Canon SX1 IS ali Sony HX1?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Gledam nekaj v tem rangu polprofi aparatkov in kot sem gledal teste sta Canon SX1 IS in Sony HX1 v vrhu ranga do 500 EUR?
Katerega izmed teh dveh priporočate? Lahko tudi kakega tretjega
smile-1.gif


Sam se sicer malo bolj nagibam k Sonyju, ker sem imel prej 828ko in sem bil z njo zelo zadovoljen..
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Še nekaj sem pozabil dopisati - nisem profi fotograf in večino časa bo na aparatu način AUTO.
Mi je pa pri tovrstnih aparatih všeč globina - to je tudi glavni razlog zakaj ne kupujem trotlce s 3x manjšo lečo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Za tega Canona je, če nisi HD video frik, škoda denarja. Nič slabši, kvečjemu boljši Canon, za bistveno nižjo ceno, je SX 10. Sploh, ker si rekel, da bo vse na AUTO. Že SX 10 je za tako fotkanje puna kapa.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Mogoče sem se z globino narobe izrazil - mislil sem na efekt ko je nek predmet na full nazumiran in sfokusiran, ozadje pa zamegljeno..
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
To vem, ampak F828 je v istem rangu, kot tole kar kupujem sedaj in tisto mi je povsem zadoščalo
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to itak, to itak, jaz sem te samo opozoril.
smile-1.gif


sej katerega koli od višjerazrednih Canonovih kompaktov kupiš, si dobro kupil, samo poglej, da ne boš kupil preveč - sam HD filmčkov ne rabim, za to imam kamero (no, nimam je, si jo pa lahko kadarkoli sposodim
smile-1.gif
) ...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Da izkoristim temo, tudi sam se v dilemi, razlika je v tem, da imam v ozjem izboru se Canona G10? Kaksen komentar, nasvet? Ocene ima zelo dobre.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
No ja, to so high end "kompakti". DSLR ne zelim imeti, ker se s sliko ukvarjam priloznostno (hobi) ter povsem neprofesionalno, opcija video posnetkovo bi mi manjkala.

Je drago pa ni, kupujem za daljse obdobje, to bo pri meni sigurno 5+ let. Zdaj se samo se odlocam, Canon G10 ali SX1, HD video mi je velik plus pri slednjem. Moram nabaviti cim prej, dopust me kmalu pricakuje.
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tukaj pa ni dilem. serija G pri Canonovih kompaktih je res ... huda. že dejstvo, da ga veliko profifotografov ima za backup,veliko pove.

sam, če bi imel na voljo tak buđet, brez pomisleka vzamem G10. res da nima HD filmčkov, ma pa dokaj velik senzor napram ostalim kompaktkom, kar mu da precej prednosti pri ISO šumu ...

aja, plus, da omogoča fotkanje v RAW-u ... kar še zmanjša šum ...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Tudi jaz sem tak fotograf, in sem se ravno zaradi HD filmov odločil za SX1 (ker sem hotel imeti in fotoaparat in kamero, vendar ni denarja, pa tudi nosit se mi ne da 2 stvari zraven). Na žalost sem preden se je začelo lepo vreme staknil poškodbo, tako da ga zadnja 2 meseca in pol nisem mogel kaj pretirano testirati in ne morem podat objektivnega mnenja. Je pa super aparat, slike so dobre (res da se ne morejo primerjati z DSLR), filmi, pa pri dobri svetlobi taki, da te vrže na rit.

Je pa res, da boš rabil za dopust dve 16GB kartici, ker na eno gre samo 48minut posnetkov. Pa še eno omejitev pri snemanju so vgradili, da lahko na enkrat posnameš samo cca 12 minut (verjetno, da nebi hodil preveč v zelje standardnim kameram).

Sem pa sam hitro prešel iz avto vsaj na scenske programe in mislim da na TV.

@dizzy: tudi SX1 lahko slika v RAW,
 

pilatus

Zelenc'
29. nov 2007
22
0
1
Tudi sam imam Canona SX1. Je moj prvi "malo boljši" fotoaparat. Sam sem se za ta fotoaparat odločil predvsem zaradi hitrosti slikanja, saj imam tri majhne otroke in mi je do sedaj "ušlo" že veliko dobrih slik, saj otroci pač nočejo biti pri miru.
Do sedaj sem z aparatom zelo zadovoljen. Pred kakšnim tednom ali dvema sem imel priložnost slikati tudi s SX200, ki po moje tudi ni tako slab aparat, pa se v hitrosti fokusiranja in slikanja sploh ne moreta primerjati, in sem šele sedaj videl kaj SX1 pravzaprav omogoča. Kot je že moj predhodnik omenil "AUTO" tudi laiki zelo hitro prerastejmo, sploh pri kadrih, kjer se stvari odvijajo malo hitreje (otroci, šport,...), prav tako pa ima SX1 možnost slikanja v "RAW" vendar samo v nekaterih naprednih programih, tisti, ki tega nimajo na aparatu, pa si lahko nadgradijo original FW.
Skratka, sam sem s SX1 zelo zadovoljen in ga zaenkrat ne menjam za drugega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Za take namene ga ni če vstopni dslr. Škoda je zapravljati za kao napredni kompakt, če čisto osnovni dslr te tipe aparatov šiša na celi črti, tako pri kvaliteti slike kot pri hitrosti ostrenja in zapisovanja. Če ni denarja za novega, za 500€ dobiš lahko kar hude rabljene zverine.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik shootek pravi:Je pa res, da boš rabil za dopust dve 16GB kartici, ker na eno gre samo 48minut posnetkov. Pa še eno omejitev pri snemanju so vgradili, da lahko na enkrat posnameš samo cca 12 minut (verjetno, da nebi hodil preveč v zelje standardnim kameram).

Ali kdo ve za fotoaparat brez časovne omejitve za HD snemanje ? Morda Casio F1 ?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Za resno HD snemanje se ne splača kupovati fotoaparata. Raje kupi kamero. Ker fotoaparat bo predrag za to, da bo polizdelek tako glede fotk kot glede filmov.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Ne vem ali ne razumeš, da nekateri ne potrebujemo DSLR, ker nimam toliko veselja in časa da bi se posvetil fotografiranju (čeprav bi se včasih rad), nebi rad imel poleg body-a še 3 objektive, ki bi jih moral menjati ampak hočem nekaj z dovolj zooma, ki ga vzamem ko ga rabim in pritisnem (se pravi point and shoot), če pa se želim malo poigrati z nastavitvami pa mi to boljši PS tudi omogoča. Prav tako si želim nekaj, kar dela dobre posnetke, da lahko če potrebujem nekaj posneti, samo pritisnem gumb in začne snemati v fullHD (in to enkratno), ne pa da moram najprej odložiti fotoaparat, vzeti kamero, jo vklopiti, medtem pa je trenutek že mimo.

Pri Canonu SX1 velja rek: Jack of all trades, master at none. Vendar nisem ne profi fotograf, ne profi snemalec, ampak rabim nekaj kar deluje solidno na obeh področjih. In zato stvar še ni polizdelek!!

SX1 je res malo drag, vendar za to kar mi ponuja, meni vreden vsakega centa.

LP
Andrej

P.S. Občudujem pa vse, ki slikajo z DSLRi, ker delajo take slike, o katerih lahko jaz samo sanjam (Čeprav meni verjetno tudi najhujše profi zadeve nebi koristile).