DVB C / T / S....

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ja in kdo odloči o stvarni napaki? Trgovec ali serviser?
Stranka.

Resno, o tem je bilo že žnj tem. Uporabi iskalnik. (na forumu, lahko pa kar google)
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ksz

Starša imata doma kabelsko, prej je bil priklopljen gor en star katodni TV, ki je zaznal seveda le analogne kanale. No, sedaj sta kupila nov TV, ki ima vgrajen sprejemnik za DVB-C, DVB-T,...

No, pričakoval sem, da bo našlo kanale DVB-C in analogne in tudi jih res najde. Kar me čudi je, da najde tudi enih 8 DVB-T kanalov (priključena je le kabelska), v čem je fora? Sem mislil, da preko kabla gre le DVB-C.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.261
9.443
113
EU
Si siguren da so to kanali od DVB T-ja. Kablaš prenaša vse kanale in so na listi tudi tisti ki jih lahko dobiš prek DVB T-ja.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Ksz

Starša imata doma kabelsko, prej je bil priklopljen gor en star katodni TV, ki je zaznal seveda le analogne kanale. No, sedaj sta kupila nov TV, ki ima vgrajen sprejemnik za DVB-C, DVB-T,...

No, pričakoval sem, da bo našlo kanale DVB-C in analogne in tudi jih res najde. Kar me čudi je, da najde tudi enih 8 DVB-T kanalov (priključena je le kabelska), v čem je fora? Sem mislil, da preko kabla gre le DVB-C.

Prej je verjetno, da je napeljava zastarela in najde samo prvih par kanalov (ponavadi imajo kablaši po frekvencah prve ravno kanale, ki jih tudi preko DVB-T dobiš).
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja, na TVju imaš na voljo, da izbiraš med analognim, DVB-C in DVB-T seznamom kanalov in, ko se pomakneš na DVB-T seznam, je enih 8 kanalov na seznamu (so pa SLO1-2-3, POP, A Kanal, ipd.). So pa ti isti kanali v isti kvaliteti tudi na DVB-C seznamu, kjer pa so seveda še številni drugi.

Je pa napeljava (do hiše) starejša ja.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aaaaa, zdaj sem šele dobro prebral tvoj prejšnji post, da ne razumeš kako to, da najde DVB-T programe.

Hja, se zgodi tudi kaj takega, če si dovolj blizu oddajnika ali pa če iz kakega čudnega razloga kabelska napeljava uspe lovit DVB-T programe. Še posebej kje v bloku je to možno, kjer je kabel najprej napeljan na podstrešje in iz podstrešja do vsakega stanovanja (zato, da se je priključil na kabel, ki je šel včasih iz strešnih anten do stanovanj). Tak da se ne bom čudil, če boš napisal, da gre za stanovanje v bloku.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Zanimivo.
smile-1.gif
Torej je možno, da sam kabel "pobira" tudi DVB-T kanale? Tu gre za hišo, je pa s tem kablom tako, da je speljan na hišo po zraku (ok nisem 100%) in potem iz hiše po zraku (100%) naprej k sosednji hiši.

Sem pogledal na seznam DVB-T oddajnikov in hja tam okoli je hribovit teren in jih je precej, (vsaj!) dva se neposredno vidita iz hiše in zračne razdalje ni veliko.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
E vidiš to je to, po luftu pobira, potem pa je vmes še kje kak ojačevalec za kabelsko in ojača seveda tudi DVB-T.

Sicer pa si tudi v časih analogne TV porinil meter golega kabla v TV in ti je lovilo marsikaj.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
ali obstaja kak DVB-T sprejemnik da ima VGA izhod za priklop na običen monitor?
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Eno vprašanje (sprašujem za prijateljico, ker sam nisem ziher):
Namen ima kupiti nek LCD TV , kateri ima vgrajen DVB-T. Želi se izogniti uporabi digitalnega sprejemnika, katerega se dobi od TV ponudnika. Se pravi, bi se kartica, katera se vstavi v sprejemnik, vstavila v LCD TV. Je to izvedljivo? In pa, na kaj mora biti pozorna (mpeg, DVB-T-C/H)?! on nabavi, da bi nemoteno uporabljala LCD TV v naših krajih (LJ) ?

Hvala in lp.
Yagi
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
131
43
Od TV ponudnika ima bolj verjetno sprejemnik, ki dekodira DVB-C ali pa IPTV. Prvemu se izogne tako, da kupi TV z ustreznim DVB-C dekoderjem, za drugega pa ne vem, koliko televizij kaj to zna.
Kdo je njen TV ponudnik?
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Sulc, hvala za odgovor.

Za ponudnika nimam pojma (bom vprašal ob prilki) katerega ima. Je pomembno, če je T-2 ali Siol ali xy ?

Za TV piše. da : MCI 100, DVB-T/C/S, dual core,

Lp
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
131
43
Če je ponudnik npr. T2, potem ima IPTV način tv signala, kar pomeni, da bo verjetno ne glede na novi TV morala obdržati "set top box" in dodatnega daljinca (ali naštimati univerzalni daljinec).
Skratka - ko bo vedela, na kakšen način dobi TV signal v stanovanje, bo tudi vedela, kakšen dekoder potrebuje v TV sprejemniku.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
951
24
28
A lahko eno butasto, namreč dopizdilo mi je da mi temnijo HRT2 ko so tekme zaradi druga ne ampak zarad komentatorjev, kjer koli drugje gledam kakšno koli tekmo zaspim zraven na polovici. Doma sem v spodnji savinjski okolica Polzele. A je kdo tu iz te okolice, ki s sobno DVBT lovi HRT 2 in če s katero anteno? Ali bi pa montiral eventuelno zunanjo TV imam čisto blizu zunannje stene.