Kateri ima dober fotoaparat

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.387
113
Torej, glede fotoaparata nisem imela se podobnih zahtev, spoznam se na tematiko bolj malo in ce se kdo kaj spozna na fotke, bi prosila za pomoc.

Kateri telefon ima kamero, ki je hkrati dobra in natancna pri "posnemanju" barv? Torej imam nek barvni kljuc s standardiziranimi barvami. Ce postavim ta kljuc k neki stvari - se trudim ujeti/zadeti barvo najbolj, kot je mogoce (torej izberem na kljucu najbolj podobno rdečo npr, kot je predmet) in potem naredim fotko ključa in predmeta. Ce barva ni cisto enaka, pa naj bi prejemnik lahko ocenil (prek ne vem cesa, kaj ima v ta namen), kako je odstopanje (bolj temna/svetla, transparenca ipd in za koliko). Se pravi, da fotkic res zajame najbolj natančno.

Ne zelim:
- iPhona
- Samsunga
- Xiaomija (Pocota)
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
945
135
43
Morda Google Pixel?
Vprašanje je tudi, na kakšnem displayu gledaš ti in oddaljeni prejemnik.
Nisem fotograf, fotografski navdušenec itd, zato vzemi z rezervo: če bi ob vzorcu in barvnem ključu slikala še belo v RAW formatu, bi verjetno lahko pri prejemniku kar dobro zagotovila reprodukcijo.
 
22. jul 2007
13.355
1.620
113
124
Googlovi telefoni delajo zelo dobre fotke, najboljše pri njih je enostavnost delovanja point&shoot.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.364
113
Jabe sprašuje za barvno točne posnetke, kar ni čisto enako kot zelo dobre (beri očesu lepe) fotke. In ravno tako, kot obstaja težava že priz ajemu slike, je nato tudi pri priakzu, čeprav manjša, ker imaš na voljo žnj produktov, ki so kalibrirani in zanje obstaja tudi barvni profil. Za fotoaparate same pa... Na telefonih zelo težka. Čeprav osebno mislim, da si zgrešila, če si črtala iz seznama ravno iPhone, Samsung in Xiaomi. Ostane namreč samo še Huawei in Honor, potem smo pa že pri koncu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.387
113
Xiaomi morala. Silom prilike, telefoni so mi drugace vsec. Honor magic 6 pro sem tudi ze gledala, v big bangu je tudi cena kar OK. Ima kdo izkusnje z njim. Huawei me moti, ker nima google playa, zatorej Honor.

Pol sem gledala se Pixla pa Oneplusa. Obstaja se neki Vivo, s katerim nimam nikakrsnih izkusenj.

Malo se razgledujem ta cas, ko cakam crni petek, pol bo treba neki vzeti najbrz, ce dobim se kako grajo nazaj, ket moj Poco ni bil kupljen s fotkicem v mislih. Takrat nisem rabila cesa takega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.628
6.495
113
Žal se ve tudi kaj pomeni generični kitajec kot je Oneplus. Ob ponavadi še kar solidnemu hardveru slab support in še slabši softver.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.364
113
Oneplus 12 ima Hasselblad Color Calibration. Kaj pa pomeni Hasselblad se pa ve.

Xiaomi (14) ima pa Leica, pa kaj potem... Resda nisem primerjal točnosti barvnega zajema ampak slike na OnePlus 12 z vključenim Hasselblade master načinom ali kaj že je, sproducira bolj eno žalost od slike, precej neostra, mogoče se pa da to še kaj nastavljati, ampak toliko časa se res nisem ubadal s tem. Mogoče je pa z barvnim zajemom vse čisto OK.

V eni drugi temi je Jabe že spraševala za kateri telefon in sem dal primerjavo nočne slike Xiaomi 14 in Honor Magic 6 pro in Honor ga poseka vedno, razen eno težavo sem videl po nekaj časa in sicer ročno ostrenje na infinity gre malo čez in slika ni prav ostra. Avtomatika sicer izostri OK, ampak ko ni dovolj svetlobe, avtomatika odpove :) Honor drugače ne vem če ima kak poseben "film" mode..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.684
6.387
113
Oneplus 9 je DALEČ najboljsi telefon, ki sem ga kdajkoli imela. Sledi sony s svojimi xperiami. Oni na seznamu se niso nakljucno znasli tam. Edinole xiaomi ima eno drugo povsem nepovezano hibo, ki pa meni osebno predstavlja oviro. Xiaomi 14 mi je bil zelo vsecen, tudi zaradi velikosti.

Edinole zdaj sem malo izgubljena, ker je prvic pri izbiri faktor tale lastnost pri fotografijah, po kateri sedaj sprasujem. Do sedaj niti pomislila nisem na to
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.628
6.495
113
oneplus je bil včasih premium kitajec, zdaj je samo še generični kitajec do spodnji rang