LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
9706 je zunaj že slabe pol leta
smile-1.gif


Za ostale zadeve, ki te pestijo se pa obrni na prodajalca, ki ti je prodal tv.
lp

res je tak dolgo veni, vendar 40PFL9706 nisem zasledil, sem sedaj pogledal in se vedno ni nikjer v Avstriji in Nemscini cen, tako da tvoje mislim, da ne drzi.

Ne rabim se obrnit na prodajalca, ker sem napisal kako je - ti si napisal, da gre nastaviti in zato te sprasujem tudi kje gre nastaviti, ce nisi rekel na pamet.

Namrec, po tvojih zapisih bo nekdo resnicno mislo, da to ta TV ima, dejstvo pa je, da se vedno veljajo vse moje zacetne pritozbe...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tv je zunaj tako dolgo, kot sem napisal; vem o čem govorim.

Glede težav se pa obrni na prodajalca televizorja, saj ti ga je le on prodal in je odgovoren za svoje izjave.
Jaz sem ti lahko samo v pomoč. Ne morem te pa sedaj voditi dobesedno po menijih, ker nimam te možnosti. Zato imaš navodila ne?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tv je zunaj tako dolgo, kot sem napisal; vem o čem govorim.

Glede težav se pa obrni na prodajalca televizorja, saj ti ga je le on prodal in je odgovoren za svoje izjave.
Jaz sem ti lahko samo v pomoč. Ne morem te pa sedaj voditi dobesedno po menijih, ker nimam te možnosti. Zato imaš navodila ne?

Simon jaz tebe vse razumem. Serija je veni pol leta, vendar 40" do tega tedna ni bilo na razpolago, dejansko se zdaj ne najdem niti enega prodajalca, ki bi jo prodajal (www.idealo.de, www.geizhals.at)

Imam navodila in pregledal sem vse, najdel sem tudi na forumih, da DTS ne podpira, potem si prisel ti, ki trdis da podpira pass-through. Jaz sem preprican da ne podpira zato sem rekel, da ti placam pico+pivo, da me prepricas drugace.

izvoli se uradni odgovor Philipsa:
Citat:
Dear customer,

This is a hardware issue. The digital input in your earlier TV-set (9731) entered the TV via a separate 'digital audio in' connector (not via HDMI), and passed it through via the 'digital audio out' without any digital processing.

In the new TV-sets (like the 46PFL9705) the only supported digital audio via HDMI is Dolby Digital (DD) because there is no processing available in the TV for DTS (so this is not send out via S/PDIF).
We only support AC3 (= DD) and LPCM over HDMI and therefore also for HDMI-ARC (Audio Return Channel). Looping through DTS without S/PDIF input is no longer supported

The rule followed is that HDMI audio and video always must give the best possible quality. Since our new TV products do not have DTS support, it is not possible to allow DTS over HDMI to the TV since we will not get any sound on the TV speakers then.
In our current products, the customer always hears sound, even if he/she selected DTS audio. The source (DVD or Bluray) will convert it to LPCM and then transfers it via HDMI. The best way, in this case, is to select AC3 instead of DTS. The S/PDIF out and HDMI-ARC will then still output a multichannel sound, which it does not in case of LPCM.

ker je malo dvoumno napisano, bom za vsak slucaj danes se probal coax digital...
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
"We only support AC3 (= DD) and LPCM over HDMI and therefore also for HDMI-ARC (Audio Return Channel). Looping through DTS without S/PDIF input is no longer supported "

To je to....SPDIF je coax povezava ( chinch ) in ne bo delalo. Očitno je, priznam, da nisem delal z 9705, ampak z nekim drugim modelom v 9xxx seriji. Seveda, ta mail je relevanten, torej ta tv NE opdpira DTS bypass, saj ta model nima DTS licence. Se opravičujem.
grin1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
"We only support AC3 (= DD) and LPCM over HDMI and therefore also for HDMI-ARC (Audio Return Channel). Looping through DTS without S/PDIF input is no longer supported "

To je to....SPDIF je coax povezava ( chinch ) in ne bo delalo. Očitno je, priznam, da nisem delal z 9705, ampak z nekim drugim modelom v 9xxx seriji. Seveda, ta mail je relevanten, torej ta tv NE opdpira DTS bypass, saj ta model nima DTS licence. Se opravičujem.
grin1.gif

a jebemu
frown-1.gif

bom se doma probal s coax, kr tip iz Philipsa govori cel cas o HDMI in da je zaradi ideologije HDMI bil umaknjen DTS, ceprav kolikor vidim, nima noben pozitivnih izkusnej.
Pa tudi TV ne predvaja MKV datoteke, kjer je edini zvok DTS :D
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Čaki mal...:)

"The rule followed is that HDMI audio and video always must give the best possible quality. Since our new TV products do not have DTS support, it is not possible to allow DTS over HDMI to the TV since we will not get any sound on the TV speakers then.
In our current products, the customer always hears sound, even if he/she selected DTS audio. The source (DVD or Bluray) will convert it to LPCM and then transfers it via HDMI. The best way, in this case, is to select AC3 instead of DTS. The S/PDIF out and HDMI-ARC will then still output a multichannel sound, which it does not in case of LPCM".

Vidim, da si spremenil post, saj takrat, ko sem ti odgovarjal, tega odstavka ni bilo.
Prosim, če mi poveš kdo je spisal tale tekst, ker imam občutek, da ta osebe ne ve o čem piše. Lahko tudi na ZS.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tv je zunaj tako dolgo, kot sem napisal; vem o čem govorim.

Glede težav se pa obrni na prodajalca televizorja, saj ti ga je le on prodal in je odgovoren za svoje izjave.
Jaz sem ti lahko samo v pomoč. Ne morem te pa sedaj voditi dobesedno po menijih, ker nimam te možnosti. Zato imaš navodila ne?

40 colski 9706 ne obstaja. Obstaja samo 46 COL, ga ravno dajem na steno
cheer.gif

obstaja pa model 9606 - 32,37,40 in 52 colski.


lp
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Čaki mal...:)

"The rule followed is that HDMI audio and video always must give the best possible quality. Since our new TV products do not have DTS support, it is not possible to allow DTS over HDMI to the TV since we will not get any sound on the TV speakers then.
In our current products, the customer always hears sound, even if he/she selected DTS audio. The source (DVD or Bluray) will convert it to LPCM and then transfers it via HDMI. The best way, in this case, is to select AC3 instead of DTS. The S/PDIF out and HDMI-ARC will then still output a multichannel sound, which it does not in case of LPCM".

Vidim, da si spremenil post, saj takrat, ko sem ti odgovarjal, tega odstavka ni bilo.
Prosim, če mi poveš kdo je spisal tale tekst, ker imam občutek, da ta osebe ne ve o čem piše. Lahko tudi na ZS.

sem dodal zraven ja, kr se mi je zdelo, da prav tako sodi.
Celotna komunikacija je tukaj: http://www.supportforum.philip...8435c9ac68a70f9