LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Se da nastavit pri modelu LE40C652 ko gledas youtube posnetke, da ti predvaja v Full HD ali vsaj v HD?

Ker na tako velikem ekranu gledat slabo kvaliteto slike nima smisla...

Nikjer v nastavitvah ne najdem tega. Imam pa linijo 10/1 in bi moralo it brez tezav
smile-1.gif


Dodatno vprasanje: ce nadgradim v zadnjo razlicico firmwerja, ali zgubim snemanje na USB? (sedaj imam gor 2011/08/19_003010) in omogoceno (custom) snemanje na USB.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tudi če obstaja video v HD ali FULL HD na youtubu ga preko računalnika lahko gledam v HD ali FULL HD.

Na TV pa isti video predvaja v navadni kvaliteti (360 ali 420) in je slika zanič..meglena...brezvezna..

Čudno mi je, da Samsung ni omogočil večji pretok podatkov v sami youtube aplikaciji, saj bi tako bila morda boljša slika?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
žal samsung z aplikacijo youtube nima nič. tu je lastnik (torej google) in tisti, ki jo posodablja. podobno kot facebook, twitter,...

drugače pa v različici za 2011 in 2012 modele obstaja možnost fhd. ob iskanju je potrebno stisniti desno in se preide na fhd rezultate...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
načeloma boljše kot LG in slabše kot panasonic.
Ampak obvezno preveri, če ne brni.

Sej tud tale Panas. X10 k ga mamo mal brni. Temu se ne da izognit očitno. Je pa drugo, če zelo brni. Upam, da ne bo :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Zdaj pa mi nekaj dajte rečt, kater LCD oz. LED TV hitro pretika med digitalnimi programi? Namreč imam nekaj generacij starega Samsunga ki je za moje pojme TOP kar se tiče slike in vsega za male pare ampak odkar so zaklenili programsko shemo in uporabljam to kartico od Telemaha rabi kar nekaj časa ko pretika med kanali in če hočem na hitro kaj pogledat dobim živčnega saj traja sigurno 2-3 sekunde da prestavi... A je pri teh novejših in vseh ostalih znamkah enako? TNX
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Nobeden, ker so skoraj vsi programi kodirati in jih mora CI kartica odkodirat, zato pa je potreben določen čas. Sicer je malo časovne razlike med znamkami TV-jev, vendar so zanemarljive.
 
22. jul 2007
13.323
1.605
113
124
in kaj ugotovimo crt/analogno je bil zakon, k..c pa taka super duper tehnologija, katero ne znajo izkoristiti
uf-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Evo, 51e550 je doma in zaenkrat ga lahko samo pohvalim. Brenči precej manj od prejšnjega panasonica, celo tako malo, da celo zraven TVja komaj slišim ta zvok.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zdaj pa mi nekaj dajte rečt, kater LCD oz. LED TV hitro pretika med digitalnimi programi? Namreč imam nekaj generacij starega Samsunga ki je za moje pojme TOP kar se tiče slike in vsega za male pare ampak odkar so zaklenili programsko shemo in uporabljam to kartico od Telemaha rabi kar nekaj časa ko pretika med kanali in če hočem na hitro kaj pogledat dobim živčnega saj traja sigurno 2-3 sekunde da prestavi... A je pri teh novejših in vseh ostalih znamkah enako? TNX

Če imaš telemach potem se kar navadi na počasno pretikanje kanalov (nima veze če imaš modul ali njihov STB)

T-2jev STB najhitreje preklopi med kanali
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Jaz imam pa eno vprašanje glede PVR-ja oz. možnostjo snemanja na HDD ali USB ključek.
1.Ali lahko časovno nastaviš snemanje?
2.Lahko snemaš en kanal, gledaš pa drugega?
3.Mora biti TV prižgana?

Hvala za odgovore
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Jaz imam pa eno vprašanje glede PVR-ja oz. možnostjo snemanja na HDD ali USB ključek.
1.Ali lahko časovno nastaviš snemanje?
2.Lahko snemaš en kanal, gledaš pa drugega?
3.Mora biti TV prižgana?

Hvala za odgovore

Pri mojmu Samsung TV C652 model je tako:
1. Časovno lahko nastavim snemanje, ampak je pogoj, da mi operater to podpira (channel guide - nimajo pa vsi programi to)
2. Pri meni žal ne (ko snemaš, ne moreš drugega početi)
3. Pri meni lahko (nastaviš timer, kdaj ti prične snemat, ugasneš tv in zadeva se lepo snema na USB/HDD)

Edino, kar me morda moti je to, da potem tega ne moreš na PC gledat, ker USB/HDD naredi nek svoj image prilagojen TV.

To je to
grin1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Za snemanje ne rabiš EPG-ja (channel guide),ampak greš MENU-ANTENA -UPRAVLJANJE KANALOV in greš s kurzorjem do programa, ki ga boš snemal ter izbereš Tool in opcijo snemanje z časovnikom ter nastaviš.
 
Nazadnje urejeno:

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Edino, kar me morda moti je to, da potem tega ne moreš na PC gledat, ker USB/HDD naredi nek svoj image prilagojen TV.
To je to
grin1.gif
Tudi to je že mogoče.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Samsung PVR Content Decrypting tool

Sicer pa je nekdo na Slo-techu napisal takole:

1. na zunanji disk formatiran in priklopljen na TV posnameš serijo, film, spot...

2. za pregled in prenos podatkov v Windows okolje preneseš WUBI(linux) in inštaliraš

3. restartaš in izbereš Ubuntu sistem, za pregled datotek

4. iz zunanjega diska preneseš vse posnete datoteke na notranji disk

5. restartaš pc in izbereš Windows, imena datotek nič ne spreminjaš

6. uporabiš Samsung PVR Content Decrypting tool - final prenos in inštaliraš

7. v Decrypting tools, odpreš mapo, izbereš datoteko .srf določiš mapo za shranjevanje in klikneš na Decrypt

8. ko zaključi, ustvarjeno datoteko .ts samo preimenuješ v .avi ali .mpeg, podnapisi niso vidni.

9. Have fun
wink-1.gif