F1 2022

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Pa kako ti lojza u motaš v vsak stavk je neverjetno. A si ti zdele 8 let sploh kej spal k je lojz haral?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.911
113
Zakaj pa potem perez nič pametnega ne naredi? A se je tebi zdel rosberg nek biser od dirkača? oz da je za top10 zadnjih 20 let?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Zato ker delajo dirkalnik IZKLJUČNO za Maxa, to je še bivši dirkač RBR-ja Daniel Ricciardo potrdil. Danielu je odgovarjal Maxov stil, zato je pa tudi kdaj zmagal. Isto sranje je bilo pri Mercedesu, čeprav so uradno to zanikali, da delajo za oba dirkača dirkalnik, dejansko so ga delali za Hamiltona. Darjan, prav vidi se, da si MALINOVC v F1. Zakaj? Vedno se spodbiješ nad Mercedesu!
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Vidiš, zato si MALINOVC. Spet Mercedes in Hamilton. Nisi sposoben odmislati teh dveh stvari!

DOHC-u še zdaj nisi odgovoril na vprašanje: Odmisli čisto vse, kaj so ekipe počele in katere ekipe so vpletene. Naštej eno dirko v zgodovini (recmo moderni zgodovini) F1 ko so šli skrajšati SC procedure?

Tukaj boš našel odgovor, kako je Max dobil..... ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.911
113
Lahko kontra vprašanje; kdaj v moderni zgodovini smo imeli enako zadnjo dirko v sezoni, ki je odločala o prvaku in kjer je veljal "dogovor", da se dirke ne bo končalo pod SC, in se je potem vseeno končala pod SC, čeprav se ne bi rabila, ker varnost ni bila vprašljiva, le birokratsko so jo zajebali?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
A je bilo to zapisano v pravilniku oz. dopolnili pravilnik ali pa v kakšen dogovoru z vsemi ekipami? Vemo kaj pomeni ¨je reku, reku¨. Daj mi dokument, kje so vse ekipe podpisanje, da se NE bo končal za SC-ju dirka. Debate tiskovnih konferenc me ne zanima, mene papir zanima. Jaz ti lahko pravilnik o SC-ju sem skopiram!!!

Zdaj pa odgovori na zgornje vprašanje od DOHC-a. Da vidimo, če si sposoben.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.911
113
A je bilo to zapisano v pravilniku oz. dopolnili pravilnik ali pa v kakšen dogovoru z vsemi ekipami? Vemo kaj pomeni ¨je reku, reku¨. Daj mi dokument, kje so vse ekipe podpisanje, da se NE bo končal za SC-ju dirka. Debate tiskovnih konferenc me ne zanima, mene papir zanima. Jaz ti lahko pravilnik o SC-ju sem skopiram!!!

Zdaj pa odgovori na zgornje vprašanje od DOHC-a. Da vidimo, če si sposoben.

Potem pa ti pokaži katero pravilo je massi kršil, če si že tako strog da hočeš "papir".
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Vidiš, spet izgovori, niti ene stvari nisi podkrepil z dokazim, samo trollaš. Žal si pri F1 tako kot rusofili pri vojni. Ni razlike, trdil boš svoje, čeprav dokazi drugače kažejo. Nisi sposoben rečit, svaka čast Mercedesu ali pa Ferrariju za kakšno sezono, vedno boš našel izgovor:
¨Kdorkoli ga je vozil, rosberg in hamilton. Še opica bi z njim zmagovala

Bom na tvojem nivoju napisal čestitko RBR-ju: Če kršiš letni proračun, je lahko vsaka opica prvak!!!

Če gledaš F1 več kot 20-25 let, potem boš TAKOJ videl, katero pravilo je kršil glede SC-ja. Pika na i je pa bila, da je FIA sama potrdila da je šlo za človeško napako pri SC-ju. Če bi bilo vse bp pri SC-ju, nebi bilo tega poročila od FIE. Tudi DOHC ti je isto povedal in še kar svoje trdiš.

Evo sredina tedna je, kaj spet čaka FIA, da bo RBR dal kazen FII :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Tukaj tudi jaz izstopam iz debate.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.911
113
Človeška "napaka" je pač fini izgovor, ki je plasiran javnosti.

Nihče ni nikoli predstavil kaj točno bi naj massi kršil, napisanega na papirju. Zato je FIA tudi za letos spremenila tisti člen, zakaj drugače bi ga, če ne bi bilo potrebe?
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
ksz
da malo premešam tisto debato o SC ipd.
F1 spremljam več ali manj že dobrih 30 let. Nisem ne navijač Maxa ne Lewisa ampak tisto na zadnji dirki lani se je meni zdelo bedarija na kvadrat. Lahko razglabljamo zakaj ni šel Lewis menjat gume, zakaj jih je Max (btw drugi jih je ker jih prvi ni), ampak če bi spustili vse ki so zaostajali krog bi bilo normalno, oz. ne bi spustili nobenega. Lahko bi zaključili tako kot so ali pa pod SC, ne bi pa smeli spustiti zgolj tiste med njima in potem naj dirkajo en krog, tisto ni bilo pravilno (to je moje videnje, mogoče je po pravilniku drugače). Dejstvo je da so s tisto potezo dali Maxu Lewisa na pladnju, ja en krog, ampak mogoče bi ga zaustavil samo na način kot je poizkušal Schumi 1997 v Jerezu, vse ostalo je bilo jasno da ga bo Max prehitel.
In sedaj ta odločitev (spet v korist RBR), če ti kršiš zadeve potem kazen mora bit, sam bi jim odvzel vsaj konstruktorske točke če ne še kaj strožjega. V kolikor bo neka "mila" kazen potem jo lahko izkoriščajo vsi in se sklicujejo na tole, kar bodo sedaj naumili, v glavnem bedarija št. 2. Dogovora ne sme biti nikdar, kazen pa predvidena vedno sej zato je tista omejitev, to ni od letošnjega leta na novo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.524
113
kaksna pa je kazen po pravilniku? ali so samo pravila dolocili, kazni pa ne, ker to je potem ultra debilno.