kako do viste?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.191
1.367
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Licenca za programsko opremo je pravico do njene uporabe. Nič več in nič manj. zino to ima.

Kje bo dobil medij - sposodil od kolega, kupil od pirata, dobil na MS, skopiral iz neke druge recovery particije, potegnil iz p2p networka... ni važno.

Če ne verjameš kmečki logiki, pokliči na MS in vprašaj, če lahko OS (za katerega imaš licenco) namestiš iz medija X, ker si svojega po nesreči uničil / izgubil / ga je pojedel pes.

res je, imam kodo za dostop do viste, plačal sem jo, viste pa nimam. svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija, tudi bigbang je reko enako. ampak ker v kamniku nikogar ne poznam sploh, ker sem tukaj nov, sprašujem, če mi lahko kdo na pm pove kje naj staknem visto?
confused-1.gif

Kupil si originalno zadevo, Zdaj pa te pošiljajo okoli ? Idi do servisa kjer so servisirali zadevo in zahtevaj svoj OS. To da nisi nobenega CD/DVD poleg dobil me tudi čudi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če ima kdo drugačno miselnost, pa naj pove, mu dam številko TRR in mi naj plača nekaj, kar mu ne dam. Recimo 100 EUR, okrogla številka, pa še podobna ceni Windows.

Bom tule pol napisal število "donatorjev".
Javilo se jih je seveda : 0 (z besedo : nič).

Pa link za legalni download Windows se kar nekak noče pojaviti.

Naslednjilč idiotizme brišem takoj. Brez debate in enotedenskega roka.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Licenca za programsko opremo je pravico do njene uporabe. Nič več in nič manj. zino to ima.

Kje bo dobil medij - sposodil od kolega, kupil od pirata, dobil na MS, skopiral iz neke druge recovery particije, potegnil iz p2p networka... ni važno.

Če ne verjameš kmečki logiki, pokliči na MS in vprašaj, če lahko OS (za katerega imaš licenco) namestiš iz medija X, ker si svojega po nesreči uničil / izgubil / ga je pojedel pes.

res je, imam kodo za dostop do viste, plačal sem jo, viste pa nimam. svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija, tudi bigbang je reko enako. ampak ker v kamniku nikogar ne poznam sploh, ker sem tukaj nov, sprašujem, če mi lahko kdo na pm pove kje naj staknem visto?
confused-1.gif

Kupil si originalno zadevo, Zdaj pa te pošiljajo okoli ? Idi do servisa kjer so servisirali zadevo in zahtevaj svoj OS. To da nisi nobenega CD/DVD poleg dobil me tudi čudi.

saj sem šel nazaj na bigbang in so mi jo naložili, brezplačno seveda, ker sem jo že enkrat kupil.
cheer.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
No ja, do msdnaa pač dostopa nima vsak. Ampak če bi zinu pomagal nekdo, ki ima dostop, s tem ne bi bilo nič narobe. Saj je napisal:

Citat:
...svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija,...

Problem je nastal, ker nekaterim ni jasno kaj sploh je licenca in enačijo
orginalni DVD = licenčna kopija
spečen DVD popisan s flumastrom = piratska kopija

So bolj papeški od papeža oz. bolj trdi od malega mehkega
wink-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Spečen dvd popisan s flumastrom je lahko tudi varnostna kopija, ki si jo lahko narediš za lastne potrebe.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
No ja, do msdnaa pač dostopa nima vsak. Ampak če bi zinu pomagal nekdo, ki ima dostop, s tem ne bi bilo nič narobe. Saj je napisal:

Citat:
...svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija,...

Problem je nastal, ker nekaterim ni jasno kaj sploh je licenca in enačijo
orginalni DVD = licenčna kopija
spečen DVD popisan s flumastrom = piratska kopija

So bolj papeški od papeža oz. bolj trdi od malega mehkega
wink-1.gif

Jaz mam msdnaa dostop, samo je gor le Vista Bussines.

edit: Vidim, da je Zino že zrihtal.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Licenca za programsko opremo je pravico do njene uporabe. Nič več in nič manj. zino to ima.

Kje bo dobil medij - sposodil od kolega, kupil od pirata, dobil na MS, skopiral iz neke druge recovery particije, potegnil iz p2p networka... ni važno.

Če ne verjameš kmečki logiki, pokliči na MS in vprašaj, če lahko OS (za katerega imaš licenco) namestiš iz medija X, ker si svojega po nesreči uničil / izgubil / ga je pojedel pes.

res je, imam kodo za dostop do viste, plačal sem jo, viste pa nimam. svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija, tudi bigbang je reko enako. ampak ker v kamniku nikogar ne poznam sploh, ker sem tukaj nov, sprašujem, če mi lahko kdo na pm pove kje naj staknem visto?
confused-1.gif

Če je bila slovenska vista, sem jaz iz tega konca imam originalni DVD 32 in 64 bit od Viste Ultimate ( slovenske ).
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
hvala, že imam, so mi v bigbangu povrnili nazaj. vseeno hvala. če pa si blizu, pa lahko grema kdaj na pivo, častim.
lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
MSDNAA. Pa ni nobene letne omejitve ali kaj podobnega ampak popolnoma delujoča zadeva.
Lahko nakažeš kje imajo Windows downloade ?
Vse drugo najdem, samo to ne.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Zakaj bi namerno skrival?
A slučajno je ?
wink-1.gif


SoutPark, tam ne pusti downloadat.

Ups, mišljen je seveda crashednburnt ....
 
Nazadnje urejeno: