Ljubljana - brezvezno mesto?

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.014
1.233
113
42
Jaz tudi zivim na vasi pa mam 15 min pes do trgovine, pa avto rabim, pa nimam mestnega avtobusa, pa gnojijo mi tle pred nosom. In Kaj naj. Meni je vseen vsec...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pa ne mores periferije enaciti z mestom... Vrhnika, Borovnica, ... in pdoobno so "vasi" ... oz. spalna naselja v predmestju Ljubljane ...
smile-1.gif

Kaj misliš s tem : ne moreš enačiti?

A to po tvojem pomeni, da v Borovnici imaš pravico ponoči imeti mir, v Ljubljani pa ne?
Ker ne moreš Borovnice enačiti z Ljubljano? V smislu miru? Res ne razumem.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
In prasci še obnavljajo in razvijajo mesto, ter dvigujejo kvaliteto življenja. Le kako si drznejo spreminjat stvari, ki so bile prej desetletja enake!
smirk-1.gif

Bravo bertoncl!

Samo miljon turistov v Ljubljani letno = bolj slaba kvaliteta življenja za meščane.
Dva miljona turistov = solidna kvaliteta.
Tri miljone turistov = visoka kvaliteta življenja meščanov.

aplauz.gif
Genij si!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Vsak ko zivi v centru Ima izbiro Kje ziveti. Ce imas denar za ziveti v centru mas tudi denar za zivet Kje izven centra. Tko kot Vsak zivljenski prostor Ima center tud plus pa minus. Moja babi zivi v centru in nikol nisem imel problema zaspat. Ce zivis v centru se Pac prilagodi zivljenju tam. Al se pa presel

Ali se ti ne zdi, da se mora hrup (javni red in mir) prilagoditi predpisom. Ne meščanom, temveč obstoječim PREDPISOM?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.014
1.233
113
42
Mislis da je na Manhattnu Ob 00:00 mir? Mislis da je Trgu Bana Jelacica Ob 00:00 isto mir? Povsod v vseh vecjih mestih je Enako. Ljubljana ni izjema. Tud pri nas na vasi imajo kdaj piknik do poznih ur.
Pa nehi jamrat za Vsako *****. Stardec...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pa ne mores periferije enaciti z mestom... Vrhnika, Borovnica, ... in pdoobno so "vasi" ... oz. spalna naselja v predmestju Ljubljane ...
smile-1.gif

Kaj misliš s tem : ne moreš enačiti?

A to po tvojem pomeni, da v Borovnici imaš pravico ponoči imeti mir, v Ljubljani pa ne?
Ker ne moreš Borovnice enačiti z Ljubljano? V smislu miru? Res ne razumem.

Preveri en post nad mojim, kjer nekdo oise o gnojenju travnikov in podobno... Zivljenje v centru mesta ima svoje specifike v primerjavi z zivljenjem na periferiji... In kdor tam zivi, ve zakaj tam zivi... In tudi to ni res, da ne mores spati ponoci.. Oz. ce ne mores spati, ni nujno, da je za to krivo to, da zivis v centru prestolnice... Ampak imas lahko zdravstvene tezave, lahko imas za endrek okna, ki so slabo zovcno izolirana... Lahko je se kaksen tretji razlog... Enim to pase, drugim pac ne... Pizdakat nad tem in obenem nic narediti za to je najslabse...
wink-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.014
1.233
113
42
Glede na to da eni živijo ob glavnih vpadnicah in ob železnici ne vidim problema da človek nebi živel v centru
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Matr si ti zoprn. Nič ti ni všeč, narobe je, če obnavljajo in širijo ceste in so zaradi tega gužve ampak vse to se dela ravno za boljšo pretočnost in varnost. Moti te življenje v Centru, ker ne moreš spati.... Kaj bi sploh rad. Pejt nekam globoko v gozd, tam ne bo ne cest, ne obnavljanja cest, zraven tebe ne bodo nič gradili, ponoči ne bo hrupa...
Pa ne jamraj zaradi hrupa, zadnjih 8 let živim tik ob zelo prometni vpadnici na kateri so stalno rešilci na nujni vožnji pa še policaji in gasilci s težkim tovornjaki se jim včasih pridružijo, avtobusne linije in postaja, nočni dirkači na težkih motorjih in zoprnih mopedih ter z avtomobili tipa hondašev z glasno prdulo... verjemi, da so te dirkači sredi mirne noči precej bolj glasni in moteči, kot nekaj veselih ljudi, ki gredo mimo tvojega okna, mimogrede tudi mimo mojega okna jih gre veliko vsako noč v teh poletnih mescih, ki se pijani peš na/ali ob kolesu vračajo iz centra in ob tem pojejo, se kregajo, smejijo.... Sem pa v preteklosti tudi že nekajkrat prespal v Centru ljubljane na različnih koncih in moram rečt, da o takem nočnem miru lahko tu kjer sem zdaj samo sanjam. Tko, da nehi jamrat za brez veze.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Prav zanimivo,da največji bodo največji jamrači čez en mesec spet bentili, da Jankovič skrbi samo za Center.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, saj to je pa res.
Poglej, trenutno obnavljajo en delček Dunajske ceste in en del Kajuhove ceste z Letališko (pa je ne bi, če ne bi prihajala Ikea). No, pa ratalo jim je še Zaloško malo dogradit, to je pa tudi to. V centru se obnavlja Slomškova in Šubičeva, čeprav že zdaj sploh niso v slabem stanju, ravnokar se je dogradilo križišče z Vilharjevo, začela se bo obnavljati celotna Prešernova, ki tudi ni slaba. Pravzaprav bo vse v centru obnovljeno. Vpadnice bodo pa še naprej katastrofa, kaj šele druge ceste, čeprav je tam mnogokrat več prometa in prebivalcev.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, saj to je pa res.
Poglej, trenutno obnavljajo en delček Dunajske ceste in en del Kajuhove ceste z Letališko (pa je ne bi, če ne bi prihajala Ikea). No, pa ratalo jim je še Zaloško malo dogradit, to je pa tudi to.

Načeloma imaš prav ampak vseeno se je nekaj vsaj začelo delati pa se spet najde folk, ki jim to ni prav.
Kajuhovo in Letališko širijo predvsem zaradi novega Mercatorjevega logističnega centra, ki bo ob tem križišču pa ne samo zaradi tega ampak, ker je ta širitev žedolgo v planu.
Pri Zaloški je bil leta in leta problem, ker so tamkajšnji prebivalci ostro nasprotovali širitvi ceste, pač te blesave civilne iniciative, ki bi jih bilo potrebno kar prepovedati.
Jaz res ne razumem ljudi, ki želijo živeti v mestu ampak nikakor nočejo, da bi se v njihovi bližini kaj gradilo ali obnavljajo. Želijo živet na samem sredi mesta.
bonk.gif
To moraš biti res posebne vrste [cenzura].
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Zakaj imajo v LJ v določenih predelih skor vsi svoj avto? Da se peljejo v službo 3 km... Nekateri pa 30 km izven LJ. Dober standard torej. Ampak gužvo delajo pa dnevni migranti. Men je avto strošek, če bi bil "meščan" par km stran od službe bi šel na bus. Študentke, prihranek, ekologija... to je to
grims-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.393
3.714
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
če bi bil "meščan" par km stran od službe bi šel na bus. Študentke, prihranek, ekologija... to je to
grims-1.gif
Bi ja... Jaz sem meščan in rabim z avtom do službe 15 minut z zokibusom pa 1h15 ... isto ko če bi šel peš (8 km) ali pa če bi se vozil iz kaj vem... Kočevja...

Ni Ljubljana velemesto kjer z javnim prevozom dejansko prideš do službe v enem normalnem času.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.030
3.549
113
41
Lj
Zakaj se folk potem pritožuje o gužvah če očitno je avto še vedno 4x hitrej kot pa bus.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.858
113
v lokalni ostariji
zaloško je minirala predsednica četrtne skupnosti in "civilna inciativa"... pač upokojenci. je jankoviæ povedal, da če nje nebi bilo bi bilo že zdavnej zrihtan in še boljš kot je zdej...

celovška tam prot medvodam je državna cesta;) in ni odgovornost občine... je še kar nekaj takih odsekov...

je pa dejstvo, da se center ureja... pač dnevna soba ljubljane, kamor pridejo turisti... živeti v centru mesta ima svoj čar in svoje omejitve... sedaj ali jih sprejmeš ali se pa preseliš na vas kje ti bo pa kmet potrosil gnoj in polil gnojnico ter ti bo 3 dni smrdel
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nisem trdil, da jih je 90%. Jih je pa večina, pogled na karto je več kot samoumeven.
http://ljubljana.zapore.si/web/profile.aspx?id=Zapore_Javno@DONAC
Sploh pa to niso vsa cestna gradbišča, veliko od teh so gradbišča ne-MOL stvari in so samo zaradi izvajanja gradbišča.
Pa recimo eno od teh, ki je slučajno blizu mene, miruje že mesece, čeprav so imeli dela ravno za dva meseca. Hudič, ker se gre za neko obrobno ulico precej izven centra, pa zato ni na očeh turistov in novinarjev Financ ter Dela ter posledično Zokija.
Je pa nekaj vseeno dobro pri Zokiju: vsaj vpadnic se loteva občasno, tiste prejšnje kure in vrtnarji res niso nič pokazali.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.858
113
v lokalni ostariji
velik del teh zapor je tudi "Prekopov" za individualne priklope.... gradbišče je KPL-jevo? najbrž so se preslill na zaloško potem pa hitro na dunajsko. zdej pa na dunajski delajo na polno...