Karte na Nuvi 1390 T

fisco

Zelenc'
22. jun 2011
26
0
1
Pozdravljeni

Rabil bi malo pomoči,za nastavitev kart na nuvi 1390 T. Torej,kupil sem omenjeni garmin na Petrolu in v njem je kartografija CNE NT 2011.10,ki še ni posodobljena. Zdaj bi rad imel na SD kartici Še AdriaRoute 3.30 in AdriaTopo 2.31. Obe mapi imam v Mapsourcu odklenjeni.... Ko v Mapsourcu kreiram karte jih pošljem na SD kartico v čitalcu in poimenujem gmapsupp in gmapprom. Ko dam kartico v garmin zemljevidov ne dobi...oz napiše zemljevida ne morem odkleniti... Kje delam napake? Poskusil sem vse in tudi prebral vse teme na forumu...

Garmin ima posodobljen software,mapsource je zadnja verzija...

Prosim povejte kako naj poimenujem te karto oz.,da naredimo,da bo vse to delovalo

Hvala
 

fisco

Zelenc'
22. jun 2011
26
0
1
A mi nihče ne bi pomagal
frown-1.gif
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
najprej odkleni karto tako kot treba za tvojo naprovo,potem pa obe karti združi v mapsourceu tako da boš imel samo en file gmapsupp
in ne vsako posebaj.Na SD kartici ustvari mapo z imenom Garmin in v to mapo pošlji preko mapsourcea ta file.
 

fisco

Zelenc'
22. jun 2011
26
0
1
V mapsourcu imam karte odklenjene... Kako si mislil odklenit za svojo napravo?
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
verjetno si dobil odklenjen mapsource,pol ti kart ni potrebno odklepati na tvoj id naprave,pošlji samo na sd
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na SD kartici naredi mapo MAP nato vanjo pošlji skreiran img, nato ga odkleni z programom Fast IMG Unlocker-jem (google power). Po želji lahko img preimenuješ po želji, recimo janchjezakon.img
 

BogdanH

Pripravnik
14. mar 2011
47
0
6
Maribor
Torej, na 1390T (ne na SD cartici) imaš samo CN 2011.10 -to je dokaj "stara" verzija in jo verjetno lahko uradno in brezplačno nadgradiš na zadnjo verzijo 2012 .10
Praviš, da imaš AR v MapSource odklenjeno (torej lahko npr. izbereš samo željena področja zemljevida, katera želiš kreirati za nuvija). Problem je lahko, kako (oz. s čim) je AR "odklenjena". Obstajajo načini kjer mapo odkleneš samo za točno določeno (tvojo) napravo, t.j. deluje samo če je mapa naložena na tvojem nuviju ali pa samo, če je naložena na točno določeno SD kartico -ne pa oboje.
Z bolj "pametnim orodjem" se mapa odklene tako, da kasneje deluje na katerikoli napravi (na nuviju ali pa na SD kartici). Kakorkoli, če je mapa odklenjena in jo želiš imeti na SD kartici, potem jo na SD kartici shrani v mapo Maps. Ime datoteke je lahko poljubno, npr: AR-330.img (t.j. ne uporabljaj gmapsupp.img, ipd).
Upam, da ti to kaj pomaga.
LP
 

BogdanH

Pripravnik
14. mar 2011
47
0
6
Maribor
@TUPLI:
To je samo moje priporočilo. Starejši nuviji so prepoznali samo gmapprom, gmapsupp, etc. -MapSource avtomatsko generira gmapsupp in pri tem prepiše obstoječo gmapsupp datoteko. Skratka, kdor uporablja več map (ali preizkuša različne verzije), kmalu ne bo več vedel v kateri datoteki je kaj.
LP
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Od serije 1xxx naprej ni treba več komplicirat z preimenovanji, ker dela, kar si zamisliš. Datoteko imenuješ, kot se imenuje zemljevid.
 

fisco

Zelenc'
22. jun 2011
26
0
1
Pozdravljeni

Zanima me še kako je s temi JCV datotekami. Trenutno imam v mapi JCV datoteki D1281050.sum,D3084010.JCV. Imam garmin 1390 t in CNE NT 2012.10. Bi moral imeti mogoče kakšno drugo?

Hvala
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
D2504040A.JCV , ki je velik 675 MB čez cel ekran .Kaže 9 sekund potem se zapre .To lahko zbrišeš D1281050.sum ki je 1 KB. Imaš pa taprav JCV file noter .Ta ki sem ti ga napisal je high resolucija .
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali ti ta obstoječi pokaže čez celi ekran ali samo čez polovico .Ta večji file se procesor malo več matra da izriše,.odloči se sam .Če pa rabiš link pa sporoč od high resolucije .Nekaterim zadostuje manjši file, večinoma so pa zahtevni in hočejo večji file
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
683
11
18
Navezal se bom kar na obstoječo temo. Frend me je prosil, da mu pomagam. Na Svojem nuviju 1390 ima karto CN NT 2014.40, ki sicer deluje, meni pa da bi moralo delovati tudi prikazovanje križišč - odcepov na AC. Karta je na SD kartici, vse ostalo ima na nuviju. V JCV mapi ima datoteko D2504160A.JCV. Ali je lahko kaj z JCV datoteko narobe, da se ne prikazuje photoreal view? Ali morda ni prava? Kje bi dobil to informacijo?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
JCV mapa je v mapi .System?
Drugače jcv datoteka je pravilna, če ne deluje prikaz, potem je poškodovana ali pa gleda tam kjer ni odcepov.

Relacija MB-KP jih je kar nekaj, lahko pa naredi simulacijo Domžale-Kočevje in mu mora prikazat.