Idiotizem = energetska izkaznica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik Matko pravi:osnovna napaka izkaznice je v tam, da so dovolj podatki naročnika, brez ogleda stanja
Kaj pa bi še rad? Da bi ta papir na koncu stal več kot nepremičnina?
Kako pa določijo normno porabo vozila? Kolikor vem, jo tam meri kar sam proizvajalec vozila in si pri tem pomaga še s kakim trikom, ki v realnem prometu sploh ne pride v poštev. Kdove kako zmerijo porabo gospodinjskih aparatov? Verjetno spet to izmeri kar proizvajalec...
Že en primerek vozila letno pri neki povprečni uporabi letno porabi več energije kot eno stanovanje za ogrevanje. Sedaj bomo do onemoglosti komplicirali določitev porabe ene enote stanovanja
bonk.gif

Radi bi, da tisti ki pripravlja izkaznico in je dobro plačan za to, odgovarja za navedeno, na pa da birokracija dobro zaračuna, odgovarja pa nekdo drug. To je nateg. Tako izkaznico bi si lahko marsikdo pripravil sam, če bi postavili ustrezno spletno stran in to s 100x manjšimi stroški.

Odgovarjal?! Hecas se.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
To pa je Bosch
wink-1.gif


Če se mi bo dalo, izmerim še ostale programe, to je bil 40 stopinj barvno perilo. Pomoje je pri višjih temp večja razlika...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Kok perila si pral? Kok usran? Kok mrzla voda?
Mar misliš, da npr. Bosh ne kontrolira Gorenja ali Gorenje ne Candy ali... kaj je na energetski izkaznici in bi v primeru zavajanja to takoj dali na veliki zvon
stupid-1.gif


Testi se izvajajo pri nekih kontroliranih pogojih (temp. prostora, temp. vode, količina perila, sestava perila, količina praška...). Vsakemu vsaj malce tehnično podkovanemu je jasno, da za segrevanje enake količine vode potrebuješ več vložene energije, če je temperatura vode nižja. Če so torej delali test z vodo 8°C, ti pa daš v stroj vodo z 1°C ali 20°C boš dobil drugačne vrednosti od izmerjenih. Bo pa razlika med porabo energije pri razredu A in razredu B ostala enaka
stupid-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Nisem meril, verjamem, da se merijo medsebojni, a pisem jar sem bral pred casom.

Ko vrzem useane gate v stroj mi je vseeno a zre 1 al 5 kw. Rabim oprane.

Ko pa kupujem stroj gledam kw. In razlika med beko, ondesit on gorenje, miele ni nikol pokrila kw.
Tudi gorenje a vs b ne pokrije strom.

Tko da... Vse je odvisno od nas. Jaz navadno petem poln stroj, rit brisem, ko delM mam delavskw cunje itd. Tko sem enegijsko bajbl ucinkocit.

Sori, gsm, otrok v roku, pa se glavobol
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
za moje pojme so te izkaznice itak en idiotizem oblasti, kako pobrat nekaj dodatnih €.
Tko kot energijske nalepke na pralnih strojih. Ko smo že pr nalepkah pa tole, a se je kdo vprašal zakaj novi kao varčni stroji enak program kot stari perejo več kot enkrat dalj časa? Zato ker se energetska učinkovitost meri na porabo energije na uro.
Vse skup je en larifari kako od ljudi pobrat čim več in pospešit prodajo.
Stari pralni stroj mi je bp delal 20 let pa še bi če se ne bi moja zapičla v porabo energije. Sedaj sem zamenjal praktično vse aparate hladilnik, štedilnik, skrinja, TV, sušilc...., še žarnice sem iz klasike na varčne in sedaj na LED, poraba elektrike v KW/mesec pa je praktično konstantna že zadnjih 10-15 let. Edino kar je, je to da sem zagonil ne vem kolk € za vse te neumnosti, pa še ti novi aparati crkujejo kot za šalo. Pa ne kupujem nekaj nizko cenovnega ampak neko vmesno varianto, recimo gorenje pralni stroj za 600€, bosh sušilc za 800€, skrinja 800€...
Lari fari vse skup.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Jaz sem ugotovil, da na speed programu, ki pere 1h vs 2.5h navaden program vs 3h20m ECO program, porabi enako količino energije, elektrike (kako je z vodo ne vem), opere pa enako dobro.

Edino če bi nastali problemi, ko bi dal prat bolj umazane cote, ker je pač v primeru speed programa manj "namakanja".
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Nisem meril, verjamem, da se merijo medsebojni, a pisem jar sem bral pred casom.

Ko vrzem useane gate v stroj mi je vseeno a zre 1 al 5 kw. Rabim oprane.

Ko pa kupujem stroj gledam kw. In razlika med beko, ondesit on gorenje, miele ni nikol pokrila kw.
Tudi gorenje a vs b ne pokrije strom.

Tko da... Vse je odvisno od nas. Jaz navadno petem poln stroj, rit brisem, ko delM mam delavskw cunje itd. Tko sem enegijsko bajbl ucinkocit.

Sori, gsm, otrok v roku, pa se glavobol
Razlika je, če imaš stroj doma ali greš v trgovino in ga kupuješ. Če imaš stroj doma ti mora oprati usrane gate, pa če porabi 1 ali 100 kWh. Če pa greš v trgovino in za praktično enako ceno kupiš stroj, kateri ti bo usrane gate pral s 100 kWh namesto 1 kWh si pa i.d.i.o_t
stupid-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
Mi smo danes dobli: 24,40€ po stanovanju za energetsko izkaznico za blok. skupaj 1098 €

Ugodno ali ne?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Trenutno imajo izdelovalci energetskih izkaznic precej dela, cene bodo verjetno padale s časom. Moram pa reči, da sam (zaradi slabih izkušenj) upravniku izbire najugodnejšega ponudnika ne bi zaupal.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Mi smo danes dobli: 24,40€ po stanovanju za energetsko izkaznico za blok. skupaj 1098 €

Ugodno ali ne?

A to so vam obračunal na enoto?
Pri nas je ponudba 0,5 eur na kvadrat. Se pravi dvosobno stanovanje cca 60 kvadratov bruto je okoli 30 eur če naredimo za cel blok. Za posamezni izračun 150 ojrov.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
A si ti pismen, majke ti?
Kdor je prebral tvoj post in moj odgovor nanj je to lahko brez problema ugotovil. Enim pač to ni dano.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.064
123
63
OK... EI=neumnost, ki jo moram pridobiti, saj drugače ne morem prodati nepremičnine.

Ima kdo konkretne izkušnje z izdelovalci oz. lahko koga konkretno priporoča. Rabim pa v roku 3 mesecev.

Lahko tudi ZS.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
To so zlobirali zato, ker se novogradnje slabo prodajajo, logično ker so predrage, promet z rabljenih pa narašča.