37''-42'' LCD/PLAZMA?

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
VOL - (minus) tisci na TV-ju, istocasno na daljincu pritisni MUTE knof (levo od nule) 3x. Spusti oboje, pokazat se ti more servisni meni.

Uporabi rdec knof, da prides do SRV-TOOL zaslona. Klikni OK.

S puscicami pojdi cisto dol in potem desno (mislim, da je prazen meni) in na njem tisci MUTE knof par sekund.. Pa ti bo pokazal...

Za izhod pa stisni Return knof.



* A sem prav povedal TUPLI?
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ma ti kar glej.. Ne se sekirat, pa si nastimaj tako, kot bi rad..
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ajde, da se vmešam - imam Siol trojčka in siolov Box - padlo je nekaj keša in hočem big screen tv. Odločil sem se za 42 colo, kaj je pa drugo vprašanje. Pozabite na herze, hdmi in usb vhode, hard diske itd. Hočem 42 col, hdmi ima itak vsak, vse ostalo me ne briga. Razen vprašanja kaj. Plazma, lcd? Panasonik, LG, Philips? Ker sem res out prosim za konkreten predlog glede na moje pogoje. Vidim da so cene med 500 in 700 evri, tu nekje se giblje tudi budget. Hvala za nasvete!
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
820
394
63
Za ta denar ti priporočam Panasonicovo plasmo TX-P42S20E. V BB jo sedaj prodajajo za 679€ ...klik . Za ta denar noben LCD ne bo imel kvalitetnejšo sliko...no, mogoče tisti z ceno nad 1000€
smirk-1.gif


Tukaj si lahko malo prebereš mnenja uporabnikov klik.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Panasonic S al pa X serija... no... res pa je, da nima najlepse ohisje pa en kup luck
hysterical-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Briga mene za lučke, tudi hitrost preklapljanja med programi nima veze, ker antena pri meni ne lovi, kabelske ni... - v bistvu bi lahko kupil monitor, če bi tako velik obstajal
smile-1.gif
.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Bo TV skor cenejsi
smile-1.gif


Saj pravim, ce se ti gre za koncno kvaliteto slike in ne za dizajn ter drkanje na neuporabne podatke na papirju je Pana super izbira.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ok, hvala zaenkrat. Sicer smo zaradi bolj nujnih zadev kot je TV ( no, to dovolj pove da nismo neki friki na big screen tv-je) nakup za nedoločen čas prestavili, me pa vseeno zanima mnenje o LCD tv LG 42LD450 ( http://www.mimovrste.com/artikel/1350175325/lcd-tv-sprejemnik-lg-42ld450) . Ponekod LG-ja hvalijo na polno, ponekod ga kritizirajo. Kaj je s tem na splošno? Kar sem zadnjič v eni štacuni videl različnih zadev lahko rečem edinole da so se mi glede slike dopadli LG, Panasonic ali Philips. Sony je bil porazen, seveda če odmislimo zadeve za 1500 evrov in več. Lahko tudi da je biol slabo nastavljen, ampak kot pravim so omenjeni trije bili v redu za gledanje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
foter ma 1 LCD LG in eno plazmo LG, na obeh je slika lepa, ampak kako na kabelski preklaplja programe TV
bonk.gif
to traja 5 sekund, in tisti, ki smo iz CRTjev navajeni da v 1 minuti 60 programov "prelistam" je to muka brez primere

na plazmi še gre, ker ima siol TV in je potem menjava kanalov odvisna od siolovega boxa, na LCDju pa ima kabelsko in je nevzdržno
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
No, točno slika je tista ki je pri meni merodajna. Ker drugega kot dvd player ali siol tv nimam, je pri meni preklapljanje med kanali popolnoma brezpredmetno. Če torej prav zastopim, bi glede slike komot izbral tudi Lg-ja in bi bil povsem v redu?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
tega specifično ne poznam ampak tisti fotrov za 800€ (pred 1 letom) ima zame tudi lepo sliko, plazma je pa že kar nekaj let stara ima pa tud dobro sliko

najboljš da pogledaš v trgovini kaj ti odgovarja, ker enemu folku se strašno dopadejo tiste živahne barve na LCD, drugim pa bolj realistične na plazmi
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Glede LG-jev imam jaz precej rezervirano mnenje.. Malo po lastnih izkusnjah (prokleta plastikfantastik jajca), malo po drugih izkusnjah.. Pa se vsak, ki kupi LG, me na vsak nacin hoce prepricat, da ni boljsega TV-ja, prav zanimivo.. kot apple fanboyi
smile-1.gif


Ceprav sta baje K350 pa S8000 dobra TV-ja, nimam izkusenj z njima. Imam super izkusnje s Panasonici in zaenkrat ostajam v tem taboru. S Philipsi imam s plasmami (5+ let star model) fine izkusnje, bistveno slabse z LCD-jem, 2 leti starim, 7 in 9 serije. (cenovne/kvalitetne serije grejo tako, od visje proti nizji: 9, 8, 7, 5, 3).

Glede stacun je pa tudi tako, tam je prikopljenih xxxx TV-jev na 1 izvor, polovica TV-jev niti priblizno ni nastimana.. Demo posnetki pa tudi slucajno niso merodajni.. Saj sem ze n-krat povedal.. gledal sem v BB KP enkrat philips 9 serijo, zraven pa 7. Enaka diagonala, pa je imela sedmica boljso sliko.. Se pozanimam cemu je tako, je sel hitro trgovec urejat sliko na 9-ki..
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Jaz sem šel z očetom iskat en tv ,da ki ga rabijo za v spalnico in smo vzeli sony bravia ....ekran enik 80cm...samo smo gledali izključno po sliki kako zgleda....sicer je bla nekih 400 eurov in je za zvečer prav dobra ko namesto da ti gledaš tv ,te ona gleda.

Sem pa poleg gledal druge ala LG,in še nekaj....samo najbiolj čista oziroma ostra slika je bla od sony....pa so se isti programi vrteli na vseh tevejih.

Je pa res da tudi sam nimam pojma o televizijah :D
 

Raso

Zelenc'
27. nov 2009
24
0
1
Podzravljeni.

Zanima me razlika med

SAMSUNG PS-42C430 600Hz Plasma TV in LCD TV 42LD450 LG.

Kolikšna je za navadnega smrtnika razlika v resoluciji 1024 x 768 in 1920x1080 ? in razlika hd ready in full hd?

Cena razlika Panasonic 419€ , Lg cca. 470€.

Hvala za pomoč.

Lp
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Ampak zakaj je pol vsak drugi prodan lcd TV LG-jev? Pa ne, da ga zagovarjam, ker še mam sam CRT jajc doma.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ker je najcenejsi? Ker vecina LG kupcev razmislja tako: "saj je vse popolnoma isto, vzames kar je najcenejse, pa da ima najvec luck, simpaticno obliko, pa je"..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jaz bi od teh vzel Samsunga.. Osebno mi mehkejsa in naravnejsa slika iz plasme bolj odgovarja.

Razlika med HDR pa FHD bos pa opazil pri gledanju blurayu oz ripov blurayu, pa se to bos mogu fajn gledat..
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Citat:
Uporabnik Raso pravi:
Podzravljeni.

SAMSUNG PS-42C430 600Hz Plasma TV in LCD TV 42LD450 LG.

nevem kakšna je razlika, imam pa ld450 in je dosti bolj dodelan kot pa starejša LH verzija. Daljinec izboljšan, hitreje preklaplja med digitalnimi, čeprav je še vedno sekunden zamik, to bo verjetno v naslednjih letih urejeno, tako da bo preklop tako kot pri analognih, meniji so boljši tako po obliki kot to da so dodane neke funkcije ki jih na LH sploh ni bilo. Nobenega stikala za vklop tvja, vse preko daljinca. Skratka Lh verzija je imel veliko pomankljivosti, to je sedaj na nivoju.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Mi lahko kdo pove mogoče kakšne izkušnje s tem TV-jem ? A se splača? Zdi se mi kr kul cena....

Nisem preveč zahteven uporabnik, najbolj mi je bilo nekako važno sam to, da je 100 hz