CLK ne prestavi

Poco loco 993

Zelenc'
17. okt 2019
9
0
1
Imam mercedesa w208 CLK 230 kompresor letnim 2001,pred 7 mesci sem naredil servis olja v menjalniku.
No eno jutro sem sel na delo sem ga ugasnil ko sem se ustavil na petrolu prisel nazaj do avta in ga prizgal in tukaj se je zacelo. Avto med izbiro P R N D zelo cukne in poskoci ob popuscanju zavore in dodajanju plina pa ne prestavi iz prve. Mehanik pravi da je sel menjalnik ker da dela pritisk in da nabije bolje nad maximumom... Kaj vi veste o tem?
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Avto med izbiro P R N D zelo cukne in poskoci ob popuscanju zavore in dodajanju plina pa ne prestavi iz prve. Mehanik pravi da je sel menjalnik ker da dela pritisk in da nabije bolje nad maximumom... Kaj vi veste o tem?

Moje izkušnje. Sicer novejši mb in verjetno drug tip menjalnika (moj je bil 7G). Neka magnetna vodila so bila zanič. Napaka pa sila podobna, samo da moj ni hotel v R. Mehanik zamenjal, kolikor se spomnim je bil strošek cca 300€. Je že ene 5 let od tega in sem rahlo pozabil točno ceno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
A ni tko da ma palčka (če jo sploh ima) z Cold/Hot skalo....če je mrzel na MAX potem imaš lahko preveč olja....
 

Poco loco 993

Zelenc'
17. okt 2019
9
0
1
Moje izkušnje. Sicer novejši mb in verjetno drug tip menjalnika (moj je bil 7G). Neka magnetna vodila so bila zanič. Napaka pa sila podobna, samo da moj ni hotel v R. Mehanik zamenjal, kolikor se spomnim je bil strošek cca 300€. Je že ene 5 let od tega in sem rahlo pozabil točno ceno.
Ja to je cist drugac use narjeno.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Kaksna je napaka ki jo izpise diagnostika P....? Pri teh nag5 so crkovali senzorji hitrosti gredi v menjalniku in je prislo do podobnih simtomov kot jih opisujes.
 

Poco loco 993

Zelenc'
17. okt 2019
9
0
1
Kaksna je napaka ki jo izpise diagnostika P....? Pri teh nag5 so crkovali senzorji hitrosti gredi v menjalniku in je prislo do podobnih simtomov kot jih opisujes.
Tester ne pokaze nic. Oz sistem ne odgovori sploh ne pride notr pa smo probal na 4 razlicnih eden izmed njih je celo bil original mercedesov.