Kje v Ljubljani do dobre moške obleke?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.731
100
63
Pozdravljeni,
že nekaj časa nisem kupoval obleke in zanima me, kje v Ljubljani imajo dovolj izbire za normalno ceno? Torej ne kakšen Emporium :)

Hvala!
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.479
914
113
Pozdravljeni,
že nekaj časa nisem kupoval obleke in zanima me, kje v Ljubljani imajo dovolj izbire za normalno ceno? Torej ne kakšen Emporium :)

Hvala!
Se spomnim, pred mnogimi leti je moj oče v Domžalah iskal obleko za kupit...
Nikjer ni našel nič pametnega, potem, pa kar naenkrat zagleda ene obleke, ki so se mu zdele fajn...
Ja bla pa to Čistilnica, ki je imela obleke na obešalnikih in so se videle skozi steklo.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.731
100
63
Ok, hvala, grem pogledat, čeprav niso pa ravno poceni.. Ali je cena okoli 500€ na obleko primerna ali prenapihnjena?
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
886
501
93
Ko je razprodaja se dobi v Emporiumu kakšno ki je na 80% popusta. Tako sem pred leti za 100 evrov dobil DKNY obleko.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.212
3.614
113
Ok, hvala, grem pogledat, čeprav niso pa ravno poceni.. Ali je cena okoli 500€ na obleko primerna ali prenapihnjena?
Odvisno za kaj obleko rabiš in kako lep bi rad bil;).
Price/performance je meni Sens špica.
Lahko se tudi izmišljuješ tip in barvo blaga (po katalogu) in če suknjiča/hlač v takem blagu ni v trgovini, ga dobijo v tednu dni.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.245
324
83
Odvisno kaj potrebuješ, to se najprej vprašaj (kot so ti svetovali že zgoraj ali je za občasno ali ne). Če si skater in rabiš nekaj za birmo svoje sestre potem greš pač v C&A, Newyorker, Zaro ali podobno šaro in zapraviš čim manj. Če rabiš pa poslovno obleko - in verjemi, še jaz ki sem bolj lev za styling vidim konkretno razliko med enim shiny sintetika materialom obleke za 200 EUR in proper tridelno obleko Hugo Boss. Slednja je precej dražja, ampak se da dobit kaj na razprodajah, pa obleko kupiš za nekaj časa (beri bo dobra par let če se sam ne zrediš), ne kot 7eur majico iz newyorkerja ki jo pač po par pranjih daš psu za pogrist. Skratka izgledal boš kot človek, če rabiš obleko za poslovne reči... in ja, folk opazi ali imaš proper obleko s katero ne moreš zgrešit ali si wannabe poslovnež/brezveznjak, ki se je oblekel v Newyorkerju in mislil da je to to.
Aja, pa večina najprej pogleda če so čevlji na obleki usnjeni, čisti in proper (ala Lloyd ipd.). Če si standarden po rasti in obliki je recimo Hugo tridelna top izbira (seveda vsi trije deli obvezno iste barve, ne lajblč kot da si iz narodnozabavnega orkestra; pa praviloma enobarvna kravata, pa usnjen pas (ni nujno da je drag, samo naj bo usnjen, tudi če je kitajski, če imaš zaponko ki ga ne zvije je super ker običajna hitro "zlomi" usnje pri luknji za zapenjanje).
Tujci pa ti znajo kdaj še povedat ali imaš lanski ali letošnji model designer obleke, tudi to sem že videl.
Če si nestandarden sicer lahko kakega krojača pogledaš, ala Morro pri nas, ampak nimam izkušenj, ker sem precej standarden in lahko praktično na netu kupim brez da bo probal.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.694
1.486
113
Emona / Carnium
Pal Zileri je top. Lahko pa tudi kakšen manj znan IT brand, če je budget before impression.
Vsekakor greš na espreso k zahodnim sosedom (ga spiješ med pomerjanjem), ti ulijejo obleko, ki 100% ne bo demode. To je tam standardni postopek. Imajo v genih.
Pol pa 3/4 "kolegov" lahko še naprej strelja v prazno s tistimi "Nova kolekcija Sens, a?"
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.289
1.371
113
Definitivno je prvo vprasanje za kaj rabis obleko. Ce rabis samo 1, potem je ne rabis. Ker ni zivljenjskih dogodkov, kjer bi obleko nujno rabil. Ce rabis za sluzbo pa jih verjetno rabis vec, za zacetek npr. 3 ali 5, pa potem naprej. Temu se prilagodi cenovni nivo. Ker je veliko bolj cigansko, ce imas 1 obleko za 2 jurja, pa jo gonis vsak dan. Itak je naceloma z obleko konec, ko jo ene 20x prešvicaš. Je ni čistilnice, ki to reši. In ni obleke, ki prenese 20 čiščenj. Razen zdaj če si nek mlačnež, ki se ne poti, in v obleki ne boš zaružil v kafani, grill oštariji ali kupleraju.... Tako da kakšne poceni zadeve ala Zara, HM in slicno niso kar za odpisat...