Elektronska vinjeta

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.231
-2.251
113
... in potem covid z=be face recognition...
Zakaj pa misliš da na Kitajskem kovida ni več? Ker so nadzorni sistem že vzpostavili.
Pri nas pa še rabijo virus kot razlog in pretvezo, da krčijo človekove pravice, demontirajo demokracijo, vzpostavljajo digitalno diktaturo in vsesplošni nadzor.

Hojs je pred časom govoril, da njegove kamere znajo prepoznat osebo po očeh. (šarenica) ki ima vsak drugačno tako kot prstni odtis.
Tako da maske niso ovira pri policijskem face recognition.
 
  • Haha
Reactions: shift

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Pri nas pa še rabijo virus kot razlog in pretvezo, da krčijo človekove pravice, demontirajo demokracijo, vzpostavljajo digitalno diktaturo in vsesplošni nadzor.

Hojs je pred časom govoril, da njegove kamere znajo prepoznat osebo po očeh. (šarenica) ki ima vsak drugačno tako kot prstni odtis.
Tako da maske niso ovira pri policijskem face recognition.

Seveda virus obstoja samo še v Sloveniji, ne???

Za sončna očala še nisi slišal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.231
-2.251
113
Za sončna očala še nisi slišal?
Sem. Zato želi politika imet nadzorne sisteme podvojene/potrojene.
Če te kamera ne more na face recognition prepoznat, kje si hodil, - te pa "ostani zdrav" - če še ta zataji - pa kažeš QRac kodo. Nekje te že najdejo, ko te sisteme povežejo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
lahko me pa tudi vprašajo, kje sem bil, in jim to povem.
če bom kdaj imel kake zločinske namene, se prej zagotovo ne bom z avtom vozil po AC ali mimo stacionarnih radarjev, telefon bom pustil doma, na obrazu pa bom imel masko in očala, da si bo "vohunska" država vse te sisteme lahko nekam vtaknila
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.007
113
Sam ti si pa res prestrasen ne? Sledijo nas ze dolgo, ne rabijo kovida za to. Je telefon cist dost, ga mas vec pr seb kot avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Pri nas pa še rabijo virus kot razlog in pretvezo, da krčijo človekove pravice, demontirajo demokracijo, vzpostavljajo digitalno diktaturo in vsesplošni nadzor.

Preklet janšistični fašizem, vam pravim. Delavce mečejo iz težko prigaranih služb...


Še v Italiji vlada s svojim nedemokratičnim režimom...


UUUpppsssss...
 
  • Haha
Reactions: shift in koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.351
2.368
113
SV SLO
Prednost e-vinjete je v tem, da bodo sedaj lahko beležili, kam in kdaj si kam šel - skratka vohunjenje za državljani.

A mmisliš da je Janša zapravil davkoplačevalske miljone za nakup kamer in postavitev sistema zato, ker se mu ti smiliš ko praskaš vinjeto dol?
Ti si omejen res. A misliš, da ti google ne sledi na vsakem koraku? Če si pošten te za nadzor nima kaj skrbeti, če pa si mafijec pa verjamem da ratuješ paranoičen. E-vinjeta prinaša toliko plusev, da je brezveze da pametuješ. Med drugim ti ob odjavi vozila lahko vrnejo neizkoriščeni del vinjete. Spet prepošteno za levičarske mafijce kajne....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.509
842
113
Če si pošten te za nadzor nima kaj skrbeti,
Od kar sem odrasel, ne vem, zakaj bi potreboval nadzor.

Z zbiranjem podatkov je pa tako.
  • Kar ima o meni Ali* in drugi Kitajci, me sploh ne skrbi (še). So daleč, in v drugem mehurju.
  • Kar imajo Google in druga imperialna druščina, je že malo bolj zoprno. Res je, da se bodo pogumno postavili zame, če bo Janez hotel kak podatek - ali pa tudi ne. Vsekakor pa ameriška policija od teh ponudnikov (in TK operaterjev) pridobi marsikaj. Bo pa težava, če bom kandidiral za predsednika vlade, še posebej s proti NATO ipd stališči.
  • Kar pa imajo službe, na katere vsakokratni Janez direktno vpliva, je pa lahko hitro razlog za paniko. Medvojni in povojni poboji so se dogajali v imenu borbe za komunizem, in proti njemu. Ampak, roko na srce, večina igralcev ni vedela, za kaj sploh gre. So pa dobro razumeli "Moja Micka", "moja kravca", "moja njivca" in "moj gozd" ter vse s tem povezane probleme - in uporabili vsa razpoložljiva sredstva (boj proti okupatorjem in komunistom, to je bilo pač pri roki).
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ne rabiš elektronske vinjete, daj si gor navadno.
Ko bo pa tudi slednja ukinjena, pa pejd peš, je zdravo in nimaš problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.351
2.368
113
SV SLO
Od kar sem odrasel, ne vem, zakaj bi potreboval nadzor.

Z zbiranjem podatkov je pa tako.
  • Kar ima o meni Ali* in drugi Kitajci, me sploh ne skrbi (še). So daleč, in v drugem mehurju.
  • Kar imajo Google in druga imperialna druščina, je že malo bolj zoprno. Res je, da se bodo pogumno postavili zame, če bo Janez hotel kak podatek - ali pa tudi ne. Vsekakor pa ameriška policija od teh ponudnikov (in TK operaterjev) pridobi marsikaj. Bo pa težava, če bom kandidiral za predsednika vlade, še posebej s proti NATO ipd stališči.
  • Kar pa imajo službe, na katere vsakokratni Janez direktno vpliva, je pa lahko hitro razlog za paniko. Medvojni in povojni poboji so se dogajali v imenu borbe za komunizem, in proti njemu. Ampak, roko na srce, večina igralcev ni vedela, za kaj sploh gre. So pa dobro razumeli "Moja Micka", "moja kravca", "moja njivca" in "moj gozd" ter vse s tem povezane probleme - in uporabili vsa razpoložljiva sredstva (boj proti okupatorjem in komunistom, to je bilo pač pri roki).
a ti živiš v močvirju? Po moje ni več koščka planeta, kjer te nebi mogli nadzorovati. ne vem kaj delaš sedaj problem iz tega. Če se želiš voziti po avtocesti si bošš pač kupil e vinjeto pa mir, lahko pa se voziš tudi po navadnih cestah, kjer pa te spet nadzirajo policaji in redarji z merjenjem hitrosti. Jekleni najbolš bo za zaštartaš časovni stroj in se vrneš v prazgodovino, ker očitno nisi prilagojen za 21 stoletje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Med drugim ti ob odjavi vozila lahko vrnejo neizkoriščeni del vinjete.
Če sem prav razumel samo, če boš tablice dal na uničenje. Če bo kupec obrdžal tablice in registriral avto z istimi tablicami, potem ne bo nič z vračilom :p.
Izgleda bi bilo preveč zapleteno dodati še en if pogoj v program za nadzor :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.231
-2.251
113
Če sem prav razumel samo, če boš tablice dal na uničenje. Če bo kupec obrdžal tablice in registriral avto z istimi tablicami, potem ne bo nič z vračilom :p.
Izgleda bi bilo preveč zapleteno dodati še en if pogoj v program za nadzor :).
Torej isto kot dosedaj. Pa je šla še ena od prednosti vinjet po zlu.

koliko še kakšenplus, razen tega, da elektronska velja 12 mesecev, stara je pa veljala 14 mesecev? (za nekatere), pa da ne bo treba praskat dol?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.231
-2.251
113
Kaj ni že dosti velik plus, da jo lahko kupiš sredi leta in velja celo leto.
Ah, do sredi leta se bo pa vozil s tedenskimi?
Ne rečem, da bi kak posameznik s tem lahko nekaj malega profitiral, kak posameznik je profitiral tudi prej, ker je veljala 14 mesecev, sedanja bo pa samo eno leto. Za 99% pa ne bo nobene razlike v trajanju. In tist, ki jo bo od sedaj prvič potreboval sredi leta, tisti letne ne bo kupoval. Razen če se kakšne okoliščine spremenijo, npr druga služba, preselitev...

A ti tudi misliš, da so miljone zapravili zato, ker se jim smiliš, ko praskaš vinjeto dol, pa da boš prišparal na dolgi rok par evrov, ker vinjete ne boš kupil že 1.febr ampak šele 15-ga in ti bo veljala toliko dlje ?????
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad