Mrtev TP-LINK WR1043ND

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Kar poskušaj, sej jih ni veliko. Ko boš našel pravo, boš dobil lep izpis.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
S tem sem delal ves čas in sem dobival tiste čudne znake. Potem sem malo brskal zadnjič in so rekli da je enim pomagalo da so namesto TX - RX in RX - TX dali TX - TX in RX - RX, pri meni se v tem primeru router kljub vklopu v napajanje ni zagnal, prižgal se je šele, ko sem GND routerje staknil od kabla ampak se potem na računalniku ni nič izpisovalo. Se pravi sem nek izpis dobil samo ko je bil Rx - Tx in Tx - Rx ter GND - GND ampak takrat so bili ti čudni znaki, ki so se kar prepisovali, par vrstic se je izpisalo potem pa se je začelo malo prepisovati itd... ampak nič berljivega.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo update glede zadeve. Danes sem dobil tisto zadevo USB na COM iz Kitajske, en star računalnik sem formatiral in naložil windows xp, driverje za tisti kitajski usb ključek, na router sem nalotal 4 moške pine, 4 dump kable pa sem dobil poleg ključka in zadeva je uspela v prvo. Zdaj gor lavfa openwrt, v gui sem prišel, več se pa nisem imel časa igrati, se bom pa kasneje. Izgleda pa da je po defaultu na openwrt wifi izklopljen ali pa kaj na routerju ne dela :-D to bom še videl kasneje. Zaenkrat so znaki dobri.

Edit: sem prebral da je wifi po default na off.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo že lavfa vse na novi router. Tale OpenWRT mi je malo nepregleden ampak OK, sem usposobil zadevo da deluje
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.978
113
Saj lahko naložiš nazaj DD-WRT ampak mislim, da ga moraš prej vrniti nazaj na tovarniški firmware. Drugače pa, če ti je OpenWRT ok je tudi izjemno uporaben le konfiguracija le tega je malo bolj težavna za osnovne uporabnike.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.978
113
Tudi jaz imam točno takega. Kar se pa hitrosti tiče, pa sem ravnokar gledal, da imam tudi sam povezave do največ 65mbps na DDWRT ampak ker bolj malo prenašam po mreži me to dejstvo ne moti ravno kaj dosti.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Bom kar pustil openwrt ampak ne morem priti čez 65mbps hitrosti, kljub temu da recimo imam na laptopu N mrežno, tudi raspberry ima N mrežno. Kako to nastavim da bo delalo z vsaj 150mbps?
Pri nastavitvah Wifi pod Device Configuration/Advanced Settings v nastavitvi "HT mode" spremeni iz 20MHz na 40MHz.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sem že probal to, 2 možnosti za 40MHz imam, channel below pa channel above. Če dam bellow se nič ne spremeni, ostanem na 65mbps, če dam above se mi pa wifi izklopi in ne deluje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Pri 40MHz zasedeš 2x večjo pasovno širino, torej 2 kanala. Zato imaš na izbiro kje naj bo ta dodatni drugi kanal (pred njim ali za njim). Izbira načeloma nima veze, tako da je očitno kaj drugega narobe (ni podprto v tem firmwaru ali podobno).
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ma gledam in probavam vse kombinacije in ne pride preko 65mbps pa da ga jebesh. Morem najdet kako pridet nazaj na original firmware, če bo tam kej hitreje lavfalo, ker sem N routr kupil ravno z razlogom da bo bolj letelo preko mreže.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sem naložl nazaj original TP-Link firmware pa mi iz prve dela s 130mbps. Sem pa šel openwrt-original-ddwrt, ki mi je spet bricknil router, tako da sem mogel spet preko serijske povezave restorati z openwrt in potem nazaj na original.