leasing in prodaja vozila

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.740
-430
113
ali se bolj po korakih - na leasing hisi prevzames njegov leasing, ga odplacas v enkratnem znesku, leasingjamalcu das se dogovorjeno razliko in to je to. stvar 2h uric verjetno...
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
Torej lahko jaz vnaprej nakazem leasing hisi po ponudbi za poplacilo ali najbolje da to uredim na licu mesta ko bova pri njih?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Sta že bila na lizingu in prejela ustrezne napotke, koliko njim nakažeš in koliko preostane lastniku (ki to ni)?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Citat:
Uporabnik tafrishnzelen pravi:
KSZ:

Torej, če prodajalec nima denarja za odplačat lizing, ga plačam jaz (kot kupnina za avto), se priklenem z lisicami na lastnika in greva skupaj narediti prepis?
A to se boš na lizing hišo priklenil?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik tafrishnzelen pravi:
Od lizing hise imam ponudbo za odkup preostalega "dolga"

Po placili tega avto pripada lizingojemalcu. Ni vazno kdo poplaca.
Torej bos dal denar na lizing, avto bo dobil lizingojemalec. Potem pa rece ne prodam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.533
113
pri taščici
Ksz
Ker ze zapenjate v izraze.
Lizingojemalec (uporabnik vozila, "lastnik", prodajalec) naj na leasing hisi pridobi izbrisno pobotnico, oziroma potrdilo o poplacilu leasinga (tako je zena kupila avto) in naj ga registrira na svoje ime.( Lahko pa ga "proda" na osnovni te izbrisne pobotnice) . Potem pa ga kupis tudi od niega. Kje pa bo dobil denar pa naj ne bo tvoja skrb. Lahko pa mu seveda tudi posodis. Ce "leasing hisa" opravlja tudi registracije vozil potem bi lahko uredila vse na enem salterju.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Spet tvoje pametovanje. Cestitam.

Ce ima lizingojemalec denar bo avto odkupil in imamo navadno prodajo.

Glede na post pa bi lahko sklepal, da denarja nima. Torej ne more kupit. Kupec mu ne zeli posodit, a imel bi ta avto.

Dobr, da ne predlagas da ustreli lizingojemalca, zeno prtisne in se vseli v bajto in srecno zivita do konca.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
ne vem kje vi vidite težave.

pokličeš na leasing hišo,
poveš da si se s tem in tem zmenil za prodajo/nakup vozila.
pošljejo ti ponudbo za poplačilo leasinga
s prodajalecm podpišeta pogodbo, da ti ključ, ti plačaš leasingu in greš tja da ti dajo pobotnico (Tako kot je napisal hanzi).

pa stvar rešena

lahko pa celotno kupnino nakažeš prodajalcu pa on naprej na leasing (če mu zaupaš). ampak tukaj niti ni težko dokazovat goljufije če bi jo kdo hotel v primeru, da prodajalec nebi nakazal naprej...

ti bi pa nekaj žene pritiskal streljal...jao jao
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik tafrishnzelen pravi:
Od lizing hise imam ponudbo za odkup preostalega "dolga"

Po placili tega avto pripada lizingojemalcu. Ni vazno kdo poplaca.
Torej bos dal denar na lizing, avto bo dobil lizingojemalec. Potem pa rece ne prodam.
Na tak način te lahko nategne vsak (ne rabi biti lizing zraven), da napišeta pogodbo, ti njemu nakažeš kupnino, on pa potem noče narediti prepisa vozila ... tak da brez veze iščeš komplikacije, sploh za tak primer natega, kjer sploh ni važno ali je lizing vpleten ali ni ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.550
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
To sicer drži - problem rata, ko bi "prodajalec" po vplačilu poplačila zahinavil in odstopil od prodaje. Povej kako prideš nazaj do denarja, ki si ga vplačal za poplačilo.
V takem primeru veselo tožarjenje.

Kolikor je Hanzijev predlog po tvoje "glup" je edini smiseln pristop. Leasingojemalec naj poplača leasing, postane lastnik vozila in ga proda. Če nima denarja to lahko urediš samo s pomočjo leasing hiše. Pa ne pozabi, da za izdajo potrdila o poplačilu se mora denar vsesti na račun leasingodajca - kar pa je redko isti dan.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
v vsakem primeru je money flow sledljiv in se ve kam in zakaj.

dej ti men 20k, ti podpišem, da si mi dal. bo sledljivo in vse.

pol pa da te vidim kdaj jih dobiš.

aja. jedini sem plačal preživnino. v rokah imam potrdilo banke o plačilu. jedina pravi ni plačal. sodišču sem dal potrdilo. leto in pol imam že izvršbo povsod in ne morem dokazat, da sem plačal oz ne znam dokazat. sodišče ne naredi nič, mi si dopisujemo, izvršbe stojijo. vzpostavitev ene je 30€. izvršitelj 80€.na koncu sem anjel odvetnika, da reši problem in dobi od sodišča sklep o tem ali sem ali nisem plačal. vsak ugovor na sklep sodišča o vzpostavitvi izvršbe 30€, vsak zavrnjen. odvetnik na koncu 100€.

in drugi primer.
preživniski sklad me terja za preživnine. poslana potrdila. po enem letu še vedno terja. po drugi urgenci in pošiljanju potrdil so terjatev prepolovili. potrdila o plačilih so za cel znesek. zakaj so prepolovili ne vem, a bo treba tudi tukaj najet odvetnika.

tretji primer
plačal sem nekaj izvršitelju. ta je po enem letu in pol plačal naprej odvetnici jedine. po 9 mesecih sodišče na mojo pobudo preverja kje smo. odvetnica odgovarja, da ne ve da je dobila karkoli plačano. izvršitelj pošilja, da je plačal. men pa izvršbe stojijo. vsaka 30€, izvršitelj spet tok in tok in na koncu odvetnik.

tako da..denarja nikoli iz rok, ker nazaj ga je težko dobit.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
1. Najprej je potrebno pridobiti ponudbo za predčasni zaključek od lizing hiše. To lahko pridobi samo lizingojemalec. Če jo pridobi kdorkoli drug, je zaposleni na lizingu kršil kar nekaj pravil, ampak eni to naredijo na lastno odgovornost.

2. Lizingojemalec in novi kupec lahko vzporedno že naredita kupoprodajno pogodbo za vozilo, kjer definirata ceno in vse ostalo.

3. Če lizingojemalec nima denarja za poplačilo lizinga, ga poplača novi kupec (razliko denarja do dogovorjene cene pa preda/nakaže lizingojemalcu). Potrebna bo asignacija, ki vama jo pripravi zaposleni na lizingu. Priporočam plačilo na šalterju tiste banke, pri kateri je tudi obstoječa lizign pogodba. Tako je denar/nakazilo takoj vidno in takoj lahko od zaposlenega na lizingu pridobita tudi izjavo o poplačilu lizinga. TO JE NAJPOMEMBNEJŠI DOKUMENT!!! No, ker ta papir pripravijo v zaledni službi, bo vseeno treba počakat pol ure. Zato ne priporočam teh manevrov okoli poplačila lizinga pol ure pred zaprtjem banke/lizinga, ker ne boste uštimali ničesar.

4. S kupoprodajno pogodbo in izjavo o poplačilu lizinga gresta na upravno enoto/tehnične preglede, kjer naredita prepis. Prepiše se direktno iz lizing hiše na novega kupca. Vmesna registracija na lizingojemalca ni potrebna.

5. Priporočljivo je, da ima novi kupec že sklenjeno zavarovanje, da lahko lizingojemalec čim prej dobi povrnjen sorazmerni del zavarovalne premije.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
KSZ
1. Najprej je potrebno pridobiti ponudbo za predčasni zaključek od lizing hiše. To lahko pridobi samo lizingojemalec. Če jo pridobi kdorkoli drug, je zaposleni na lizingu kršil kar nekaj pravil, ampak eni to naredijo na lastno odgovornost.

2. Lizingojemalec in novi kupec lahko vzporedno že naredita kupoprodajno pogodbo za vozilo, kjer definirata ceno in vse ostalo.

3. Če lizingojemalec nima denarja za poplačilo lizinga, ga poplača novi kupec (razliko denarja do dogovorjene cene pa preda/nakaže lizingojemalcu). Potrebna bo asignacija, ki vama jo pripravi zaposleni na lizingu. Priporočam plačilo na šalterju tiste banke, pri kateri je tudi obstoječa lizign pogodba. Tako je denar/nakazilo takoj vidno in takoj lahko od zaposlenega na lizingu pridobita tudi izjavo o poplačilu lizinga. TO JE NAJPOMEMBNEJŠI DOKUMENT!!! No, ker ta papir pripravijo v zaledni službi, bo vseeno treba počakat pol ure. Zato ne priporočam teh manevrov okoli poplačila lizinga pol ure pred zaprtjem banke/lizinga, ker ne boste uštimali ničesar.

4. S kupoprodajno pogodbo in izjavo o poplačilu lizinga gresta na upravno enoto/tehnične preglede, kjer naredita prepis. Prepiše se direktno iz lizing hiše na novega kupca. Vmesna registracija na lizingojemalca ni potrebna.

5. Priporočljivo je, da ima novi kupec že sklenjeno zavarovanje, da lahko lizingojemalec čim prej dobi povrnjen sorazmerni del zavarovalne premije.

Točno tako. Z enim dodatkom. ČE je dejansko kupnina za avto večja kot je dolg na leasing hiši, to razliko leasingojemalcu nakažeš/plačaš šele ko naredita prepis avta. S tem se zavaruješ, da leasingojemalec ne bi imel kakšnih "čufnih misli" in ti nebi hotel prodati avta.
 
Nazadnje urejeno: