City Navigator Europe NTU in NT 2016.20

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Ja, sedaj sem videl, nekako mi je bilo v glavi, da bodo posodobitve 2x na leto, tako pač sem mislil,da 2016.10 ne bo NT, pa sem čakal na 2016.20. No, sedaj jo bom pač počasi dočakal.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vedno, ko so nove karte oziroma, ko naredimo novo temo preveri naslov ali prvi post, da vidiš, če je na voljo NT verzija ali ne
wink-1.gif
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Ni mi dalo mira, kako mi je uspelo prešvicati NT 2016.10, pa sem šel pogledat.

Popotnik je napisal "Tokrat bo posodobitev samo za Unicode karto, naslednji izid NT karte bo v verziji 2016.20.
V roku 3 do 4 tednov, bo NTU karta na voljo za prenos s programom Garmin Express

Od tu naprej pa je konec z NT 2016.10
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tisti, ki je do sedaj skrbel za predčasno zasneževanje se je odločil, da tega ne bo več počel.
Torej, sedaj bomo tako kot v starih časih morali počakat, da uradno pade sneg in šele nato se bodo pobelili tudi pašniki.

p.s.
Tisti, ki ne razume vremenske napovedi naj preleti staro temo o 2016.10.
 

primo

Pripravnik
4. maj 2010
61
0
6
Koper
Citat:
Uporabnik 18zimoni pravi:
Citat:
Uporabnik primo pravi:
Citat:
Uporabnik 18zimoni pravi:
Meni dela boljse na 10 ki kot pa prej na sedmici. Na sedmici se je zgodilo kdaj da je program zmrznil,edino kar je pomagalo je bila zaustavitev procesa od garmin mobile pc. Zdaj v 10 ki se mi pa to vec ne dogaja.

Kaj imaš Garmina samostojno v win10, ali integriranega v Centrifuse?

Kot program ga imam namescenega in anteno preko usb-ja.. Kaj pa je sploh to Centrifuse?

Centrafuse je program za windows. https://www.centrafuse.com/us/ Če imaš računalnik v avtu ali CarPC ti ta program omogoča lažje upravljanje z aplikacijami za poslušanje glasbe, za prostoročno telefoniranje, navigacijo itd... Recimo imaš v njem integriran Garmin in istočasno poslušaš glasbo. Ko Garmin daje navodila za pot se glasba utiša in spet pojača ko se napotki končajo. Prav tako se glasba utiša če te kdo pokliče po telefonu ali ti koga kličeš. Telefon pa je povezan preko Bluetootha.
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik primo pravi:
Citat:
Uporabnik 18zimoni pravi:
Citat:
Uporabnik primo pravi:
Citat:
Uporabnik 18zimoni pravi:
Meni dela boljse na 10 ki kot pa prej na sedmici. Na sedmici se je zgodilo kdaj da je program zmrznil,edino kar je pomagalo je bila zaustavitev procesa od garmin mobile pc. Zdaj v 10 ki se mi pa to vec ne dogaja.

Kaj imaš Garmina samostojno v win10, ali integriranega v Centrifuse?

Kot program ga imam namescenega in anteno preko usb-ja.. Kaj pa je sploh to Centrifuse?

Centrafuse je program za windows. https://www.centrafuse.com/us/ Če imaš računalnik v avtu ali CarPC ti ta program omogoča lažje upravljanje z aplikacijami za poslušanje glasbe, za prostoročno telefoniranje, navigacijo itd... Recimo imaš v njem integriran Garmin in istočasno poslušaš glasbo. Ko Garmin daje navodila za pot se glasba utiša in spet pojača ko se napotki končajo. Prav tako se glasba utiša če te kdo pokliče po telefonu ali ti koga kličeš. Telefon pa je povezan preko Bluetootha.

Zanimiva zadeva. Se mi zdi bolj za osebni avtomobil primerna.Sam uporabljam garmin mobile pc v tovornjaku ze par let. Izredno zadovoljen. Upravljanje z misko je bliskovito..Na razdalji 1000 km ,naklikas par vmesnih tock v parih sekundah,premikanje in zumiranje zemljevida z misko leti,pa se bi lahko nasteval prednosti. Zdaj v novi 10 ki pa sploh dela super.Poskusil sem se AutoRoute,ampak z garminom se ne more primerjat,vsaj za moj okus.
zmaga.gif
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
v2016.20 NTU je (uradno) na voljo za prenos sedaj.


8zfdpf.jpg



GMapTool Log:

Datoteka: /GMAPPROM.IMG, dolžina 3997368320
Naslov: 19.10.2015 19:26:09, DSKIMG, XOR 00, V 20.16, Ms 0, D275521BG013
Mapset: CN Europe NTU 2016.20 ALL

Podatki MPS
V: CN Europe NTU 2016.20 ALL (0)
U: 00000-00000-00000-00000-00000
F: PID 1, FID 3905, CN Europe NTU 2016.20
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
OPOZORILO


Če zaženeš Garmin Express in ti ne prikaže okna o zaznani SD, klikneš zapri GE, da prekineš prenos kart in narediš po spodnjem postopku.

To velja za tiste, ki nalagate karto na SD:


1.) Greš na SD in odpreš mapo Garmin

2.) Izbrišeš vse kar je v mapi Garmin

3.) Zaženeš Garmin Express in ti bo takoj za tem, ko stisneš, da se strinjaš napisalo, da bo karta naložena na SD oziroma, da je SD kartica zaznana.


Če na SD mape Garmin ne izprazniš, oziroma če ročno ne izbrišeš starih kart, ti bo karte naložilo v napravo, oziroma Garmin Express ne bo pokazal okna, da je zaznal SD kartico.


p.s.
V napravi imam 16Gb SD tako, da premalo prostora ni problem, da ne bi naložilo na SD, kot je bila težava v eni od prejšnjih verzij, ampak je očitno problem, da če zazna stare karte na SD, preprosto ignorira, da je SD vstavljena.
Posodabljam pa z GE v4.1.8.0


Update:

Če je komu naložilo na interni pomnilnik ali ima slučajno staro karto na notranjem pomnilniku in bi rad imel novo karto na SD, je postopek sledeč:

- Odpreš mapo .System
- staro karto preimenuješ iz gmapprom.img v gmapprom_0.img
- zaženeš Garmin Express in bo sedaj ponudilo namestitev na SD oziroma zaznalo SD

Ko je posodobitev zaključena in imate karto na SD v mapi Garmin, naredite sledeče:

- odprete mapo .System
- izbrišete iz naprave gmapprom_0.img in tudi obe ostali datoteki z imenom gmapprom.