GEN-I

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.775
221
63
Petrol ima vezavo, so pa ze imeli tudi bon za 50€ porabit v njihovi spletni...pa za bencin je bilo 30€ par mesecev nazaj, ko sem razmisljal o prestopu...

vezava je za 12 mesecev? in za 12 mesecev garantirajo to ugodnejso ceno. vsaj tako informacijo sem dobil na njihovi kontaktni tel stevilki ...

tole okoli 50 + 30 eur se bomo pa se dodatno pomenili hehe ... to je bilo vzporedno, za 30 goriva in za 50 spletna?
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
125
0
16
vezava je za 12 mesecev? in za 12 mesecev garantirajo to ugodnejso ceno. vsaj tako informacijo sem dobil na njihovi kontaktni tel stevilki ...

tole okoli 50 + 30 eur se bomo pa se dodatno pomenili hehe ... to je bilo vzporedno, za 30 goriva in za 50 spletna?

50€ za spletno je bilo nekje poleti, 30€ za gorivo pa jeseni.... skratka zmeraj manj...akciji nista potekali istočasno.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.775
221
63
50€ za spletno je bilo nekje poleti, 30€ za gorivo pa jeseni.... skratka zmeraj manj...akciji nista potekali istočasno.

se mi zdi da odkar so geni in elektro energija isti lastnik gre vse v visje cene ...

http://www.elektro-energija.si/zane...MIvJXzl5b83wIVEMayCh1O_wjgEAAYASAAEgKP5vD_BwE

strici so mi povedali, da bo na koncu za nas mali bajercek (cela slovenija) samo en ponudnik, sicer skrit za razlicnimi firmami, ki bo diktiral kompleten elektro trg (beri kot plinski tudi).

zato je vsaka konkurenca dobrodosla. da se malo zajezi ta trend.

koliko % elektro odjemalcev je se vedno na osnovnih pogodbah ki jih niso NIKOLI spremenili od kar imajo prikljuceno elektriko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
842
113
ksz
kaj pomeni postavka "obračunska moč"? jaz jo imam 28kW, meni se zdi to veliko za enodružinsko stanovanje.
porabniki so 2+4kW električna peč za centralno kurjavo, ostalo pa običajni gospodinjski uporabniki (pečica, indukcija, bojler, pralno sušilni stroj, fen, ....)
bi lahko to zmanjšal?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
842
113
ksz
kaj pomeni postavka "obračunska moč"? jaz jo imam 28kW, meni se zdi to veliko za enodružinsko stanovanje.
porabniki so 2+4kW električna peč za centralno kurjavo, ostalo pa običajni gospodinjski uporabniki (pečica, indukcija, bojler, pralno sušilni stroj, fen, ....)
bi lahko to zmanjšal?
DODANO
zdaj sem gledal račune za prejšnje mesece, pa je bilo 7kW, edino zadnji mesec je bil poračun in 28kW. je to odvisno od porabe?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.636
6.361
113
no, nimaš gospodinjskega, ampak gospodarskega in posledično tudi nič subvencioniranega. max gospodinjski je 3x25A, kar je kolikor vem 17kW, vendar ker je 7 subvencioniranih, se plačuje zgolj 10kW. Ti moraš pa vseh 28kW plačati. Pa še sam štrom je ponavadi po drugih cenah. To je neumnost vkolikor sami plačujete štrom, nekaj več smisla ima za tiste, ki jim ta strošek krije kaka firma.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
842
113
tako je, zadnji račun je bil poračun za zadnje štiri mesece, na prejšnjih računih je bilo 7kW.
stvar je v tem, da so včasih na GEN-I imeli SMS obveščanje za javljanje porabe. dobil sem SMS s povezavo, tapnil na povezavo in direktno na telefonu vnesel stanje na števcu. lani jeseni so to ukinili in potem sem pozabil sproti javljati, tako da sem dobival račun za jesensko porabo, brez elektrike za centralno, na računih je bilo 7kW. januarja sem potem javil preko spletne strani dejansko porabo, pa so mi zraven napisali še 28kW obračunske moči. na osnovi česa se določi ta cifra?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.432
6.565
113
pri taščici
Sem ti ze napisal.
Na osnovi 4 mescev. 7kw imas obracunsko moc, ker imas za 4 mesece imas 28.
Ce pa bi imel enkrat letno poracun bi imel pa 84 kw.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.432
6.565
113
pri taščici
Nsjbrz so ti vse prav poracunal, lshko pa naredis scan pa ga ocenimo.
meni so za 4 mesece tudi 40kw obračunal (4x10kw)
 

Priponke

  • Zajeta slika gen.JPG
    Zajeta slika gen.JPG
    45,6 KB · Ogledi: 166
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.432
6.565
113
pri taščici
Tale ericks ga res biksa.
Sem sel prav preletet celo stran kje sem ga pihnil, pa vidim da ga nisem. Ker ce nisem prevec pod vplivom substanc mi je jasna razlika med kw in kwh in kdaj kaj nastane in po koliko se placa. Pa ceprav nisem stromar