Najboljši nakup GPS naprave???

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Garmina v vsak dom!
smile-1.gif


btw: moj nima brandinga MediaMarkt.
 

ratnik

Zelenc'
21. avg 2007
10
0
1
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Garmina v vsak dom!
smile-1.gif


btw: moj nima brandinga MediaMarkt.

Res me zanima, zakaj folk dobiva orgazme, ko sliši za Garmin?!?! Najbrž zato, ker nikoli niso probali Mio, IGO, TomTom... Sam večkrat hkrati testiram vodenje Garmina in IGOja zato se mi nekateri prav smilijo, ko na vsak način forsirajo Garminove naprave in to brez vsake podlage. EDINA, ampak zares EDINA prednost (če je sploh prednost) je trenutno malo boljša pokritost Slovenije v Adriaroute. Ampak vsak bebec kaj hitro opazi, da je sama navigacija, vodenje, kategorizacija cest, izbira poti... daleč boljše na IGOju kot Garminu. Včasih res ne vem ali me garmin zajebava ali pa res ne zna izbrati najbolj logične poti, ki je na IGOju skoraj samoumevna in mu daleč nabolj zaupam.
Zato vsakemu pred nakupom toplo priporočam, da zadeve sproba, če se le da... in naj se nihče ne zanaša na komentarje folka, ki forsira določeno napravo, ker pač ni imel možnosti preizkusiti tudi česa drugega.
Moj glas gre izključno za naprave, ki temeljijo na Teleatlasovih mapah, torej IGO, MioMap... Garmin pa za tiste "trotelziheraše", katerih računalniško znanje je na nivoju pristika na gumb ON/OFF.
 
Nazadnje urejeno:

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Ni ti treba bentit na veliko... sam sem ga kupil, ker je bil (izjemno) ugoden nakup. In ne ker je Garmin.

Sem "trotelziheraš", in ja čestitam ti na izredno visokem nivoju računalniškega znanja. Kak si nas fino iz prve ocenil. Bravo zate.
stupid-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Do sedaj uporabljal:

TomTom
I-Go / Mio Map
Garmin
Destinator 7
Navigon 6
Maporamo
Route 66
Via Gps

in lahko rečem, da sem računalniško pismen, a vseeno so moja opažanja takšna, da zaupam še vedno najbolj svojim očem, navigacijo imam pa za usput. Pač modna muha in od vse so približno enake.

Imam pa raje dobro pokrite zemljevide, kot pa vrhunski logaritem za izračunavanje. Iz Spodnjega Kašlja do Zgornjega mi je itak pot poznana, za do Pekinga, me pa vsi (razen Via Gps) enako pripeljejo. Do cilja in samo to šteje.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Halo Dwayne , nimaš se ti komu opravičevat in razlagat zakaj si ga kupil !?
A ti je ratnik dal denar zanj ? Ja no, potem pa ne odgovarjal in ne opravičuj svojega nakupa neznancu, ki je proti Garminu.

Bi pa to dodal .. ratnik :
Ti še vedel nisi, kaj je GPS, ko sem si sam lastil prvo napravo (pa še morda kdo iz foruma) znamke Navman in uporabljal program SmartST. Ta prvi program, ki sem ga pa imel zgolj tako pa je bil OZIExplorer, ki ti je kazal samo pozicijo ... bilo pa je to pred davnimi leti, ko so prve GPS naprave v obliki srajčke za dlančnik prihajale v Slovenijo iz tujine, da o ceni le teh sploh ne govorim - blazne vsote denarja sem dal za HP dlančnik in Navmanovo GPS srajčko.
shocked-1.gif
 

ratnik

Zelenc'
21. avg 2007
10
0
1
To naj bi bil forum, kjer lahko vsak svobodno izrazi svoje mnenje. Nikogar nisem osebno nagovarjal, če pa kdor koli vzame nase moj komentar, je očitno le-ta dosegel svoj namen
zmaga.gif

Dwayne, iskreno si povedal, zakaj si kupil Garmina in ne vem zakaj HITMAN to smatra kot opravičilo.
HITMAN, nisem proti Garminu! Imam pač rajši navigacijo, ki se v mnogih že naštetih pogledih obnese bolje, vsaj zame! Če bi imel alergijo na Garmina, ga najbrž sploh nebi uporabljal.
Moj post je bil namenjen predvsem tistim, ki se šele odločajo za nakup GPS naprave in ne vam GPS strokovnjakom. A ni naslov teme "Najboljši nakup GPS naprave???"... takšne teme najbrž HITMAN nebi odprl. Torej, če nimam pametnega odgovora na določeno temo, raje ne smetim po forumu.
In še enkrat, moj glas gre za naprave, ki temeljijo na Teleatlasovih mapah!
pozdrav.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Moj post je dejansko bil tako mišljen ....
Citiral si uporabnika Dwayne, potem pa si začel kritizirat.
Nato ti je Dwayne pač napisal, zakaj je kupil ... itd in sem dobil pomisleke, kot da on tebi opravičuje njegov nakup.
Moj namen ni bil bilo koga užalit.
Tudi sam sem sedaj lastnik Garmina, ampak še vedno mi je Navigon zakon !

Lep pozdrav
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Vprasanje za tiste ki ste kupili model 200 oz. 250: ali tudi nuvi 200/250 opozarjata s piskom v primeru da se blizas radarju ? 200W lepo opozori s piskom.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.106
2.539
113
Kot novopečeni lastnik Nuvi 750 ga, zaradi testiranja, vključim na vsako pot.
Kontra:
Relacija v Trbiž(I) Katastrofa. Peljal me je po taki cesti, ki sploh ni bila splužena. Pa še moja draga je vozila.
Ne vem zakaj me iz Lj v Zasavje vedno vodi po AC preko Trojan? - mogoče nastavitve?
Moj parking je na hribčku, ki je v vodoravni smeri - zračni liniji - 10 m od glavne ceste. In vedno se mi vožnja začne
s skokom v 15 metrski prepad na glavno cesto!
Če se pošalim z njim - zavijem z načrtovane poti, na križišču nekaj časa stoji in "premišljuje" kje je.
Kljub hitrosti 50 km/h "zaostaja" z dejanskim položajem na cesti.

Za:
Mislim, da daš najmanj denarja za navigacijo.
Največ nasvetov je za GARMINA
Če greš po svetu, je pa veliko zastonj maz za njega!
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Se eno vprasanje za lastnike modelov 200: moj 200W pri vklopu napise Sirf, tudi verzija GPS softvera nakazuje da ima vgrajen Sirf-ov chip (verzija je 3.0s, s pomeni sirf, m pomeni mtk oz. mediatek medtem ko crka b pomeni chip bravo). Kateri GPS chip je naceloma vgrajen v modele 200 ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za 99 EUR je zagotovo in brez dvoma najboljši nakup Garmin Nuvi 250.

Če je za to ceno kaj boljega, pa naj se hitro napiše...

Nadmočen plus nad konkurenco:
Mapsource
3rd part detajlna kartografija
POI točke

Drugače pa imamo za ostale navigacije druge podskupine in se tam lahko "pojejo" nam že vsem dobro znani hvalospevi o ostalih navigacijah.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.833
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Za 99 EUR je zagotovo in brez dvoma najboljši nakup Garmin Nuvi 250.

Če je za to ceno kaj boljega, pa naj se hitro napiše...

Nadmočen plus nad konkurenco:
Mapsource
3rd part detajlna kartografija
POI točke

Drugače pa imamo za ostale navigacije druge podskupine in se tam lahko "pojejo" nam že vsem dobro znani hvalospevi o ostalih navigacijah.

Daj bodi vsaj malce realen, ne bit tako zaslepljen z garminom. Kje ga lahko kupim za 99€?
Garmin je popolnoma povprečna, v nekaterih ozirih celo podpovprečna navigacija. Preberi malo moje poste za nazaj. Na noben problem mi nisi nakazal rešitve.

Kakšen plus nad konkurenco pa je mapsource? Za moje pojme še ena odvečna zadeva, ki samo zaseda prostor na računalniku. Za nalaganje kart s pomočjo mapsourca rabiš dve uri.
bonk.gif
Pri kateri drugi navigaciji si še tako dolgo nalagal karte?

Detaljna kartografija? Daj no, pretiravaš. Ni samo eden pisal o kategorizaciji cest, hišnih številkah... v Slo. Pa malo se po Evropi zapelji in primerjaj še kako drugo navigacijo.

POI točke, ne vem kaj misliš s tem! A da jih druge navigacije nimajo?

Nokia-VAG-Garmin kompleks, bi jaz rekel tej bolezni, zdravila zanjo pa še ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1.
Drago, bodi ti realen. "Pol" Slovenije ga je kupilo za 99 EUR, pač ti nisi med njimi. Cel post govori o nakupu za 99 EUR, smo pač v EU veš in dobimo na Štajerskem recimo s pošto reklame na dom. Tvoj problem, ga boš pač zdaj kupil za 129
smile-1.gif


2.
Konkurenca sploh nima "Mapsourcea".
smile-1.gif
No kako si pri konkurenci narediš POI točko? (uporabiš Google Earth, morda celo Mapsource)... Brezveze ti kaj pisat če ne poznaš. Za nalaganje kart služi program Mapinstall, ki je del mapsourcea.
Če enim služi za nalaganje map pač spet njihov problem.

3.
Detajlna 3rd part kartografija? Če ne veš kaj je to, spet tvoj problem. AR, SCG, Naviguide, AutodriverHellas itd...
Določene firme pač razvijajo lokalne karte neodvisno od ostalih.

Si slišal kdaj za kako Topo karto pri svoji konkurenci, pomorsko karto, itd.? Seveda ne... ne bodi zaslepljen.

4.
Precej sem se po Evropi peljal = Garmin = z lahkoto vsepovsod.

5.
POI točke? No kako si jih narediš pri konkurenci?
smile-1.gif


6.
Imam Samsung mobitel btw.

7.
In če ne razumeš pač ne razumeš.

Dejstvo je kot na dlani. za 99 EUR boljše navigacije ni. Nihče pa ni rekel da je to najboljša navigacija na trgu, je pa zagotovo best buy...

Torej simpl vprašanje...

Kje dobim kaj boljšega za 99EUR out of box?...

Zenkrat ne morem kaj drugega nobenemu priporočat.. Vklopiš in pelješ.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
749
3
18
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
.... Peljal me je po taki cesti, ki sploh ni bila splužena. Pa še moja draga je vozila.
...

"Mejduš" pa taka navigacija!!!

Šala! Brez zamere!
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.833
10
38
Stara Bučka
1. Jaz sem realen, zato ker ne hvalim samo ene navigacije. Ti šteješ nakup v Grazu za normalen nakup. Ne vem, no. Prevoz me pride blizu 100€. A je to še vedno normalen nakup. Moj najbližji trgovec z garmin napravami je oddaljen 2km od mene in on mi te naprave za ta denar ne more prodat. Torej, ne govori o ugodnem nakupu. Itak ga pa ne rabim kupit, ker lahko dobim na test katerokoli garminovo napravo, za navigacijo bom pa uporabljal kaj drugega.
cool-1.gif


2. Ga nima, ker ga ne rabi.

3. Za kar pa je treba odšteti dodatnih 100 in več ojrov. Za topografske karte uporabljam Ozi explorer, ne pa nekega zmazka od nevemkoga, ki paše na garmin napravo.

4. Samo Garmin, ali tudi kaj konkurenčnega? Pred letom in pol testirano po Nemčiji. Garmin se skrije celo pred AutoRoute.

5. Zakaj bi pa običajen uporabnik moral znati narediti POI točke? Zase si jih naredim, kakor mi paše. Res pa je, da sem si jih naredil samo v Sygicu in iGo. Pa še to samo kot zanimivost, ker jih sploh ne rabim. Do sedaj sploh nisem vedel, da so POI točke problem, ki ga je znal rešit samo garmin.

6. Aja?

7. Saj bo počasi. Best buy se popolnoma drugače sliši, kot pa najboljša navigacija. Best buy - bilo in minilo.

Citat: Kje dobim kaj boljšega za 99EUR out of box?...
Odgovor: nikjer, ker je zmanjkalo. Saj poznaš tisto zgodbo o paradajzu za 2 in 10 €..., ali pa tisto o sendvičih za 10 centov.

Mogoče še zanimivost o MM garminih. Moji znanci dobro služijo na račun naprav, kupljenih po 99... treba naložit AR, pa zamenjat jezik... pa gre 100 - 150 ojrov. Jaz se s tem uradno ne ukvarjam... in komaj čakam še kakšno podobno akcijo.
grin1.gif

,
Edit: ko me znanci sprašujejo katero navigacijo kupit, jim prav tako priporočim garmina. Vendar ne zato, ker bi bila to dobra navigacija in ker ima mapsource, temveč zato, da imam mir pred njimi. Če kdo kaj teži, mu samo rečem, da zna garmina uporabljat vsak bedak in da tudi njemu ne bo težko.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

1. Tvoj problem.
2. Ker niti ne vejo čemu služi. Ti maš neko logiko neumno. Ker knkurenca nekaj nima to pač po tvoje pomeni, da tega ne rabi. Ja, pa kaj če nima npr. gps TMCja, saj ne rabiš tega, res je, brezveze je to...
3. Verjetno imaš samo izviren software. To ni tvoj problem, ampak imamo za to ustrezne organe.
4. Aha, takrat ko sem nareidl največ km, ni bilo konkurence sploh.
5. Ne, saj ne rabi, saj lahko uporabi delo drugega, ki pa jih želi narediti "z lahkoto"... samo kako le če pa konkurenca tega nima.
6. Ja, Samsung, še nikoli nisem imel Nokie.
7. Tudi 150 EUR je še vedno odličen nakup... imaš kaj boljšega za to cifro?

Spet hecna logika: verjetno te potem znanci preklinjajo, ker si jim tako zanič svetoval, KER TO NI DOBRA NAVIGACIJA
smile-1.gif

Ponavadi se znancem dobro svetuje, no pa saj se dobi TT in Navigon po trgovinah, zakaj pa ne teh?

Še nikoli nisem ne delil, ne jemal zvezdic, bom pa temo preprosto zaklenil, saj imamo druge podforume, kjer se lahko nadaljujejo kulti konkurenčnih navigacijskih naprav.

Razen če se bo nehalo nakladati in se bo kaj konkretnega napisali.

Tu smo začeli pisati o konkretni zadevi in sicer Nuvi 250 za 99 EUR.

Torej, al se bo predlagalo kaj konkretno konkurenčnega al pa zaklep.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Kaj se lahko vidva petelinčka malo pomirita?!
Kaj zdaj se bomo že kar med sabo?
Priznajta si : sto ljudi - sto čudi! Vsak ima svojega favorita - in dobro je tako. Ampak, ne vsiljevati mnenj!
Amen!
smile-1.gif