ne dela mreža

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
lp

imam problem z mrežo dveh računalnikov, kajti mi ne dela mreža v nobenem primeru. imam modem speedtouch od amisa, workgroup imam na obeh pcjih enako, na obeh pcjih sem dal tudi še enkrat "set up a home or small office network", ko kliknem na ikono "view network computers" ne vidim nobenega pcja čeprav je drugi pc tudi prižgan in mu dela internet. sem tudi že klical na amisovo pomoč in so rekli da nevejo kaj je narobe, saj modem ni v bridge načinu. prej sem imel siol in modem sinope in je mreža delala normalno med vsemi pcji. zdaj pa me zanima če ima mogoče kdo kakšen nasvet kako rešiti ta problem, saj je lokalna mreža zelo priročna med prenašanjem datotek iz enega na drug pc.

1.pc:

Connection-specific DNS Suffix . : lan
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.65
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254

2.pc:

vse isto razen ip address 192.168.1.64

na obeh računalnikih laufa win xp proffesional, pingat ne morm druzga računalnika

upam da mi boste pomagali in hvala
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej ping 192.168.1.64 ne dela ?
Kaj izpiše ?
Koliko firewallov imaš ?
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
ne ne ne dela, request timed out 4x javi
firewall mam samo od windowsa original in sm tud že izklopu na obeh pa je isto
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
imam že naštimano, napisano tudi v 1. postu prva vrstica
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Nima veze, če mu niti ping ne dela.

Pa imaš še kakšne zaščitne programe ?

Kako sta sploh povezana PC-ja ?
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
imam isto: mshome
nobenih zaščitnih programov, pcja sta povezana preko routerja, ki sem ga dobil od amisa. speedtouch
prej sem imel siol in sem imel router sinope in je mreža delala normalno
odkar sem zamenal router internet dela na obeh, vendar mreža pa ne
sem tudi klical na amis in nevejo kaj je narobe
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
no po dolgem času sm ugotovu kaj je blo narobe, neki sm mogu na roterju spremenit, brezveze. a ma kdo al pa če pozna dobr program za izmenjavo datotek preko mreže iz enga na drug računalnik (da ti kaže kok minut do konca je še za prenos pa kakšna je hitrost...)
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
no da povem, prejšni post k sm napisu da dela mreža je delala samo par sekund da sm lahko prenesu eno datoteko, ob naslednem zagonu računalnikov mreža ni več delala in je zdj isto kokr je blo. ne razuemem zakaj ne morm pingat druzga računalnika če sta povezana oba v router in na obeh rač. dela internet, pa nobenih dodatnih firewallov razn od windowsa, pa na obeh xp professional. a je mogoče hardwarsko kej zjeban da ne morm pingat, k če bi lahko pingu drug rač. pa ne bi mogu met dostop do njega pol bi vrjel da je kej softwarsko tko pa nimam pojma.........
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Vidiš še vseeno računalnik in njegov share na mreži? Samo dostopat ne moreš do shara? Ali se ti pa sploh ne najdeta več?

Poglej v event viewer (administrative tools), če imaš not ID 2011 pod system. In poročaj. Eni antivirus programi znajo zajebavat po nekaj časa.
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
noup ne vidm druzga računalnika na mreži niti share to itak pol da ne........vidm samo svojga........sm pogledu pod event viewer pa nism najdu id 2011. antivirusnega nimam nobenga, firewall sm pa tud na obeh računalnikih ugasnu pa probu če bo kej bolš pa je isto.
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
ta je ja, mam izkloplen firewall na routerju že po defaultu pa tud nč ga nism vklaplu pa isto ne vidm ostalih računalnikov v mreži
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
323
83
Podobno sem imel jaz, probaj naslednje - mogoče je to:
- greš v dos prompr in napišeš ipconfig /all
Če imaš v postavki Node Type Hybrid potem je neka fora (pogooglaj malo) da je potrebno izbrisati dva ključa v registry-ju (mislim da je ena glih node type, malce pozabil...), restart in dela.
Evo najdu:
---
3. With Windows XP, take note of the Node Type. The error message "You might not have permission to use this network resource" will occur if the Node Type is set as "Peer-Peer." A Node Type of Mixed, Hybrid or Unknown is okay.

4. To set the Node Type to Unknown (recommended), open the registry editor and go to: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Netbt/Parameters and delete these values if they're present: NodeType and DhcpNodeType. (You must reboot for changes to take effect).
---
Več na: fixnetworkproblems.com
Upam da boš rešil...
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
mam to dvoje že zbrisan, pod node type mam pa unknown tko da je to tud uredu. še kkšn predlog
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Na hitro sem pogledal manual za ta modem. Poglej še enkrat 5. poglavje manuala, ki govori o ethernet portih. Poglej nastavitve portov. Poskusi računalnike priklopiti na druge porte. Probaj 1-3 in 2-4 kombinacijo. Ali si se slučajno zabaval z VLAN-i, ki naj bi jih modem omogočal?
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
no sedaj sm probu en drug računalnik prklopit na wlan omrežje in mreža med mojim in tem računalnikom dela nomalno. zgleda da je napaka v računalniku s katerim sem žično povezan v router. drgač pa vsem hvala za predloge in pomoč. lp