce preko...je ze odlocno prevec...ce pa se obrnem nazaj, pa so sli trendi v drugi smeri...

skoda se niso uresnicile govorice, eden z 5.2 displeyem, ter ta ki je v ponudbi...z enako hw osnovo...

kar se tice nexus.a one/s/g...so bile cene ob izidu nekje okoli 500$ za one, za galaxy nexus okoli 650$...kolikor me spomin ne vara...prvega sem si lastil, zato vem...za galaxy pa, ker sem mislis menjati, a sem nato pocakal na n4...

n4/n5 nista bila neka bisera med telefoni, delujeta super, ampak za scepec pod vso elito, temu so tudi lahko malce okrnili cene...

je pa tako da so na razpolago gpe telefoni...m8, s5 in se kaj bi se naslo...ce hoce clovek pure droid izkusnjo...

n6, velik, drag (relativno), hw na mestu...imas pa seveda prav, zavohali so tudi denarce, in posledicno je prislo do visje cene...

treba pocakat na nek pameten preview...da se dejansko vidi, je vreden toliko, ali ni...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik dominic pravi:
precej odvisno od samega cloveka, sam spadam med visje (190cm), in ce primerjam poleg mene kolega, ki je manjsi od mene za slabe 15cm, prav tako po konstrukciji (bolj droben), bi rekel da ko je drzal nota 3 v roki, da je imel dejansko lopar =).

Hujše, kot če bi se od specialk menili :p
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Se strinjam...tole je čisto preveliko
frown-1.gif

Bo Nexus 4 še nekaj časa v žepu - pa še lollipop dobi
smile-1.gif


Upam, da bo vsaj Ara 'normalne' velikosti...bomo videli če bo po novem letu že kaj več znanega o tem
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Meni je velikost v redu. Trenutno imam Nexus 5 in je odličen telefon, če bi bil za spoznanje večji, se ne bi nič pritoževal (na njem kar nekaj preberem in ga uporabljam za navigacijo). Ampak pri Nexus 6 pa me moti cena ... je precej odskočila in dvomim, da se jim bo prodajala tako dobro kot 4 in 5.