DVB C / T / S....

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Drži, oznako AAC2 ( ali v2 ) verjetno res uporabljajo trgovci. Je razumljivo, enostavno podajanje informacije in s tem razumevanje je ključnega pomena za širšo javnost.
smile-1.gif
Telefoni imajo že desetletja (no, vsaj 4 leta, da ne bo spet kdo na sekundo šel štet) oznako eACC+ , pa nič ne vem, da bi kdo rekel, na ni razumljivo ali enostavno.
Razen tega je v2 precej nenatančno, ker AAC vsebuje:
- AAC LC
- AAC
- HE-AAC (v1) (aac+, eAAC, ...)
- HE-AAC v2 (eAAC+, AAC++, ...)

Je pa za trgovce dovolj podobno oznaki HE-AAC v2.
(zame, ko poznam AAC familijo, pa je oznaka AAC2 popolnoma neizrazna. pač še en "dosežek" marketinga)
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
http://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja.php#2
6. Nimamo še DVB-T signala in ga do izklopa analognih oddajnikov še ne bomo imeli. Ali bomo ostali brez TV signala?

Tudi za območja, ki v času izklopa analognih oddajnikov ne bodo pokrita z DVB-T signalom, bomo zagotovili možnost sprejema nacionalnih televizijskih programov, ki jih sprejemate že sedaj.

Torej po domače povedano nam bodo pustili analogen sistem, dokler ne pridemo na vrsto?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
denver : dmb105hd, nec platforma
denver: dmb107hd, Ali platforma
potem imaš pri denverju še Mstar platformo pri dveh sprejemnikih, ki prideta v kratkem.

denver sprejemnike pač najbolje poznam.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
http://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja.php#2
6. Nimamo še DVB-T signala in ga do izklopa analognih oddajnikov še ne bomo imeli. Ali bomo ostali brez TV signala?

Tudi za območja, ki v času izklopa analognih oddajnikov ne bodo pokrita z DVB-T signalom, bomo zagotovili možnost sprejema nacionalnih televizijskih programov, ki jih sprejemate že sedaj.

Torej po domače povedano nam bodo pustili analogen sistem, dokler ne pridemo na vrsto?

DA




Malo gledam, kaj je v zraku:

MUX-A
SLO1
SLO2
SLO3
PopTV
Kanal A
Tele M
RTS

SLO1 in SLO2 imata "okrnjen EPG" trenutna oddaja in naslednja, ostali nič

MUX-B:
TV-3 - popoln EPG
PINK SI
Norkring-Mux-B - demo program
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Malo gledam, kaj je v zraku:

MUX-A
SLO1
SLO2
SLO3
PopTV
Kanal A
Tele M
RTS

SLO1 in SLO2 imata "okrnjen EPG" trenutna oddaja in naslednja, ostali nič

MUX-B:
TV-3 - popoln EPG
PINK SI
Norkring-Mux-B - demo program
Oddajnik Plešivec:
EPG deluje samo na TV3 preko MUX-B, na Slo1 in Slo2 na večini televizorjev ni nič, edino preko Gorenjevega (in verjetno še katerega drugega) STB so podatki o oddaji.

Pri avstrijskih programi ki jih lovim EPG deluje brezhibno.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
Saj je bilo že v tej temi omenjeno, da SLO1 in 2 oddajata EIT (lahko rečemo zelo okrnjen EPG, trenutna in naslednja oddaja),
ki ga mnogi TV ne podpirajo.

Citat:
An event information table is a group of data elements that is transmitted on an MPEG stream that contains the details of specific TV programs, including the program name, start time, duration, genre and possibly age rating. The EITs are used by the middleware of the set top box to create an on-screen Electronic Program Guide.
http://www.iptvdictionary.com/IPTVDictionary-Event-Information-Table-EIT-Definition.html
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Bom kar tule vprašal:

Pred cca 14 dnevi, mi je izginil TV3. Sedaj sem nekaj postov (kjer je nekdo napisal kaj vse lovi) zasledil, da se je prestavil v drug MUX. kako hudiča pa ga najdem z LG-jem?

Sedaj lovim 7 digitalnih programov na območju Mozirja. Moram kje v nastavitvah kaj premakniti, da bom lovil še ostale?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Kako pa naj sploh ugotovim iz katerega oddajnika naj bi sprejemal MUX B? Mux a lahko sprejemam iz Mozirja ali Luč.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
@vogel: pošlji mi svojo lokacijo (točen naslov ali pa koordinate) na pm pa ti jutri pogledam iz kerega oddajnika sprejemaš mux a. na podlagi tega se lahko ugotovi tudi kateri bo primernejši muxb za tvojo lokacijo
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Bom kar tule vprašal:

Pred cca 14 dnevi, mi je izginil TV3. Sedaj sem nekaj postov (kjer je nekdo napisal kaj vse lovi) zasledil, da se je prestavil v drug MUX. kako hudiča pa ga najdem z LG-jem?

Sedaj lovim 7 digitalnih programov na območju Mozirja. Moram kje v nastavitvah kaj premakniti, da bom lovil še ostale?

Poišči digitalne kanale (poglej v navodila od TV).
Kanale MuxB bo, če imaš sprejem, na 67 ali 64 kanalu.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sem imel podoben problem, pa sem dal še enkrat samodejno iskanje in mi je poleg MUX A našlo še MUX B in v njem Pink, TV3 in testni Nokring program. Skupno lovim torej 14 digitalnih programov
cheer.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Prejšnji vikend ( ker sem tam samo čez vikende), ko sem ugotovil, da je tv3 izginil, sem ponovil iskanje kanalov in mi jih je našlo samo 7 (kolikor sem gledal samo programe na mux a, katere veljajo za vzhod). O pinku, tv3 ne duha in sluha.

Je možno da sem v luknji, kjer ne lovim mux b?

@maky: sem ti poslal zs.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Evo, sem od @Maky-a izvedel, da v bližini ni oddajnika mux b. Hvala vsem za info!
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.092
3.828
113
Jaz pa na programih z muxb nimam zvoka (pink, tv3). Imam strešno anteno in philips 37pfl5603 (sicer še mpeg2 in neotion mpeg4 ci+ kartica). Digitalne programe mi najde samo če nastavim državo Finsko (to sem enkrat nekje ujel, ne vem pa če je glede tega kaj novega). Na novejšem TV-ju, ki ima že mpeg4 (32pfl5405) najde vse če nastavim slovenijo in pri vseh tudi predvaja zvok.

???
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ali tvoj sprejemnik podpira ustrezen kodek ? Mux B uporablja drug audio kodek (tudi Mux A bo eventuelno presel nanj), ce ga sprejemnik ne podpira, ne bo nic od zvoka.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.092
3.828
113
Pol najbrž rabim novo kartico, ker TV menjat mi ne diši najbolj, še n-ta dodatna škatlica in daljinec pa še manj.

Kje prodajajo te ci+ kartice? To ki jo imam sedaj sem dobil na bolhi in to da trenutno dela in pretvarja v mpeg4 je pomoje bolj slučaj.