ASUS eee PC

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
V BB-ju sem kupil torbico za 8 - 10 " prenosni DVD predvajalnik (na oddelku na katerem imajo Prenosne DVD-je) za cca 18€. Sicer je taglavni predal mal večji, ampak v njega komot gre EEE (v svoji srajčki) in polnilec.
Men je OK.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
ksz...

Imam problem z EEEjem. Namreč naložil sem TinyXP in nato še vse driverje iz priloženega DVDja. Je šlo kot po maslu do prvega reboota.
No ko so se winsi zagnali so zajamrali da monitor ne podpira resolucije "800x480" in da naj kliknem če ne želim tega več videt.
Še preden je prišel signal iz oči v glavo, da naj ne kliknem sem že kliknil OK.
grin1.gif

Ob rebootu mi sedaj vedno samodejno spremeni resolucijo na 800x600, jaz pa jo moram vsakič na roke spremeniti na "800x480", kar je precej tečno.

Do tega po moje prihaja ker pri lastnostnih monitorja piše: Digital Flat Panel (800x600) in Driver provider: Microsoft.
Očitno rabim namenski driver za lcd, ki bo podpiral "800x480"?

Kako vi rešujete ta problem, če ga sploh kdo ima?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Sem še enkrat instaliral grafično pa je sedaj ok, čeprav pri monitorju še vedno piše 800x600.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
futuristic: a si povozil ssd disk z xp instalacijo? Prek zunanjega dvd-roma?

Jaz sem edino modifikacijo naredil z zamenjavo 1 gb rama. Se pozna :p.

LP,
PIC
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Ja uporabil sem elektroniko od zunanjega 3.5" diska in gor priklopil eno staro CDRW enoto.

Pri inštalaciji sem se potem pobrisal vse particije in naredil samo eno NTFS na kateri je sistem. Rama verjetno sploh ne bom povečal, ker mi sedaj žre cca 130MB, torej je še dosti rezerve. Uporabljal ga bom pa itak predvsem za surfanje in pa za branje pdf-jev. Tudi frekvenco sem pustil na 600MHz, ker mi je avtonomija ful pomembnejša od hitrosti, pa itak že sedaj vse super tekoče dela.
smile-1.gif




Na začetku sem mislil kar pustiti gor Xubuntu, ker mi je bil ful všeč za to kar bom jaz rabil EEEja, ampak ker mi ni ratalo vzpostavit bluetooth povezave z mojo nokio, sem se odločil za XPje, ki so mi neprimerno bolj domači, pa še dela vse.
grin1.gif




Pa še dva nasveta za vse lastnike eee-jev:

- opera: "fit to width"

- acrobat reader: črno ozadje z belimi črkami (Accessibility Setup Assistant -> Use high contrast colors for document ext-> White text on black) potem pa še z gumbi na tipkovnici nastaviš optimalen kontrast in je super brat knjige, pa še baterija dlje zdrži, kot pri belem ozadju



V priponki je pa še nekaj ozadij.
smile-1.gif
 

Priponke

  • 168093-ozadja.zip
    693,1 KB · Ogledi: 318
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Zakaj pa ne spremenite resolucije na več. Na slo-techu sem videl, da so eni pogruntal kako povečat resolucijo oz. zgleda kot da je večja resolucija nativna :D
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Ja že sedaj so kar majhne črke. Mi ni do tega, da bi moral z mikroskopom brat.
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Najlepša ti dal..khm..hvala. No, dns sm nabavu v Conradu nosilec in pretvornik za v avto. Vse skupaj me je koštalo natanko 50€ in par centov. Nosilec se vakumsko pričvrsti na steklo, imaš pa še eno opcijo, ker pride zraven še ene par nastavkov in z enim od teh nastavkov prilepiš nastavek na armaturo kjerkoli hočeš. Vendar ni vse tako rožnato. Namreč, ta nosilec je namenjen sprva mobitelom in dlančnikom, zato je treba tisti nosilček za gsm oz.dlančnik malo predelat. Do sedaj sem mu odrezal spodnje nogice, ki držijo gsm, da ne pade dol, ga razšraufal, ter mu odstranil še stranske "rokice", ki držijo gsm, da ne pade ne levo in ne desno, nato sem sestavil ohišje nazaj, jutri pa nameravam gor zalepit ježke in na Eee-ja ravno tako. Pretvornik iz 12 --> 220 deluje (vzel sem najbolj švoh, kar so ga imeli - 150W). Pretvornik sem vzel zaradi tega, ker sem par dni nazaj kupu en drug pretvornik, ki v bistvu samo zmanjša iz 12 na (1.5, 3,4.5,6,7.5,9,12 V), vendar, ko sem pretaknil na 9V je v bistvu dajal ven 8.7V, kar pa je bilo bistveno premalo za Eee, ker ni hotel delati.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.622
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Tudi frekvenco sem pustil na 600MHz, ker mi je avtonomija ful pomembnejša od hitrosti, pa itak že sedaj vse super tekoče dela.
smile-1.gif
Saj privzeta frekvenca je 630MHz. Ni 900MHz, kot oglašujejo v BB
evil.gif
Proc je 900MHz, samo je v EEE privzeto odvit na 630MHz
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kaj bi bilo res kul je to, da se na p2p znajte winxp iso, ki ga lepo prekopiras na SD in uporabljas
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
A to misliš da bi bila Live verzija XPjev? Jaz sem se nekaj matral inštalirat TinyXP iz SD kartice pa ni šlo.
 

Sali

SecretAgent
Osebje foruma
14. sep 2007
290
0
16
Na obrobju Goričkega
Bojim se, da je prenos iz SD kartice počasen in bi potem cel sistem delal bolj tak tak. Jaz sem inštaliral XP pro SP2 obdelano z nlite in je ostalo še 1,5 Gb prostega. Imam pa še gor word excel in FTP, Winrar in še par programov za nastavitve satelitskih anten. Na SD dajam gor podatke in temp.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Ok, spet se javljam, da vam povem rezultate nosilca. Hja, tist nosilec, k sm kupu u Conradu sem vse lepo predelal in rezultat je nikakav
uf-1.gif
---> Eee je bil trden, vendar mi je popolnoma zakrival pogled na spodnje tipke, kjer reguliraš klimo in temperaturo nasploh, ker, če sem hotel vsaj tipke vidit, sem moral glavo dat skor na sosednji sedež + volan sem težko obračal, ker sem moral zelo paziti, da ne zadenem z roko v nosilec in Eee-ja. No, ta nosilec sem odstranu in sedaj imam projekt numero 3, ki se bo uresničil šele spomladi, ko bo bolj toplo. Namreč, iz poliestra bom naredil obliko, ki bo šla v zgornjo polico (imam P206) in se nekako prelila do zračnikov oz do položaja, ki prav meni ustreza. Na koncu oblike bo plošča, na katero bom s pomočjo ježkov pričvrstil Eee-ja. Naredil bom pa tako, da bo v notranjosti oblike (nek težek del-kos železa), da se Eee ne bo zvrnil naprej. Oblika bo namrež odstranljiva v parih sekundah v primeru prodaje avta.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
In kako to naredis? Pac linux butec.
 
Nazadnje urejeno: