nateg z menjavo plinske cevi

jezek

Guru
24. jul 2008
3.254
1.370
113
Tukaj slo za bombo. Nisem pa vedel da ce presekas cev na mestnem plinu zablokira. Je to res? Od katerega leta so taki stevci?
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.342
113
Tukaj slo za bombo. Nisem pa vedel da ce presekas cev na mestnem plinu zablokira. Je to res? Od katerega leta so taki stevci?
Mi smo pred par leti - ziher 5+ ukinili plin v stanovanju, ki je itak bil zgolj za kuhanje. Hiša pa je cca 50 let stara, kaj so vmes popravljali v hiši pa pojma nimam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
V vednost, tole je prijava policiji od znanke iz Ljubljane:

Pozdravljeni,

kot je bilo dogovorjeno po telefonu, pošiljam po mailu prijavo v zvezi menjave plinske cevi. 29.8.2022 je pri nas doma pozvonil serviser plinskih naprav (ni bil naročen) in je moža, ki je starejši, bolan in nekoliko dementen, prepričal, da bo pregledal plinsko napeljavo (cev - povezava med plinskim priključkom in štedilnikom). Z neko merilno napravo, ga je prepričal, da plin uhaja in je potrebno cev zamenjati. To je tudi naredil, pri tem je staro cev prerezal (slika v prilogi) in mu računal 80 € (račun in izpis mastercard v prilogi). Pustil je tudi svojo vizitko. V hiši nisem ugotovila, da bi kaj manjkalo, da bi bilo kaj ukradeno. Naslednji dan sem želela zadevo preveriti in poklicala sem po telefonu številko firme, ki je na računu. Številka ni obstajala. Poklicala sem na številko, ki jo je pustil serviser in se je javil - da imajo akcijo in hodijo od hiše do hiše in ponujajo svoje storitve.Da ga je gospod (moj mož) prostovoljno spustil v hišo in da je on strokovno zamenjal cev. Ko sem ga vprašala, zakaj telefon firme ne obstaja, mi je rekel, da je verjetno šefica spet zamenjala telefonsko številko. Prosila sem, da obvesti šefico, naj me pokliče, kar se seveda ni zgodilo. Ko sem šla danes ponovno na internet preverit firmo, danes že piše, da je firma začasno zaprta (včeraj tega še ni bilo). Ponovno sem klicala, številka ne obstaja, napisala mail, ki ni bil dostavljen - očitno so tudi mail izklopili... Jaz bom poklicala uradnega serviserja energetike, da mi preveri strokovnost te menjave, vseeno pa podajam prijavo, ker očitno so se ponovno pričele te prevare.



Poglej priponko 59034
Tale plin mojster že leta kroži po Ljubljani in nateguje stare ljudi s temi menjavami cevi. Še letos sem videl njegov kombi na Prulah. Moji znanki, ki jo imam na Prulah je ponujal tako menjavo za 80€. Pa mu je rekla, da ona za take stvari kliče Plinarno. Ker jo je s svojimi zgodbicami malo prestrašil, je klicala Plinarno in so ji prišli zamenjat cev in za to zaračunali 20€. Njene prijateljice pa vsake dve leti nategne za 80€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ales85

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.342
113
Tale plin mojster že leta kroži po Ljubljani in nateguje stare ljudi s temi menjavami cevi. Še letos sem videl njegov kombi na Prulah. Moji znanki, ki jo imam na Prulah je ponujal tako menjavo za 80€. Pa mu je rekla, da ona za take stvari kliče Plinarno. Ker jo je s svojimi zgodbicami malo prestrašil, je klicala Plinarno in so ji prišli zamenjat cev in za to zaračunali 20€. Njene prijateljice pa vsake dve leti nategne za 80€.
V bistvu je poceni, če nateguje stare babe. :cool:


Evo sem vam rekel, da je vredno 20€. ;)
 
  • Haha
Reactions: tony

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Tudi prav. Skratka čefurji so prijavljeni policiji in FURS (bizi.si pravi, da imajo račun zaprt, izdan je pa na s.p.).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.386
6.535
113
pri taščici
Na racunu pise, ni pove zave al nekaj takega tam pri QR kodi.
Se bojim da furs ze dolgo ni dobil nobenega prometa od tega sp.
V koncni fazi se lahko Hanzi izdaja za Vanzs.p.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.342
113
To da ni povezave ni noben dokaz, da račun ni zaveden pri FURSu. Obstaja celo varianta izdaje navadnih računov brez kode, če je plačilo na TRR, "ampak ker sem douber guspa vam ni treba na banko".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Torej… leta nazaj je po sloveniji krozil gospod Romeo Zur. Nato je spremenil ime in krozil dalje. Vse ovadbe zoper njega so bile zavrzene. Ker je tozilstvo zavzelo stalisce da gre morda za neposteno poslovno prakso ne pa za kaznivo dejanje.

8 let nazaj je prisel na nas (takratni) teren. Postaja je dobila vec klicev da je takole menjal cevi. In povedal da lahko pride do eksplozije in nekaj meril. Cez par ur mu je bila odvzeta prostost. Vse skupaj obravnavano kot nadaljevano kaznivo dejanje (in se uposteva skupni znesek skode/natega). Tozilstvo je spet zacelo nekaj o nepostenih praksah… tekom pridrzanja smo pridobili seznam pooblascenih organizacij za varstvo pred pozarom. Kar on ni bil. Element goljufije je bila laz da je on tam ker lahko sicer eksplodira. In da mora zamenjat cev zaradi varstva pred pozarom. Preiskovalna sodnica je zavzela enako stalisce in ker je na zaslisanju trdil da bo se naprej to pocel ga je vtaknila v pripor. Po cca 15 dneh je v dogovoru z odvetnikom vse priznal, dobil neko kratko kazen in sel iz pripora. Nikoli vec nisem slisal zanj. Ocitno je to zdaj neka reinkarnacija.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Cev se verjetno ne stara enako v skladiscu in pod tlakom, na vročini itd...Dejansko je to najbolj nevarna stvar v stanovanju, cesar nihce ne jemlje resno. Ko so meni šli prejšnji najemniki ven, se je cev držala na fajfi "za las"! Sem jo samo cuknil in je padla dol. In to pri odprtem plinu!
Nimaš armirane gumijaste cevi?
Iz kleti zunaj hiše, kje je plinska bomba, imam pod zemljo v bužirki napeljano petnajest metrov gumijaste cevi, do štedilnika v hiši. Gumijasta cev je armirana in enaka tisti cevi, katere uporabljajo v fabrikah za varjenje z acetilenom. To so zelo trpežne cevi, vendar premišljujem, da bi celo linijo zamenjal z bakreno cevjo. Samo moram poiskati ustrezni premer.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Nimaš armirane gumijaste cevi?
... imam pod zemljo v bužirki napeljano petnajest metrov gumijaste cevi, do štedilnika v hiši. Gumijasta cev je armirana in enaka tisti cevi, katere uporabljajo v fabrikah ...
Mislim, da je zakon, da je cev od jeklenke do štedilnika dolga tam nekje 1,2 do 1,5 m. Seveda je to tista gumjasta. In druge NE moreš imeti - acetilenska, what ever!
Ja, je pri tebi nekaj drugače. Vprašanje je, če se bo plinar s tem strinjal! :) Molj predlog: ne kaži izvedbe!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Torej… leta nazaj je po sloveniji krozil gospod Romeo Zur. Nato je spremenil ime in krozil dalje. Vse ovadbe zoper njega so bile zavrzene. Ker je tozilstvo zavzelo stalisce da gre morda za neposteno poslovno prakso ne pa za kaznivo dejanje.

8 let nazaj je prisel na nas (takratni) teren. Postaja je dobila vec klicev da je takole menjal cevi. In povedal da lahko pride do eksplozije in nekaj meril. Cez par ur mu je bila odvzeta prostost. Vse skupaj obravnavano kot nadaljevano kaznivo dejanje (in se uposteva skupni znesek skode/natega). Tozilstvo je spet zacelo nekaj o nepostenih praksah… tekom pridrzanja smo pridobili seznam pooblascenih organizacij za varstvo pred pozarom. Kar on ni bil. Element goljufije je bila laz da je on tam ker lahko sicer eksplodira. In da mora zamenjat cev zaradi varstva pred pozarom. Preiskovalna sodnica je zavzela enako stalisce in ker je na zaslisanju trdil da bo se naprej to pocel ga je vtaknila v pripor. Po cca 15 dneh je v dogovoru z odvetnikom vse priznal, dobil neko kratko kazen in sel iz pripora. Nikoli vec nisem slisal zanj. Ocitno je to zdaj neka reinkarnacija.
Še vedno kroži naokrog. Na kombiju mu celo piše Plin mojster.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Mislim, da je zakon, da je cev od jeklenke do štedilnika dolga tam nekje 1,2 do 1,5 m. Seveda je to tista gumjasta. In druge NE moreš imeti - acetilenska, what ever!
Ja, je pri tebi nekaj drugače. Vprašanje je, če se bo plinar s tem strinjal! :) Molj predlog: ne kaži izvedbe!
Vem, da se zahteva fiksna instalacija za dolžine cevi nekje nad tri metre.
V trgovini (Jager) sem gledal gumijaste cevi za plinsko bombo (ne mestni plin). Dva proizvajalca. Prvi ima meter in pol gumi cev (navadno) z odebeljenim koncem (obojestransko), ki se natakne na regulator plinske bombe. Drugi (domači) pa ima meter pa pol cev gumijasto armirano, odrezano iz koluta brez odebelenih koncev in ima priloženi objemki. Cev je podobna moji khm..."acetilenski".
Cev, ki se uporablj za plamensko varjenje v orodjarni za priklop bombe za kisik in acetilena, je izdelana za težke pogoje dela v industriji. V ogrodnem odelku jo vlačijo po tleh, po njej hodijo, padajo opilki... Zdrži precej hudo ravnanje.
Gospodinjska stoji pri miru za štedilnikom, v stalni temperaturi in vlagi, in po nekaj letih začne razpadati.
Vprašaš, če se bo s tem plinar strinjal? Kateri plinar?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Napisal sem splošni naziv, vendar je pod zemljo položena alkaten cev, skozi katero bi vodovodaš napeljal cev za dovod kurilca do peči v hiši. Ker smo se kurilcu odpovedali, je cev ostala prosta.