Nadzorna kamera

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
761
-9
16
V objektu, ki nima še telefonije, interneta, bi dali nadzorno kamero. Kako dobiti povezavo z internetom..?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.318
146
63
Že, že.
Kaj pa poraba podatkov?
Nič posebnega. Daš not mobi, nafilaš 10GB (podariš) in imaš povsem dovolj za občasen pogled. Pravzaprav prideš skozi tudi z 1GB na mesec.

Če pa potrebuješ več kamer, pa narediš pravi videonadzor in v hiši namestiš LTE router (tipa tplink za 50-60eur in isto mobi kartico). Kamere se snemajo na disk snemalnika, ti imaš pa daljinski nadzor.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
582
6
18
V objektu, ki nima še telefonije, interneta, bi dali nadzorno kamero. Kako dobiti povezavo z internetom..?
Ravno nabavil eno tako kamero, ki ima vgrajen LTE modem. Prišla je z Nemčije v nekaj dneh.
Dela dobro, ima vgrajene 3x18650 akumulatorje, solarno celico. Cena pa dobrih 50€.
Simko imam od boba, z zakupljenimi podatki. Kot kaže, bo dovolj 2GB na mesec.

 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
262
42
28
Ravno nabavil eno tako kamero, ki ima vgrajen LTE modem. Prišla je z Nemčije v nekaj dneh.
Dela dobro, ima vgrajene 3x18650 akumulatorje, solarno celico. Cena pa dobrih 50€.
Simko imam od boba, z zakupljenimi podatki. Kot kaže, bo dovolj 2GB na mesec.

Si zadovoljen s to kamero? Jaz sem nabavil nekaj podobnega in je bila večino časa nedostopna. Preprosto ni bila online.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
582
6
18
Zaenkrat je ves čas online. Je sicer v okolju, kjer je mobilni signal poln. Lahko, da je bilo to problem pri tebi? Ali pa tvoja ni podpirala LTE band 20 (800 Mhz) ali kaj podobnega, pa je imela potem slab sprejem.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
583
361
63
Jaz imam tudi eno no-name kitajsko 4g, solar z amazona za 100€. Zraven bila SIM, kjer si za dodatnih 100€ dobil letni data plan, z 20 GB mesečno. Zaenkrat deluje b.p.

Rabim nekaj bolj specifičnega, če ima kdo idejo kako bi najlažje rešil ... Rabim eno kamero v "šumi". Na mestu, kjer bi jo rabil nima signala noben operater, niti ni elektrike. 4g signal je cca 100-200 m stran (pogled je relativno neoviran), ampak tudi tam ni elektrike. Se pravi bi rabil en 4g wifi modem s solarno celico in solarno wifi kamero. Vprašanje je, če bo wifi zaradi razdalje šel skozi. Najprej bom poskusil hotspot na dveh telefonih, lahko to vzamem kot merodajno? Kaj če bo predaleč? Kako lahko ojačam signal s čim manjšo porabo energije?