LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Premajhna (rabim 40") in smo se doma odločili za Samsung, ker preko USB podpira največ formatov (tudi mkv z DTS).

Tale od LG je res huda, samo škoda ker ne podpira DTS preko USB (osebno sem stestiral v bigbangu).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No sedaj so spet popravili na 3 dni
grims-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
dobavni roki SLO spletnih trgovin so res random realni
če na tuji piše da bo teden je teden, če 24 h gre verjetno isti dan naprej vkolker naročiš tja do 14h...

Pred kratkim sem po skoraj mesecu in pol dobil artikel iz odnesi.si. Bila pa je pisana zaloga. Po tednu dobim na vprašanja odgovor da bo v tednu. Nato vsak teden za teden zamika. Šlo pa je za tipkovnico, ki je potrebovala gravuro SLO znakov. Kje se je zapletlo ne vem. Prejšnji teden me tip pokliče in pravi da dobim v 2 dneh. Zadeva je prišla naslednji dan direktno od njegovega dobavitelja...
Skratka šlamparija pri ažurirnju portala in še nekaj šlamparije kasneje ne nujno da vse pri spletnem trgovcu. Vzel prej nekaj zadev in je vedno prišlo v par dnevih.

Najbolj zanimiv pa je bil malo nazaj enaa. Naročim nekaj artiklov. Nekaj kot na zalogi nekaj 15, 30 dni dobava. Ko plačam se vse postavi na 30 dni. V tednu, ki sledi pride večina robe. Po dobrem mesecu dobim vrnjeno kupnino za par zadev, ki so jih označili kot nedobavljive. V tem primeru je šlo za robo za gospodinstvo.
Od enaa sem pribljižno v istem obdobju dobil obvestilo, da drugi dan dobim pošilko, ko je bil artikel že 10 dni pri meni. Dobava je bila 15 dni. Poslano v 2 dneh...

Kaj narest, če res voda gori? Poklicat in upat na kakega uporabnega sogovornika, ki bo tolk fer, da bo povedal realno stanje za artikel. Če bo res pa se seveda izve šele na dan dostave. Je pa tale samsung verjetno precej prodajan in jih zna o.bčasno zmankat.
Dirti verzija pa vkolker se ti ne gre za založena sredstva pa lahko kupiš drugje in zadevo nato ne prevzameš...

Kar se ekranov tiče pa sem za letošnjo sezono prepričan, da so za osrednji ekran best buy plazme 50"+ . Kar je manše je škoda €. Tehnologija je zrela. Poraba je padla. Dobri LED LCD ji so predragi. Nižji rang pa je dober za 2 ali 3 TV. A kdor že nekaj ima ponavadi menja na mestu kjer se največ gleda. Obstoječi pa se seli.
Če je res 40' 42" tisto tapravo in prepričanje v LCD in/ali LED pa glede na to kar sem videl je recimo C650 od samsunga v nižjem rangu uporaben nakup. V višjem pa Sony NX. A kot sem rekel ozreti se je za plazmo. Nisem mislil, da jo bom kdaj kupil a trenutno kaže da.

Škoda pa se mi zdi tlačit nek mali ekrančič v lukno za CRT. Ni to to. Ko se enkrat navadiš na dimenzijo slike so oči zelo hvaležne.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Samo je zdaj vprašanje, ali hočeš imeti več podprtih formatov ali boljšo kvaliteto slike. Samo zaradi tega, ker Samsung podpira mkv format z DTS zvokom še ni boljši. Kolikor vem ima Samsung kljub 100Hz težave z hitro gibljivimi slikami kot je žoga pr inogometu, formula itd. Ima pa isti LG tudi 37, 40 in 42 " zaslon.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če bi LG podpiral mkv z DTS zvokom bi definitivno vzel LG in to tega:

LG 42LD750 LCD TV (čeprav mi je morda malček prevelik). Ampak bi ga 100% vzel, ker ima 200hz sliko.

Ko bi vsaj vedel, ali bo LG izdal z novim firmwerjem podporo za DTS zvok, bi ga takoj vzel
frown-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če sem 15 let gledal TV z 50hz televizijo potem mislim, da ne bo panike, če bom gledal še 5 let z 100hz televizijo
smile-1.gif


Verjamem pa, da je 200hz veliko boljše, tako kot sem že napisal nekaj postov nazaj, ampak mi zvoj dosti bolj pomeni, saj bi potemtakem moral vsakemu .mkv filmu CONVERTIRAT DTS zvok v AC3 ali kar koli drugega in bi mi to vzelo več kot 1 uro časa zato, da bi gledal filem, ki traja 1 uro in 20 minutk...(povprečno)...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.381
171
63
Ej, a maš ti že mal monologov v tej temi?

Odgovarjaš sam sebi in si načeloma uporabno temo popolnoma obrnil v neke blodnje in razmišljanja kaj bi če bi in kako bi.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Precej čudna je Samsung dobava za SLO. Ostali sicer tudi precej podobno.
Po štacunah imaš občutek, kot da si se leto v preteklost preselil. Je zgldda treba popucat skaldišča pol pa pride kaj več iz zadnjega letnika z zelo visokimi cenami glede na tujino.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hočeš povedat, da so ti modeli C serije od lani? Kolikor vem so to letošnji modeli.

Je pa res, da jih je zelo malo na zalogi (povsod) ampak to zaradi tega, ker dobavitelj ni dobavil velikih količih Samsunga - očitno se ne prodajajo spet tako dobro kot LG, ki jih imajo v vsaki trgovini.

Npr Big Bang nima v redni ponudbi Samsunga - kar ga ima, ga ima na spletni strani in še to zaradi tega, ker je folk naredil naročilo in se potem odločil, da prekliče naročilo - zato ga dajo na spletno stran, da se ga znebijo in da jim ne stoji v skladišču.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
C serija je letošnja. Za ogled pa je po SLO trgovinah, kar sem firbcal dober teden nazaj, zelo malo od vse kopice modelov, ki jo ima Samsung v prodaji severno in zahodno.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Sam baje obstaje še en panel, IPS?

jaz imam v trgovini razstavljeno 40C630, kako ugotovim kateri panel?
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Če sem 15 let gledal TV z 50hz televizijo potem mislim, da ne bo panike, če bom gledal še 5 let z 100hz televizijo
smile-1.gif
CRT 50 Hz in LCD 50 Hz je sta dve popolnoma različni zadevi. Na 50 let starem CRT je slika stokrat bolj tekoča kot na 50 Hz LCD.100 Hz LCD pa je tak tak, odvisno kaj točno je pod havbo.

Ono pri mimorste si uredil?
Če je na predračunu tudi pisalo rok 3 dni, pol na tretji dan zahtevaj denar ali TV.
Pa omeni da veš, kam se pritožbe pošljejo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
evo da bo še bolj pestra tema KLIK
LPWWY
Ah, zanimive stvari (1000 FPS kamere so _z_a_k_o_n_ !).

RESPONSIVENESS: A DRAW
We used a camera that can capture 1000 frames per second to measure how long it took to display and clear moving objects on different coloured backgrounds. In both cases, the average response time is around 15 ms.
To put that in context:

* the best plasma screens are under 8 ms <-------------------------
* decent 2 ms TN screens are below 10 ms
* 5 ms TN screens are at 18 ms and above