GEN-I

krko

Guru
5. sep 2010
2.664
1.377
113
VT mi je šla gor iz 0,064900 na 0,086900, MT iz 0,035990 na 0,059900.

Zajeta slika2.PNG


Zajeta slika1.PNG
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.192
1.351
113
Pravkar poslusam na radiu neke intervjuje in en podjetnik pravi, da gre pri elektriki za jasno anomalijo, recimo ce bi podjetje nabavilo naftne agregate, bi znizali strosek za 50%. Seveda pa to ni nikomur v interesu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.448
1.050
113
Prejel položnico Geni. VT višji za skoraj 34% (6,49c --> 8,69c), MT višji za dobre 66% (3,59c --> 5,99c). Ostali "prispevki" isti.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...

...dizl, boš kaj pokomentiral...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

...dizl, boš kaj pokomentiral...
Saj je jasno... njim je cilj, da so državniki največ plačani, ker največ ustvarijo :valjamse: To je v skladu z bitko proti normiranci :evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113

V pogovoru, ki ga je vodil nekdanji voditelj Studia City na Televiziji Slovenija Marcel Štefančič Jr., je Golob med drugim ocenil, kolikšna bo pozimi cena elektrike. "Če živite v bloku, vas bo račun za elektriko stal od 50 do 60 evrov na mesec. Nič radikalno višjega, kot ste navajani zadnjih deset let. Prva naloga, ki smo jo prevzeli nase, je, da poskrbimo, da ljudem ne bo hudega iz vidika energentov. Ta del je zdaj opravljen," je dejal predsednik vlade.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.517
423
83

V pogovoru, ki ga je vodil nekdanji voditelj Studia City na Televiziji Slovenija Marcel Štefančič Jr., je Golob med drugim ocenil, kolikšna bo pozimi cena elektrike. "Če živite v bloku, vas bo račun za elektriko stal od 50 do 60 evrov na mesec. Nič radikalno višjega, kot ste navajani zadnjih deset let. Prva naloga, ki smo jo prevzeli nase, je, da poskrbimo, da ljudem ne bo hudega iz vidika energentov. Ta del je zdaj opravljen," je dejal predsednik vlad
Direktno se EU CO2 diktatura v SLO ne bo plačevala zaenkrat. Bo se pa indirektno. Če bodo cene za gospodinjstva dumpinške bo še več plačalo gospodarstvo dokler se bo dalo molsti. Pa trinajsta plača... V pravljici ne v realnosti. Streznitev bo v naslednjem letu.

Aja lokalne in predsedniške volitve so še letos... Zato ta šov operativno nesposobne vlade za javnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113

Skupino GEN zaradi njihove poslovne nerodnosti čaka zelo zahteven oktober, poroča Dnevnik. Prodali so namreč tudi elektriko, ki naj bi jo v času enomesečnega remonta proizvedla krška nuklearka, pa je ne bo.

Iz načrta proizvodnje namreč niso izvzeli enomesečnega obdobja, ko nuklearka ne bo obratovala. Oktobra bodo morali kupiti znatne količine dodatne elektrike na trgu. V družbi ne razkrivajo podatkov o tem, ali in za koliko so elektriko dokupili na trgu, niti tega, ali so vse potrebne količine že kupili, ali še čakajo, ker je to poslovna skrivnost.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...

Skupino GEN zaradi njihove poslovne nerodnosti čaka zelo zahteven oktober, poroča Dnevnik. Prodali so namreč tudi elektriko, ki naj bi jo v času enomesečnega remonta proizvedla krška nuklearka, pa je ne bo.

Iz načrta proizvodnje namreč niso izvzeli enomesečnega obdobja, ko nuklearka ne bo obratovala. Oktobra bodo morali kupiti znatne količine dodatne elektrike na trgu. V družbi ne razkrivajo podatkov o tem, ali in za koliko so elektriko dokupili na trgu, niti tega, ali so vse potrebne količine že kupili, ali še čakajo, ker je to poslovna skrivnost.
...meni pa so kljub vnešenemu stanju števca na portalu obračunali 10x manjšo porabo (nek pavšal), seveda je to bila akcijska cena, ki je krepko nižja od trenutne...(sem reklamiral in čakam odgovor že 1 teden)...
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.957
2.370
113

Skupino GEN zaradi njihove poslovne nerodnosti čaka zelo zahteven oktober, poroča Dnevnik. Prodali so namreč tudi elektriko, ki naj bi jo v času enomesečnega remonta proizvedla krška nuklearka, pa je ne bo.

Iz načrta proizvodnje namreč niso izvzeli enomesečnega obdobja, ko nuklearka ne bo obratovala. Oktobra bodo morali kupiti znatne količine dodatne elektrike na trgu. V družbi ne razkrivajo podatkov o tem, ali in za koliko so elektriko dokupili na trgu, niti tega, ali so vse potrebne količine že kupili, ali še čakajo, ker je to poslovna skrivnost.
Včeraj sem v enem komentarju bral - da je to povsem običajna praksa in da se je tako delalo dolga leta z vso elektriko. Prodale so se letne proizvedene količine (ne glede na remonte) in to tudi za tri leta naprej. V trenutnem špekulativnem divjem zahodu so pač popušili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe