gibanje cen stanovanj v prihodnosti

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.800
636
113
Ej, tisti ki oddaja v 40 letih odplača stanovanje potem mu pa še stanovanje ostane! Odlično. Če kupiš stanovanje za oddajo pri 40 imaš pri 80-letih že samo plus. :cheer:

GYWKhEzWwAERoxp.jpg

To za Lj najbrž drži ob predpostavki, da najemodajalec plačuje davek. V praksi je slika po mojem mnenju malo drugačna:)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.113
6.921
113
Naredi preprosto matematiko… deli nakupno ceno z visino najemnine… pa mas kok mesecev se placuje brez da si kaj prenavljal ali popravljal
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.373
376
83
Mojih 5 centov na temo stanovanjca- kredita. Max 10 let odplacevanja. Drugace bolje da se gres najemnika. Dandanes ...
 

B81

22. jul 2007
36.664
10.324
113
No ja...tudi ce vzames na 20 let, je potem tvoje. Tako imas 200k vrednosti vs. 0k vrednosti pri najemu.

Placas v vsakem primeru, ali kredit ali najem.
Ne vem od kod fora, da je kdaj boljse bit najemnik, razen ce se rad selis po svetu. Pa se takrat je boljsi obcutek, da si "pustil nekaj za seboj".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Marxon

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.113
6.921
113
Mnenje je da moras naf.ukat tolko otrok kot jih lahko prezivis. Ce damo na stran situacijo ko jih skusajo izseliti danes - tudi leta 2027 bo enak problem. Sam sem letos “prevzel” najemnika ki mu je lastnik iskal stanovanje ker je svojega prodajal in je zelel prodati brez najemnika. Gospod je imel dobre reference in se je samo preselil.

iz clanka izhaja da je vse problem…pa hci na seno alergicna itd…
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in sajkek

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.165
486
83
Dokler placujejo in imajo veljavno pogodbo jih nimajo kaj ven za metat, tako da tu gre za zajeb s strani najemodajalca. Namesto pogodbe do 2027 bi jim podaljsevali na X mesecev/letno in bi bil problem resen.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Svoj in B81

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.113
6.921
113
Dokler placujejo in imajo veljavno pogodbo jih nimajo kaj ven za metat, tako da tu gre za zajeb s strani najemodajalca. Namesto pogodbe do 2027 bi jim podaljsevali na X mesecev/letno in bi bil problem resen.
Najemodajalec je kupil stanovanje z obstojeco pogodbo in njimi. In se nato zadeve lotil v skladu z zakonodajo - ponudil nadomestno stanovanje.
 

B81

22. jul 2007
36.664
10.324
113
To ni nadomestno stanovanje, ce morajo celo otroke presolat itd... bi bilo, ce bi blo par km vstran od tega. Sicer pa mora to pisat v pogodbi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Svoj

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.373
376
83
No ja...tudi ce vzames na 20 let, je potem tvoje. Tako imas 200k vrednosti vs. 0k vrednosti pri najemu.

Placas v vsakem primeru, ali kredit ali najem.
Ne vem od kod fora, da je kdaj boljse bit najemnik, razen ce se rad selis po svetu. Pa se takrat je boljsi obcutek, da si "pustil nekaj za seboj".
Z kreditom si vezan prakticno tako na delodajalca pri katerem si bil ko si dvignil kredit in predvsem teritorialno vsaj do poplacila kredita. Ko si mlajsi moras menjat sluzbo na cca 5 let da folgas in nabiras izkusnje...Voznja je jeba in z leti vse bolj. Po izplacilu dolgega kredita se zacnejo renovacije nepremicnine in si spet na zacetku novega kredita.
Pri najemnini imas dosti bolj jasne okvirje in hendlas. Meje dosti bolj postavljene.
Tisto pustiti za sabo se dostikrat sprevrze v poravnavo kredita ali krega znotraj pretendentov zapuscine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

B81

22. jul 2007
36.664
10.324
113
Zame osebno je vseživljenjski najem pač frajkinclarsko življenje brez občutka za odgovornost.

Zakaj pa bi moral menjati službo na 5 let, če si npr. v dobri perspektivni firmi, ki je na sceni že npr. desetletja, ni nobenega razloga. To je samo nek ameriški novodobni beg pred realnostjo in spet - odgovornostjo. Pač malo konzervativnega mnenja :D
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.716
6.414
113
1.
Z kreditom si vezan prakticno tako na delodajalca pri katerem si bil ko si dvignil kredit in predvsem teritorialno vsaj do poplacila kredita.
2.
Ko si mlajsi moras menjat sluzbo na cca 5 let da folgas in nabiras izkusnje...
3.
Voznja je jeba in z leti vse bolj.

1. Zakaj?
2. Zakaj?
3. To se sicer strinjam, sem vedno menjala službo tako, da sem se čimmanj vozila. Razen zdaj nazadnje, ko se spet vozim 20km+. Edina stvar, ki mi je odveč, ampak vsi ostali plusi odtehtajo veckratno. Preslikati trenutno situacijo na 5min stran je pa nemogoc ideal, ker ni odvisno samo od mene.

Drgač pa... Placevati kredit je meni veliko bolj ziher in predvidljivo, kot se sfaljkat po najemih. Pri kredi se dorece enkrat, na zacetku, in to ves cas drzi in ves, kaj te čaka jutri. Pri najemu pa... Mislis lahko, da imas vsaj do 2027 mir, ce bos plačeval, pa kot vidite, ni nujno. Pa najemodajalec ni nic zleht ali pa kaj, situacija je za vse neugodna postala... Ce bi bila sama, ok, ce imam pa male otroke, pa meni neznanka, kaj bo jutri, predstavlja stres in breme. Zatorej imam raje, da dam tele eksistencialne neznanke na minimum, ze tako pridejo...
Sva bila enkrat v najemu, 3 leta, vmes sva hiso gradila. Najemodajalec je bil dalec od tega, da bi naju ven metal, ampak je dal vedeti, da cim greva, da bo stanovanje prodal, ker sam rabi denar za gradnjo svoje hise, ki bi jo tudi rad zacel seveda cimprej. Ze to sem cutila kot pritisk in mi je bilo strasno nelagodno, pa sem imela kam iti, brez bojazni, da bom 1 dan brez strehe nad glavo. Nismo vsi na enak flegma zvezani.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.113
6.921
113
Z kreditom si vezan prakticno tako na delodajalca pri katerem si bil ko si dvignil kredit in predvsem teritorialno vsaj do poplacila kredita. Ko si mlajsi moras menjat sluzbo na cca 5 let da folgas in nabiras izkusnje...Voznja je jeba in z leti vse bolj. Po izplacilu dolgega kredita se zacnejo renovacije nepremicnine in si spet na zacetku novega kredita.
Pri najemnini imas dosti bolj jasne okvirje in hendlas. Meje dosti bolj postavljene.
Tisto pustiti za sabo se dostikrat sprevrze v poravnavo kredita ali krega znotraj pretendentov zapuscine.
Zakaj bi bil vezan na delodajalca?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

B81

22. jul 2007
36.664
10.324
113
Ce to sprasujes (OP) ze zdaj nisi sigurn da bos vedno imel redno zaposlitev. Sluzba je prva varnost. Ko ves kaj te caka jutri pa lahko planiras ostalo.

Mislim tako stari ljudje razmisljamo :D
 

Foreigner

Fizikalc
18. nov 2019
111
76
28

težka situacija za obe strani. Odpovedati sedemčlanski družini je kruto, po drugi strani pa je novi lastnik kupil stanovanje ker želi tam živeti. V tujini bi sodišče najverjetneje dopustilo, da družina še precej dologo ostane v tem stanovanju (npr 9 mesecev), bi dovolilo novemu lastniku povišati najemnino in pokriti iygubo, ker se ne more preseliti.

Moje mnenje je, da je lastnik tu ravnal pošteno. Če ni stanovanje ravno novogradnja, bi se lastnik lahko spomnil prenove, zamenjave parketa, bog ne daj, da bi odkril kako počeno cev in bi se moralo stanovanje sušiti par mesecev in potem bi se družina morala izseliti.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.373
376
83
težka situacija za obe strani. Odpovedati sedemčlanski družini je kruto, po drugi strani pa je novi lastnik kupil stanovanje ker želi tam živeti. V tujini bi sodišče najverjetneje dopustilo, da družina še precej dologo ostane v tem stanovanju (npr 9 mesecev), bi dovolilo novemu lastniku povišati najemnino in pokriti iygubo, ker se ne more preseliti.

Moje mnenje je, da je lastnik tu ravnal pošteno. Če ni stanovanje ravno novogradnja, bi se lastnik lahko spomnil prenove, zamenjave parketa, bog ne daj, da bi odkril kako počeno cev in bi se moralo stanovanje sušiti par mesecev in potem bi se družina morala izseliti.
....posledica slo zakonodaje.
..kot si napisal je v tujini precej zadev dosti bolj jasno pri najemnih pogodbah. Obicajno 3 partitne. Prakticno ni sivih con. Lastnina je lastnina.