2 PCja , 1 internet , router , 1 noob

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Lepo pozdravljeni.
Kot že napisano v naslovu , imam težavo s tem da bi internet delal na obeh računalnikih.
V stanovanju je samo en omrežni kabel , kjer je siolov adsl (1 mb linija).
Kupil sem si router Belkin Wireless G in zraven Wireless G USB adapter.
Mislil sem da namestitev ne bo pretežka , vendar sem očitno čisto lev v tem ,saj tega nisem nikoli še priklapljal.
Naj mi kdo za začetek , ki se na to spozna razloži kaj naj sploh kam priklopim in tako dalje.
Vem da sem dal zdajle najbolj grob opis problema, vendar če bo kakšen odziv povem več
grin1.gif
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Hvala na odgovoru. No živim v podnajemu zato se ne spoznam popolnoma na to kako je internet povezan v bajti.
Vem pa ,da to teče mimo Sagemovega komunikacijskega prehoda( tistega ta starega) in je v bajti še en internet , v drugem stanovanju + siol tv spet v spodnjem štuku v 3 stanovanju.
Imam pa še en ta komunikacijski prehod Sagem , ki sem ga prinesel od doma, identičen temu ki je v tej bajti. A si lahko z njim kaj pomagam?
confused-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Kako se sedaj povezuješ na internet? A samo vštekaš kabel v računalnik in zadeva deluje, ali moraš še vzpostaviti povezavo (PPPOE)?
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Ja samo kabel vštekam in dela.
Pri nastavitvah ne vem kaj naj naštimam? Static IP ,dynamic IP,PPTP ali pa PPOe?
Ko sem izbral Static IP,sem že vklopil router , vse lepo in prav in tudi inštaliral usb adapter in oboje dela, in napiše mi da je pri obeh povezava vzpostavljena in signal excellent, nekako povezava do polovice poti dela, ne poveže pa se mi na internet.
sedaj ne vem ali moram meti pri meni vklopljena in router in usb adapter?
Kako pa potem drugi računalnik lovi signal?.
Če se pa poizkušam brezžično povezati preko ppoe , pa od mene zahteva geslo in uporabniško ime,katerih pa ne vem.Bom moral vprašati lastnika , če se mogoče on priklopi preko ppoe.