JEK 2

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.158
2.548
113
Mi rabimo JEK2!
Ko se je delala JEK, misilim, da so rekli ba da bo cena el. aka 20€ danes 55€.

p.s. zna kdo izračunat, koliko je 15 milrd/50 let - v elektriki?

p.s.II še vedno ni dobil logopeda? Saj je bilo rečeno 30 dni do specialaista-
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.983
4.254
113
Mi rabimo JEK2!
Ko se je delala JEK, misilim, da so rekli ba da bo cena el. aka 20€ danes 55€.

p.s. zna kdo izračunat, koliko je 15 milrd/50 let - v elektriki?

p.s.II še vedno ni dobil logopeda? Saj je bilo rečeno 30 dni do specialaista-
Prej rabimo posodobitev omrežja, ki je zastarelo, ima ogromne izgube in je predrago za vzdrževanje. Omrežnina je pol cene položnice elektrike. Infrastrukturo imamo zastarelo mi pa razmišljamo o JEK2.

To je tako kot bi na živem pesku zidal bajto. Še nekaj ti boš pod kmerom vedno plačeval največ, pa naj bo to elektrika iz uvoza ali domača. Omrežnine pa se bodo dražile. Deloma zaradi požrtosti, večnimoa pa zaradi zastarelosti omrežja. Še več izpadov bo vedno več zaradi preobremenjenosti, ter drugih dejavnikov (žled, poplave itd...)

Še enkrat praviloma bi se morali lotiti prenovo omrežja, potem pa razmišljati o JEK. Mislim, da je bilo že enkrat objavljeno kako enormne so izgube na omrežju. Pa ne najdem. Mediji režimski pa so tiho kot rit.

Zraven pa si še kmeri vzamejo kar želijo... Omrežnina se bodo dražila big time in tudi če boš dobu poceni elektriko bo ta draga!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sonny_Chiba

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.476
909
113
Prej rabimo posodobitev omrežja, ki je zastarelo, ima ogromne izgube in je predrago za vzdrževanje. Omrežnina je pol cene položnice elektrike. Infrastrukturo imamo zastarelo mi pa razmišljamo o JEK2.

To je tako kot bi na živem pesku zidal bajto. Še nekaj ti boš pod kmerom vedno plačeval največ, pa naj bo to elektrika iz uvoza ali domača. Omrežnine pa se bodo dražile. Deloma zaradi požrtosti, večnimoa pa zaradi zastarelosti omrežja. Še več izpadov bo vedno več zaradi preobremenjenosti, ter drugih dejavnikov (žled, poplave itd...)

Še enkrat praviloma bi se morali lotiti prenovo omrežja, potem pa razmišljati o JEK. Mislim, da je bilo že enkrat objavljeno kako enormne so izgube na omrežju. Pa ne najdem. Mediji režimski pa so tiho kot rit.

Zraven pa si še kmeri vzamejo kar želijo... Omrežnina se bodo dražila big time in tudi če boš dobu poceni elektriko bo ta draga!
Ene bučke pišeš...

Omrežje res ni Up to date.
Ampak če gremo na Jedrsko, nam v nizkonapetostno omrežje skoraj ni treba vlagat iz naslova dodatnih kapacitet.
Če gremo pa na OVE (s sončnicami na vsaki strehi), moramo pa dvigniti kapacitete za 5-10 x...
Komplet nove vodnike večjega preseka (5-10x) in vse transformatorje ( če ne motim cca 15.000 transformatorjev)

Pa še nismo se dotaknili kapacitet shranjevanja (ki sploh še ne obstajajo na nivoju zadostnih kapacitet)

Kdo sedaj zida na pesku JEK2 ali OVE?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.983
4.254
113
Ene bučke pišeš...

Omrežje res ni Up to date.
Ampak če gremo na Jedrsko, nam v nizkonapetostno omrežje skoraj ni treba vlagat iz naslova dodatnih kapacitet.
Če gremo pa na OVE (s sončnicami na vsaki strehi), moramo pa dvigniti kapacitete za 5-10 x...
Komplet nove vodnike večjega preseka (5-10x) in vse transformatorje ( če ne motim cca 15.000 transformatorjev)

Pa še nismo se dotaknili kapacitet shranjevanja (ki sploh še ne obstajajo na nivoju zadostnih kapacitet)

Kdo sedaj zida na pesku JEK2 ali OVE?
Na obeh....
današnji problemi
- elektro soglasja za SE ni mogoče pridobiti (prešibko omrežje ali trafopostaja)
- za TČ ne dobimo soglasja za povečanje varovalk (prešibko omrežje ali trafopostaja)
- električni avtomobil (prešibko omrežje ali trafopostaja)

Praktično le novo nastala naselja imajo urejeno omrežje...

Tudi za JEK2 po podatkih Aviata imajo na daljnovodih ogromne izgube, ki jih konstanto merijo in popravljajo, ter da ne govorim o preobremenjenostih centralnih trafo postaj.

JEK bo prodajal na trg in mi odkupujemo energijo od skupnega trga... Torej mi ne plačujemo cene po ceni prodjae JEK ampak ga plačujemo bistveno več.
Pedalčkar pa se spet napenja, brez da bi tako kot ti obrazložil pogled.

ps kr se samo oskrbe tiče, zdej povsod v PUP turijo solarne panele kot must have in TČ.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.596
9.449
113
To je vse res, samo to še ne pomeni, da se dons ni za pogovarjat o JEK2, ko bi se glede na vse plane opustitve fosilnih goriv morali pogovarjat že o JEK4. In tukaj ne vozijo v napačno smer samo kmeri, ampak komplet EU in to že lep čas.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.983
4.254
113
To je vse res, samo to še ne pomeni, da se dons ni za pogovarjat o JEK2, ko bi se glede na vse plane opustitve fosilnih goriv morali pogovarjat že o JEK4. In tukaj ne vozijo v napačno smer samo kmeri, ampak komplet EU in to že lep čas.

Še enkrat nam nič ne nuca to, če ti ne morjo faking varovalke zvišat zaradi preobremenjenosti omrežja. Veš pa vsi bodo hotli višat, če bodo turili TČ, avtopolnilnice, panele... itd...

Ti sploh veš procedure, če hočeš višje varovalke notr dat, sem mislil da je to birokratska fora, pa rabiš novo soglasje od elektra in ne vem kakšno komisijo in pošljejo dol še enega njihovega da preuči (elaborat) itd...

Ravno smo to dal čez, gre se pa za relativno novo bajto 10let. Še tist k bi lahko dal ne morjo!
Kmeri nam omogočajo, da imao tole:
pa čeprav je Golob zelen..
1729672656186.png


Vidiš ti kaj je kmer.. to zgoraj je kmer. pa da je pri najdražji megavatni uri firme naštimval naj sklenejo trajnostne pogodbe z distributorji.
Mi smo baje na 2 mestu.

Pa še malo realnosti..
1729672784957.png


ps ni to samo EU ampak naši kmeri!
 
  • Haha
Reactions: jest5

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.596
9.449
113
Ti sploh veš procedure, če hočeš višje varovalke notr dat, sem mislil da je to birokratska fora, pa rabiš novo soglasje od elektra in ne vem kakšno komisijo in pošljejo dol še enega njihovega da preuči (elaborat) itd...

Ravno smo to dal čez, gre se pa za relativno novo bajto 10let. Še tist k bi lahko dal ne morjo!
Kmeri nam omogočajo, da imao tole:
pa čeprav je Golob zelen..
Vem procedure, za razliko od tebe se s tem redno, vsakodnevno ukvarjam že zadnjih 24 let, tako da ni to samo zdaj pod tvojimi opevanimi kmeri.

Še enkrat, nima to nobene povezave z JEK2. Ampak ti bluzi tudi v tako pomembni temi svoje nebuloze dalje. Ostali se zavedajo resnosti in puščajo kmer/nekmer pravljice zunaj, ti si pač opran do amena.