Kateri ima dober fotoaparat

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.763
164
63
Ce je pomembna absolutna vrednost barve, bi morala pred fotkanjem najprej nastaviti White balance. Torej bi fotkic moral imeti to rocno funkcijo.
To je,
Ce pa je pomembna samo primerjava, je pa najbrz vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.191
2.561
113
Kdaj, kako, kakšen, kateri, čigav - pravite - dela pa dobre fotke? Meritev!
Ja, na ekrenu se dobro vidi. :)
Pol ko je na PC, je slika s prostim očesom, drugačna.
Jo date na papir? Revijo?

p.s. tudi sam rad vidim! lepo sliko - barve ostrina, kot, popačenje
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.725
6.420
113
Nikoli ne bo naprintana... Gre za prenos info prejemniku, ki mi mora narediti izdelek v tej barvi. Torej je nek predmet, ki ima eno ali več barv, ki na razlicnih mestih prehajajo ena v drugo. Zdaj jaz dan navodila recimo gor ta barva dol ta barva (barvne kljuce imava enake), na cca 2/3 naj se prelijeta na takem in takem razponu. Ali pa da se fizicno peljem 20km in prinesem vse s seboj. Zdaj je pa želja, da obdrzim navodila, ampak seveda bi lahko bilo obema fejst v pomoč, ce bi lahko naredila tudi fotko. Ki pa mora pomagat, ne nagajat. Torej lahko nabavim tudi referenčno ploščico (bela, siva, ipd) za kalibracijo.

V bistvu mora imeti kamera moznost slikanja RAW formata najbrz. Brez obveznih filtrov in urejanja, bolj ali manj pametnega. Se spomnim, sem enkrat na smucanju padla in si popraskala obraz, sem hotela selfija narediti, da posljem sliko, pa ni slo, ker mi je praske odstranil in 5 let dol dal. Ni to cilj zdele (ce pa tudi zna, pa nic hudega, btw)
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.421
530
113
Huawei so dobro zj**ali, ker ne sme uporabljati googla. OK, sej so neke bližnjice, ki pa niso vedno preprićljive. Imel sem mate 40 pro in je res vrhunski telefon. Še vedno ga imam doma in tudo 3/4 časa nisem pogrešal googlovih aplikacij. Je pa tko, da fotke dela pa še vedno odlične, čeprav ni več najnovejši telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.912
10.635
113
kod Džej-Zija
Tudi v raw formatu različni senzorji zelo različno tolmačijo barve. Profi fotoaparati imajo težave z barvno reprodukcijo, telefoni so v tem smislu samo slaba šala. Ker njihova funkcija ni realna reprodukcija barv, ampak očesu čimbolj prijazna in prijetna.

Če je barvna točnost absolutno nujna, bi jaz nabavil kakega Sonyjevega kompakta, recimo rx100, ki se spari s telefonom, pa prek njega deliš fotke. Obvezno seveda referenčna siva kartica in custom white balance. Format raw, nobenih dodanih barvnih obdelav.

Je pa dodaten aparat, nadležno vlačit s sabo.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.376
378
83
Huawei so dobro zj**ali, ker ne sme uporabljati googla. OK, sej so neke bližnjice, ki pa niso vedno preprićljive. Imel sem mate 40 pro in je res vrhunski telefon. Še vedno ga imam doma in tudo 3/4 časa nisem pogrešal googlovih aplikacij. Je pa tko, da fotke dela pa še vedno odlične, čeprav ni več najnovejši telefon.
...morda staro Lumijo cist za test. Fotko dol.cez kabl...