Hi-end 13-14 prenosnik, do 1,5k EUR

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Pred dvemi leti sem kupil (dobil) Thinkpad T440s (MPC > 1.600 EUR), s katerim so res sami problemi. SSD disk je crknil, potem je vse začelo crkovati, laptop se ni hotel prižgati sploh...rešitev na netu je bila razšraufaj laptop in odklopi interno baterijo. Super...zdaj na pomembne sestanke nosim s sabo šraufenciger. IT predlagal ponovno zamenjavo diska, se je ta napaka odpravila...pa se je pojavila nova FAN ERROR in laptop je mrtev, dokler ga ne razšraufaš in spet odklopiš interno baterijo. Ventilator je OK, preverjeno...sodeč po service manualu preostane faulty matična.
uf-1.gif


Tako da, Lenovo oz. Thinkpad prosim ne predlagati, čeprav sem bil goreč privrženec.
cry12bpy.gif


Iščem 13-14 inč, z dobro baterijo, dobrim ekranom (če je touch, toliko bolje, ni pa nuja), več kot enim USB priključkom (vseeno gre za business laptop,ni nuje da je res najtanjši možen, pa brez priključkov), dober SSD disk, vsaj 8 GB rama, vsaj i5, dobra tipkovnica. Zaželeno, da ni integrirana grafika, ni pa obvezno.

Kakšen predlog v kateri smeri naj gledam? MacBook pro bi bil moja prva izbira, ampak uporabljam kar nekaj windows only programov na šihtu.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Mičken off ...

A ni to še v garanciji?
Zaradi ene defektne enote boš menjal brand?

Jaz bi (just for kicks) poskusil s kakšnim Surfaceom.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Pred dvemi leti sem kupil (dobil) Thinkpad T440s (MPC > 1.600 EUR), s katerim so res sami problemi. SSD disk je crknil, potem je vse začelo crkovati, laptop se ni hotel prižgati sploh...rešitev na netu je bila razšraufaj laptop in odklopi interno baterijo. Super...zdaj na pomembne sestanke nosim s sabo šraufenciger. IT predlagal ponovno zamenjavo diska, se je ta napaka odpravila...pa se je pojavila nova FAN ERROR in laptop je mrtev, dokler ga ne razšraufaš in spet odklopiš interno baterijo. Ventilator je OK, preverjeno...sodeč po service manualu preostane faulty matična.
uf-1.gif


Tako da, Lenovo oz. Thinkpad prosim ne predlagati, čeprav sem bil goreč privrženec.
cry12bpy.gif


Iščem 13-14 inč, z dobro baterijo, dobrim ekranom (če je touch, toliko bolje, ni pa nuja), več kot enim USB priključkom (vseeno gre za business laptop,ni nuje da je res najtanjši možen, pa brez priključkov), dober SSD disk, vsaj 8 GB rama, vsaj i5, dobra tipkovnica. Zaželeno, da ni integrirana grafika, ni pa obvezno.

Kakšen predlog v kateri smeri naj gledam? MacBook pro bi bil moja prva izbira, ampak uporabljam kar nekaj windows only programov na šihtu.

Hvala.

Vprašanje je, ali potrebuješ kaj od business features. Business prenosniki, kot je tvoj Thinkpad imajo ponavadi daljšo garancijo, čitalec prstnih odstisov ter smart card, priklop za docking station, načeloma tišji ventilator za office uporabo in podobno. Koliko od teh funkcij rabiš, ker če ne potem greš lahko tudi izven business segmenta. Jaz sicer uporabljam HP EliteBook in zaenkrat ni večjih težav, tako da to je tudi ena alternativa Thinkpadu.

Zanimiv je na primer model Spectre, ki je high end kompakten business model s touchscreen zaslonom, v več konfiguracijah in barvah:
http://geizhals.eu/hp-spectre-...=uk&hloc=eu
http://geizhals.eu/hp-spectre-...=uk&hloc=eu
http://geizhals.eu/hp-spectre-...=uk&hloc=eu

Imajo tudi najnovejši Intelov procesor 7. generacije (7xxx model), ki so šele dobro ven prišli.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Na sestankih nisi "in" če ne fookneš vsaj 1.5k€ na mizo...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Mičken off ...

A ni to še v garanciji?
Zaradi ene defektne enote boš menjal brand?

Jaz bi (just for kicks) poskusil s kakšnim Surfaceom.

Kupljeno preko firme je 1 leto garancije kakor vem. Kao B2B.

Pozabil sem omenit, da sem eden od stirih s tezavami s Thinkpadom v firmi. Menjali smo 2x disk, 1x ram, 1x maticna oz. Cel komp. Dva serije T in dva Carbona x1.

1.500 je maks cena, lahko je ceneje.


Kako izgleda tole MBP + virtualka oz. Nekaj tretjega?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Mičken off ...

A ni to še v garanciji?
Zaradi ene defektne enote boš menjal brand?

Jaz bi (just for kicks) poskusil s kakšnim Surfaceom.

Kupljeno preko firme je 1 leto garancije kakor vem. Kao B2B.

Pozabil sem omenit, da sem eden od stirih s tezavami s Thinkpadom v firmi. Menjali smo 2x disk, 1x ram, 1x maticna oz. Cel komp. Dva serije T in dva Carbona x1.

1.500 je maks cena, lahko je ceneje.


Kako izgleda tole MBP + virtualka oz. Nekaj tretjega?

Po moje MBP + Windows ni ravno idealno, MPB kupiš tudi zaradi Mac OS-ja. A tiste HP-je zgoraj si pogledal? Tukaj imaš še test (uporabi Google Translate):
http://www.notebookcheck.com/Test-HP-Spectre-x360-13-Convertible.180988.0.html
 
Nazadnje urejeno:

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Ne vem no. Tole nimate najbolj fajn poštimano. Pri nabavah železja za firmo me roba z manj kot tremi leti garancije sploh ne zanima.

Pri nas smo all-in na HPju. Mini in midi šefi so kar zadovoljni s HP ProbBook 430 oz. EliteBook Folio modeli. Ti še padejo nekje v tvoj cenovni razred. Slabost je, da nimajo več pravih priklopnih postaj ampak samo port replikatorje. Če ti to ni deal breaker je 430 kar OK kadidat.

Jaz čakam, da moj EB odsluži (hudič kar noče crkniti; očitno ne ve, da je HP) potem pa res probam en Surface.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Sem že nekaj časa na HP Elitebook-ih. Imel sedaj dve leti folio 1040. Zadovoljen. Sem pred 14 dnevi iskal nekaj za menjavo in na koncu spet pristal na novem prav tako folio 1040. Specifikacije, hitrost, zaslon, izgled, kompaktnost je OK. Tipkovnica bi lahko bila boljša (se pogreza pri tipkanju). Dodatni monitor je bil na prejšnji seriji priklopljen preko display porta in je delovalo odlično. Novi gre preko hdmi. Ko se segreje začne dodatni monitor "utripati". Sem slabe volje, ker brez ne morem biti in mi ga ni za pošiljati na servis.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Mičken off ...

A ni to še v garanciji?
Zaradi ene defektne enote boš menjal brand?

Jaz bi (just for kicks) poskusil s kakšnim Surfaceom.

Kupljeno preko firme je 1 leto garancije kakor vem. Kao B2B.

3 leta bi moral imeti. Sicer pa preveri stanje garancije tukaj pod "Check waranty". Vpišeš serijsko številko in dobiš takšno poročilo:



Je pa tudi res, da imaš po moje najbolj "ponesrečeno" serijo Thinkpadov (x40)...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sem že nekaj časa na HP Elitebook-ih. Imel sedaj dve leti folio 1040. Zadovoljen. Sem pred 14 dnevi iskal nekaj za menjavo in na koncu spet pristal na novem prav tako folio 1040. Specifikacije, hitrost, zaslon, izgled, kompaktnost je OK. Tipkovnica bi lahko bila boljša (se pogreza pri tipkanju). Dodatni monitor je bil na prejšnji seriji priklopljen preko display porta in je delovalo odlično. Novi gre preko hdmi. Ko se segreje začne dodatni monitor "utripati". Sem slabe volje, ker brez ne morem biti in mi ga ni za pošiljati na servis.

Imas Dellov zunanji monitor?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
ne še... gledal sem zavitega della.

Sedaj pa je LG. Testiral tudi na Samsungu. In ta trenutek recimo mi že dobro uro deluje vse OK. Včeraj pa je na 30s ugašalo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
ne še... gledal sem zavitega della.

Sedaj pa je LG. Testiral tudi na Samsungu. In ta trenutek recimo mi že dobro uro deluje vse OK. Včeraj pa je na 30s ugašalo.

Vprasal sem zato, ker jaz sem imel na vec dellih tezave s hdmi priklopom, zato od takrat prisegam na DP 2 DP povezavo in zivljenje je lepse.

Zapigan monitor je pa bedarija. Mamo eno 27" doma in ni haska:). Tam 34"-38" col widescreen pa ja
smile-1.gif
.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Še en glas za Elitebook. Zadeva dela in je robustna. Jaz sem sicer bolj fan Dell-a (ga imam za doma), v službi se je pa Elitbook bolj odrezal kot Dell XPS.

Zdaj sem gledal te Spectre, a mi deluje da so šli bolj v dizajn kot uporabnost in robustnost. Bo treba še kak test pogledat.

BTW, kdor ima recimo z HP-ji izkušnje od tistih za par sto eur, naj ve da gre v tem razredu za precej drugačne zadeve (sicer je enako tudi pri Lenovu, pa še kje).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
ne še... gledal sem zavitega della.

Sedaj pa je LG. Testiral tudi na Samsungu. In ta trenutek recimo mi že dobro uro deluje vse OK. Včeraj pa je na 30s ugašalo.

Vprasal sem zato, ker jaz sem imel na vec dellih tezave s hdmi priklopom, zato od takrat prisegam na DP 2 DP povezavo in zivljenje je lepse.

Zapigan monitor je pa bedarija. Mamo eno 27" doma in ni haska:). Tam 34"-38" col widescreen pa ja
smile-1.gif
.

Mah zadnje čase se malce več sučem okoli tvojih "bivših" prijateljev in imajo vsi na mizah Dell U3415W. In meni je simpatično.

Na novi verziji folio 1040G3 NI VEČ display porta. Sedaj je samo HDMI.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Mičken off ...

A ni to še v garanciji?
Zaradi ene defektne enote boš menjal brand?

Jaz bi (just for kicks) poskusil s kakšnim Surfaceom.

Kupljeno preko firme je 1 leto garancije kakor vem. Kao B2B.

3 leta bi moral imeti. Sicer pa preveri stanje garancije tukaj pod "Check waranty". Vpišeš serijsko številko in dobiš takšno poročilo:



Je pa tudi res, da imaš po moje najbolj "ponesrečeno" serijo Thinkpadov (x40)...

Piše, da je še v garanciji slabo leto. Naš IT bi pa kar kupoval nov laptop
stupid-1.gif


Hvala za tole, javim kako se izteče.