Lcd tv za upokojenca

22. jul 2007
13.322
1.605
113
124
Najprej povej za koliko € kupuješ in velikost omare, da gre še tv notri-ali pač
sprasujem se.gif
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Najprej povej za koliko € kupuješ in velikost omare, da gre še tv notri-ali pač
sprasujem se.gif

Širši od 95cm ne sme biti. Ne bi ga biksal z nekimi OLED ali 4K televizorji... Bistveno je da je slika lepa. Gledala pa jo bosta z razdalje 3,5 m.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.633
505
113
Res ni variante da bi imrla vecjega? Mi imamo 47 na cca 2.5m metra pa mi je majhen.
Sploh pa za starejse ko ze itak slabse vidijo...
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Res ni variante da bi imrla vecjega? Mi imamo 47 na cca 2.5m metra pa mi je majhen.
Sploh pa za starejse ko ze itak slabse vidijo...

Žal ne more biti večji. 40' bi ravno usterzala, za 43' pa bom moral narediti nekaj predelav in tako nekako dosegel max širino, ki je sploh mogoča - torej 95 cm.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
klik ta ima vse kar imajo veliki, sicer za € nisi povedal
sprasujem se.gif

Recimo, da mi je tole že malo drago za 40'. Kaj imajo 'veliki', da bi to moral imeti sprejemnik za dva upokojenca? Imata tv prek T2-ja; do danes pa sta brez te¼av živela z nekim starim gorenjevim katodnim tv, ki ni imel niti ravnega zaslona. Nekaj podobnega kot je tole:
Odlicen-Gorenje-TV_58d507dfb40e8.jpg


Torej bom raje spremenil svoje vprašanje. Kaj naj ima televizor za dva upokojenca, ki ga bosta uporabljala izključno za ogled večernih oddaj? Torej televizor, ki bo prižgan max 2 uri dnevno.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
vtipkaj parametre v google, pa izberi najugodnejsega na ceneje.si oz. podobnih straneh. naj ima cimvec garancije pa naj ne bo najcenejsi philips ker imajo res obupen uporabniski vmesnik.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Pa naj ima enostavnega pilota z velikimi gumbi. Vmesnik ni pomemben, ker ga nikoli ne bo uporabljal.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
61
63
Citat:
Uporabnik Natko pravi:
Za starša, ki sta stara 70 let kupujem lcd tv. Potrebujem osnovni tv sprejemnik velikosti do 43', ki bo imel dobro in čisto sliko in čim daljši garancijski rok. 3D -ja in podobnih zadev ne potrebujeta.
Gledal sem ta dva:
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-tesla-42s306bf
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-philips-43pfs5301

Kaj bi kupili vi?
Vedno me stisne pri srcu, ko berem, kakšen TV bi "otroci" kupili za svoje starše. Ne zavedajo se tega, da ravno starši potrebujejo TV z najboljšim prikazom slike, z dobrim zvokom, s čim večjo diagonalo, brez raznih nezaželjenih motečih efektov, kar je pogoj, da ne pride do hitrega utrujenja oči, glavobola, pa še čas gledanja bi si lahko precej podaljšali.
Ponavadi se izgovarjajo na stare omare, ki ne dovoljujejo večje diagonale. Ne pomislijo pa tega, da bodo te omare zdržale še najmanj 100 let in se jim lahko zgodi, da ko bodo starejši, da bodo tudi njihovi otroci za njih kupili nekaj, kar bo šlo v to omaro.
Tudi jaz sem upokojenec, star preko 70 in nov TV bom kupil kar sam. Lani so stare omare letele na odpad. Sedaj imam nekaj začasnega diagonala 65", dokler se cene OLEDov ne normalizirajo. Potem pa OLED 65-70"
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ja pa jade...moja babi ni ločila slike med hd in full hd. Večini starejšim tudi ni to pomembno.
Glede utrujanja oči in glavobolov pa nakladaš u tri prazne. Glede zvoka pa, večina normalnim je vseeno od kje je zvok, pa čeprav pride iz tvja kjer je vse za en drek pri vseh tvjih. Za dober zvok rabiš zunanje zvočnike z recieverjem.
Če bi ti vrgel v smeti, še ne pomeni, da bi drugi radi omare vrgli stran. Pa če jih zamenjaš, moraš nove kupiti.
 
5. avg 2011
1.052
195
63
Okolica Ormoža
Brunobruno, pravzaprav je zelo malo običajnih uporabnikov zmožno videti razliko med HD in full HD posnetki. Predvsem pri starejših ljudeh je le redkokateri v stanju z gotovostjo ločiti med eno in drugo HD kvaliteto.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Tole z omarami je tudi meni smešno in patetično. Jaz sem dal staršem 52", pa bo naslednji še večji.

Res pa ne potrebujeta pametnega televizorja, jima je pa zelo všeč siol box in vse tiste opcije zavrti nazaj itd..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Brunobruno, pravzaprav je zelo malo običajnih uporabnikov zmožno videti razliko med HD in full HD posnetki.

Torej se slika loči samo v hd ali full hd?
Te sn jaz živel v zmoti da imajo bolši tvji recimo še bolj gladko sliko. Lepše hitre gibe in to.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ja dobro, potem mu pa kupi super duper za 2000€+
Starejši (naše babice in dedki) v večini (beri 99%) tega ne potrebujejo in niti nimajo ekstra želje po tem.
Poleg tega dandanes so že poceni tekevizorji spodobne kvalitete glede slike.