Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.082
425
83
45
dolenska
Sei je vsako leto isto. Zdele v medijah jokajo da ni turistov, v oktobru se bodo pa hvalil. Se mi pa zdi, da drugo leto ne bodo cen dvigal. To pomeni spet naval. Moje mneje
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.810
-8.614
113
Sei je vsako leto isto. Zdele v medijah jokajo da ni turistov, v oktobru se bodo pa hvalil.
Samo letos se marsikje vidi, da jih je dejansko manj. Sicer se da še nekaj notri prinesti z dobro jesenjo, ma rekordov brez skrbi ne bodo tolkli.

Po drugi strani pa je recimo bilo do sedaj na Bledu za odtenek več gostov, kakor lani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.371
3.677
113
kzs

Ne vem, če čisto spada v temo, ampak tole me je šokiralo: https://revijahak.hr/2024/08/10/pou...h-voziti-vozilo-registrirano-u-drugoj-zemlji/

A ima SLO kakšne podobne fore?
Nima, ker g. in ga. Musar imata v Nemčiji registriran avto.
pirc-musar-avto1.jpg
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay
2. jul 2020
4.890
6.416
113
Ne, naši Levaki so leta nazaj dali nek davek na luksuz. Potem je bilo ceneje odpreti nabiralnik v Nemčiji in tam registrirati avto. Janševa vlada je potem to umaknila.

Si videl kup Poršejev, Mercedesov, Audijev.... z nemškimi SIG (najboljša pokrajina nam) registerskimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

B81

22. jul 2007
36.598
10.290
113
Bi kdo razložil tole? Se te fierme tm pač kupijo, kot na Cipru in ali nima naša davlkarija vpogleda? Ker Simič je govoril drugače...
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.943
2.355
113
Malo ste zamešali vse skupaj.
Slovaška je aktualna, ker nimajo DDV na osebna vozila na firmo - razliko zna vsak sam izračunat.
Nemčija ima ugodne leasing in kreditne pogoje.
Itak pa moraš imet v SK ali D firmo (ali bivališče) da lahko kupiš avto, potem pa še za zadovoljitev FURSa še dokazano delo na tej firmi.

Kar pa se našega DMV tiče pa je "prihranek" pri poršu neke 3-5 jurjev, pri vrednosti 100+ jurjev. Če je to bil problem, da so jih registrirali v tujini - tudi OK.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
kzs

Ne vem, če čisto spada v temo, ampak tole me je šokiralo: https://revijahak.hr/2024/08/10/pou...h-voziti-vozilo-registrirano-u-drugoj-zemlji/

A ima SLO kakšne podobne fore?
Da, tako kot večina ostalih držav. Kako striktno se zakon upošteva in kako pogoste so kontrole, pa je druga stvar. Tudi pogoji kdo / kdaj / za koliko časa lahko vozi avto s tujimi tablicami se razlikujejo od države do države. V splošnem recimo nekaj mesecev po priselitvi v državo, v primeru službenega vozila pri tujem delodajalcu ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.943
2.355
113
Mogoče ste nekateri pozabili, da so Roku Snežiču, oz. njegovi bivši/sedanji/kakršnikoli ženi zaplenili Maseratija, ki so ga dobili nazaj šele ko so plačali slovenske dajatve na vozila (DDV + DMV). Vozilo je imelo BIH tablice.

Po mesecu dni so uslužbenci finančne uprave Roku Snežiču oziroma njegovi ženi vrnili zaseženega maseratija bosanskih registrskih tablic. Snežič nam je informacijo potrdil, a zadeve ni želel obširneje komentirati, češ da je takšna želja njegove žene. Na Fursu so pojasnili, da so uporabnici vozila izdali odmerno odločbo, ki jo je ta v celoti poravnala. Po prejemu celotnega plačila so ji vozilo prepustili.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.191
1.351
113
Mogoče ste nekateri pozabili, da so Roku Snežiču, oz. njegovi bivši/sedanji/kakršnikoli ženi zaplenili Maseratija, ki so ga dobili nazaj šele ko so plačali slovenske dajatve na vozila (DDV + DMV). Vozilo je imelo BIH tablice.

Po mesecu dni so uslužbenci finančne uprave Roku Snežiču oziroma njegovi ženi vrnili zaseženega maseratija bosanskih registrskih tablic. Snežič nam je informacijo potrdil, a zadeve ni želel obširneje komentirati, češ da je takšna želja njegove žene. Na Fursu so pojasnili, da so uporabnici vozila izdali odmerno odločbo, ki jo je ta v celoti poravnala. Po prejemu celotnega plačila so ji vozilo prepustili.

Kolikor razumem, je to bilo sprozeno, ker je avto izviral izven EU in bil tam tudi registriran, pri nas pa se je uporabljal vec kot 185 dni. Kako je v primeru, ce je registriran v EU, recimo v Nemciji?