nadzorna kamera

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Nabavil sem tole kamero:
Težave imam, kako jo upariti z mobitelom. Nekako mi jo je uspelo povezati z lokalnim wifi, rabim pa jo v dislocirani garaži. Mi lahko mogoče kdo pomaga?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.986
113
Brez Wifija v garaži nikakor. Če kamera podpira dostop preko oblaka potem boš v garaži rabil vsaj internet dostop.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ampak, kako pa potem lahko deluje npr. v avtomobilu?
Kamera ima svojo microSD kartico, torej lahko snema nanjo, vendar pa takrat, ko ni priključena na WiFi, ne moreš dostopati do posnetkov in ne dobivaš sporočil/alarmov.

Vse nastavitve opraviš medtem, ko je telefon preko ustrezne aplikacije in WiFi povezan s kamero. Potem pa kamera lahko deluje tudi brez Wifi povezave.

Mora pa kamera, glede na to, da je avtonomija le 3 ure , za daljše delovanje biti priključena na napajanje.
 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Se pravi, kamere, ki jo nastavim v stanovanju, ne morem uporabiti za nadzor v dislocirani garaži? Oz. kamero iz garaže prenesem v stanovanje in tam pogledam zadnji posnetek? Elektriko v garaži imam, tako da napajanje ne bi bilo problem.
Jaz sem mislil, da kamero lahko nastaviš na mobilni wifi pametnega telefona in jo potem kontroliraš od kjer koli. Tako nekako sem tudi razumel navodila. Žal pa ne znam kamere vključiti v mobilni wifi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.986
113
A boš v garaži pustil vklopljen telefon, da bo delil WiFi? Kako daleč je garaža od stanovanja, je možno tja spraviti Wifi? Kako se kamera vključi v Wifi je različno od kamere do kamere, načeloma bi pa moralo delati v vsakem primeru.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Se pravi, kamere, ki jo nastavim v stanovanju, ne morem uporabiti za nadzor v dislocirani garaži? Oz. kamero iz garaže prenesem v stanovanje in tam pogledam zadnji posnetek? Elektriko v garaži imam, tako da napajanje ne bi bilo problem.
Jaz sem mislil, da kamero lahko nastaviš na mobilni wifi pametnega telefona in jo potem kontroliraš od kjer koli. Tako nekako sem tudi razumel navodila. Žal pa ne znam kamere vključiti v mobilni wifi.
Če v garaži nimaš dostopa do WiFi signala, seveda ne moreš v živo spremljati kaj se tam dogaja, lahko pa kamero iz garaže preneseš v stanovanje , jo tam povežeš na WiFi in pogledaš kar te zanima. Lahko pa tudi vsakič iz kamere vzameš kartico in jo vtakneš v PC ali telefon, pa pogledaš kar te zanima.

Seveda kamero lahko povežeš na mobilni WiFi telefona, a mora potem telefon biti dovolj blizu kamere, da le ta lahko uporablja WiFi signal s tistega telefona.

Kot pravi Daniel bi bilo najbolje WiFi signal iz stanovanja "speljat" tudi v garažo s kakšnim WiFi ekstenderjem, ali kablom. Če pa to ne gre, pa si lahko omisliš en star telefon s še eno poceni SIM kartico, ki bi bil ves čas v garaži.
 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Razdalja je res, kar precejšnja. Zračna linija ca 220 m. Mogoče sem res nasedel komercialni finti, nadzor od koder koli.
Vseeno pa, ko sem bil v garaži, sem imel s sabo tudi mobilni telefon, pa nisem uspel s povezavo. Se opravičujem, ker mogoče ne dajem ali ne znam dati dovolj informacij.
 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Če v garaži nimaš dostopa do WiFi signala, seveda ne moreš v živo spremljati kaj se tam dogaja, lahko pa kamero iz garaže preneseš v stanovanje , jo tam povežeš na WiFi in pogledaš kar te zanima. Lahko pa tudi vsakič iz kamere vzameš kartico in jo vtakneš v PC ali telefon, pa pogledaš kar te zanima.

Seveda kamero lahko povežeš na mobilni WiFi telefona, a mora potem telefon biti dovolj blizu kamere, da le ta lahko uporablja WiFi signal s tistega telefona.

Kot pravi Daniel bi bilo najbolje WiFi signal iz stanovanja "speljat" tudi v garažo s kakšnim WiFi ekstenderjem, ali kablom. Če pa to ne gre, pa si lahko omisliš en star telefon s še eno poceni SIM kartico, ki bi bil ves čas v garaži.
Si mi odgovarjal, ko sem odgovarjal jaz Danielu. Sem že tudi pomislil na to. Vseeno pa me še vedno zanima, kako kamero povezati z mojim telefonom, kjer koli sem že?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.986
113
A zraven kamere ni bilo nobenih navodil, kako se jo poveže z Wifijem?


Evo, nekaj sem našel, če bo kaj v pomoč.


 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
So bila navodila (vidi se jih tudi v povezavi v linku, ki sem ga priložil na začetku teme). Prav tako so bila priložena kameri sami. Po navodilih se mi je uspelo povezati z mobitelom v stanovanju, kjer imam svoj wifi. V garaži se moj mobitel poveže z ne vem katerim internet signalom in na ta signal bi verjetno moral priključiti tudi kamero. Žal je moje znanje kar se tiče mobilnih oz. TK povezal, precej minimizirano.
Mogoče še eno vprašanje. Kdo pa lahko izmeri moč signala v oddaljenosti od modema oz. če kdo ve, koliko m je približno?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.986
113
So bila navodila (vidi se jih tudi v povezavi v linku, ki sem ga priložil na začetku teme). Prav tako so bila priložena kameri sami. Po navodilih se mi je uspelo povezati z mobitelom v stanovanju, kjer imam svoj wifi. V garaži se moj mobitel poveže z ne vem katerim internet signalom in na ta signal bi verjetno moral priključiti tudi kamero. Žal je moje znanje kar se tiče mobilnih oz. TK povezal, precej minimizirano.
Mogoče še eno vprašanje. Kdo pa lahko izmeri moč signala v oddaljenosti od modema oz. če kdo ve, koliko m je približno?
Mobitel se ti najbrž poveže samo z mobilnimi podatki in iz tega lahko narediš Wifi dostopno točko. Predlagam sicer, če imaš kakega kolega, ki ve kaj dela, naj ti on pomaga, ker mi tukaj ti bomo na osnovi te debate zelo težko. Če je vidna linija do garaže iz stanovanja, bi sicer z usmerjeno anteno lahko dobil Wifi v garaži ampak brez znanja bo to zelo težak podvig.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V Garazi potrebujes WiFi... Tega lahko dobis recimo z mobilno WiFi dostopno tocko ... Recimo kaj takega >> https://www.hot.si/ponudba/telefoni.html#tab_modemi

Potem si pa le se glede na tvoje potrebe izberes mobilni paket... Za obcasno preverit kamero bo pomoje dovolj 20 GB mesecno (HoT Giga mini)... kar te bo kostalo okoli 7 € mesecno ... >> https://www.hot.si/ponudba/internet.html

Seveda je to samo primer... mobilno dostopno tocko lahko kupis katerokoli... in tudi SIM kartico lahko vstavis katerokoli ...
 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Hvala za idejo. Se bom pozanimal, da vidim, kakšen strošek bi to bil oz. če bom lahko dogajanje v garaži spremljal, če pride do kakšnega vdora.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.531
113
če pride do vdora, boš samo spremljal..lopovi ti bodo odnesli kaj bodo želeli, našli jih verjetno ne bodo nikoli. A ti boš imel posnetek... Mogoče je še najbolje, da daš na garažo neko nalepko "video nadzor" če bi že tole koga odgnalo. Ostalo pa tako kot sem napisal.