Energetska preskrba gospodinjstev

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.730
5.878
113
»Posadili so me v avto brez števca, mi obrnili ključ, zdaj pa od mene zahtevajo, da vozim po omejitvah med radarji. Jaz pa ne vem, kako hitro vozim, ne tega, kdaj sem hitrost prekoračil. Konec meseca bom pa dobil kazen,« novi sistem omrežnin komentira Luka.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.730
5.878
113
Koliko ena družinska hiša tam med 150 do 180m2 porabi energije za ogrevanje? Tako na oko? Vem da je odvisno od TČ, ali je talno gretje in koliko je centimetrov izolacije. Ali mogoče, če imate za svoje hiše podatke in če podate podatek o kvadraturi.
Premalo si odločil pogoje.

Stara, nova, fasada ali brez.
Stara hiša brez fasade (radiatorji) računaj vsaj 2000l Elko ali 4T peletov (razmerje 1:2), kar pomeni 20000 kWh.
Stara hiša, 5 cm fasade bel stiropor, (radiatorji), 1000l elko ? Ali mora biti 10cm, da gre poraba dol za polovico ?

Nekoč sem stanoval v bloku (4 nadstropja) letnik nekje 1975.
Po spominu bi rekel, da je bilo na fasadi nekje 10 cm stiropora notri+ trda zunanja površina (se je mularija morala kar potruditi, da so na enem vogalu naredili luknjo v fasado.
Vesoljska tehnologija v primerjavi s takratnimi sfrj hišami, kjer fasade seveda ni bilo in so kurili na premog.
V tem bloku ni bilo notri nikoli mrzlo, čeprav so bile takrat zime konkretne (mrzle, dolge, veliko snega).
 

B81

22. jul 2007
36.573
10.273
113
Premalo si odločil pogoje.

Stara, nova, fasada ali brez.
Stara hiša brez fasade (radiatorji) računaj vsaj 2000l Elko ali 4T peletov (razmerje 1:2), kar pomeni 20000 kWh.
Stara hiša, 5 cm fasade bel stiropor, (radiatorji), 1000l elko ? Ali mora biti 10cm, da gre poraba dol za polovico ?

Nekoč sem stanoval v bloku (4 nadstropja) letnik nekje 1975.
Po spominu bi rekel, da je bilo na fasadi nekje 10 cm stiropora notri+ trda zunanja površina (se je mularija morala kar potruditi, da so na enem vogalu naredili luknjo v fasado.
Vesoljska tehnologija v primerjavi s takratnimi sfrj hišami, kjer fasade seveda ni bilo in so kurili na premog.
V tem bloku ni bilo notri nikoli mrzlo, čeprav so bile takrat zime konkretne (mrzle, dolge, veliko snega).
Malo.dosti...stara 2st. hisa brez izolacije, 16 radiatorjev, ca. 260m2 porabi 10 MW.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi