kako do viste?

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
torej. imam hp-jev prenosnik, na katerem je bila ob nakupu naložena vista home basic.seveda hp ne da zraven nobenega cd-ja z gonilniki,visto. ko je crknu disk, je računalnik romal na servis, kjer so disk zamenjali.zdaj pa je problem, kje dobit visto? imam narejen backup disk, ki pa ne pomaga nič ob praznem disku. imam samo product key od moje viste.
kdo ve, kako zadevo rešit?
confused-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Odkod pa ti to, da HP nič ne da zraven? Jaz sem pri mojem enih 5 CD-jev dobil. En z OS, en z gonilniki, en z navodili...

Sicer pa si iz kakega torrenta potegni dol visto, čeprav obstaja možnost, da ti bo pri instalaciji napisalo, da key ni pravi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
jaz nisn dobo nič polek. vista je bila samo na particiji diska, druga particija je bila hp-jeva, tretja particija je bla pa disk za uporabo.
imam pa hp compaq 6820s.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
tudi če jo je imel, je zdaj ni. disk je rikno, servis je menjal disk z novim, in sedaj imam samo licenco do viste, ki sem jo kupil, plačal.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pokliči na HP, ti bodo že povedali kako je s tem. Tudi če je bilo na particiji ti morajo povrrnit recovery nazaj.

Včasih se je dalo poceni CD-je od Microsofta kupit, če se ne motim preko Mimovrste in BOF-a.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.191
1.367
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
torej. imam hp-jev prenosnik, na katerem je bila ob nakupu naložena vista home basic.seveda hp ne da zraven nobenega cd-ja z gonilniki,visto. ko je crknu disk, je računalnik romal na servis, kjer so disk zamenjali.zdaj pa je problem, kje dobit visto? imam narejen backup disk, ki pa ne pomaga nič ob praznem disku. imam samo product key od moje viste.
kdo ve, kako zadevo rešit?
confused-1.gif

Prvič slišim da ni bilo cd-jev poleg. Drugače pa bi se na tvojem mestu obrnil na servis in zahteval da mi povrnejo OS.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Prvič slišim da ni bilo cd-jev poleg. Drugače pa bi se na tvojem mestu obrnil na servis in zahteval da mi povrnejo OS.
Vse je enkrat prvič
wink-1.gif


Tpčno tak, mastno si jim plačal, zdaj naj nekaj naredijo za ta denar.

Če ne bo šlo, omeni, da boš zahteval denar za Windows nazaj
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
>>Početje nelegalnih stvari ali pogovor o njih ni dovoljen.<<<
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
???

a si se ravno zbudil?

sem preletel cel thread pa ni o nelegalnih stvareh ne duha ne sluha, kar za ostale teme ne bi mogel reči...
rolleyes-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
???

a si se ravno zbudil?

sem preletel cel thread pa ni o nelegalnih stvareh ne duha ne sluha, kar za ostale teme ne bi mogel reči...
rolleyes-1.gif
Aja, lahko legalno potegnem dol Visto ?
Pol pa povej kje.

Glede drugih tem, če se ti kaj zdi proti pravilom, je zraven vsakega sporočila gumb "Opozori moderatorja".
Od tebe nisem še nobenih opozoril dobil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.761
113
40
MB
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Prvič slišim da ni bilo cd-jev poleg. Drugače pa bi se na tvojem mestu obrnil na servis in zahteval da mi povrnejo OS.
Vse je enkrat prvič
wink-1.gif


Tpčno tak, mastno si jim plačal, zdaj naj nekaj naredijo za ta denar.

Če ne bo šlo, omeni, da boš zahteval denar za Windows nazaj
wink-1.gif

stari ti pa me nasmeješ
grin1.gif


nam lahko poveš kdaj so se ti win vsedli v želodec tak? to je mogla bit neka grenka izkušnja
tongue-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Na retail verzijah navadno ne 'primejo' ključi od vist nameščenih na prenosnike večjih izdelovalcev. Kontaktiraj zastopnika.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Licenca za programsko opremo je pravico do njene uporabe. Nič več in nič manj. zino to ima.

Kje bo dobil medij - sposodil od kolega, kupil od pirata, dobil na MS, skopiral iz neke druge recovery particije, potegnil iz p2p networka... ni važno.

Če ne verjameš kmečki logiki, pokliči na MS in vprašaj, če lahko OS (za katerega imaš licenco) namestiš iz medija X, ker si svojega po nesreči uničil / izgubil / ga je pojedel pes.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Licenca za programsko opremo je pravico do njene uporabe. Nič več in nič manj. zino to ima.

Kje bo dobil medij - sposodil od kolega, kupil od pirata, dobil na MS, skopiral iz neke druge recovery particije, potegnil iz p2p networka... ni važno.

Če ne verjameš kmečki logiki, pokliči na MS in vprašaj, če lahko OS (za katerega imaš licenco) namestiš iz medija X, ker si svojega po nesreči uničil / izgubil / ga je pojedel pes.

res je, imam kodo za dostop do viste, plačal sem jo, viste pa nimam. svetovali so mi naj si od nekoga sposodim visto, bilokatero, instaliram in vnesem svojo kodo. tako dobim povrnjeno točno mojo home basic verzijo. to so mi rekli na microsoft slovenija, tudi bigbang je reko enako. ampak ker v kamniku nikogar ne poznam sploh, ker sem tukaj nov, sprašujem, če mi lahko kdo na pm pove kje naj staknem visto?
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
blazko bo pravkar povedal, kje lahko legalno dol potegneš.
Najbrž ravno išče link...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Prvič slišim da ni bilo cd-jev poleg. Drugače pa bi se na tvojem mestu obrnil na servis in zahteval da mi povrnejo OS.
Vse je enkrat prvič
wink-1.gif


Tpčno tak, mastno si jim plačal, zdaj naj nekaj naredijo za ta denar.

Če ne bo šlo, omeni, da boš zahteval denar za Windows nazaj
wink-1.gif

stari ti pa me nasmeješ
grin1.gif


nam lahko poveš kdaj so se ti win vsedli v želodec tak? to je mogla bit neka grenka izkušnja
tongue-1.gif
Kakšna usedlost ???
Če naročim burek in dobim burek, plačam burek.
Če ne dobim bureka, pa ga ne plačam.
Kaj je tu čudnega ???

Če ima kdo drugačno miselnost, pa naj pove, mu dam številko TRR in mi naj plača nekaj, kar mu ne dam. Recimo 100 EUR, okrogla številka, pa še podobna ceni Windows.

Bom tule pol napisal število "donatorjev".