Zunanji disk ne deluje :(

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Imam Hitachi tauro 320GB in zadnjih nekaj dni se ne odziva.
Začelo se je tako da je z veliko težavo prenašalo datoteke 500MB velike prenašal do 20-25 minut. Nato ga je samo prikazalo v Moj računalnik, ni se pa dalo pogledat nobenih lastnosti in niti ga odpret. Tud v Disk Management sem najde, niti tle se ni dalo nč spreminjat.
Če v Moj računalnik kliknem na ta disk javi da je Not Accesible, nato pa javi da ga je trega pred uporabo formatirat, če ga hočem formatirat, napiše da je izključen?

Se da še kaj rešit.
Disk je star kako leto .... nimam več ne računa ne garancijskega lista.

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Mogoče elektronika v zunanjem ohišju šteka.
Vzemi ga ven in priklopi direktno na abaka..
Če dela OK, kupiš novo zunanje ohišje.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Pri zunanjih diskih so lahko tri tezave... Napajalnik, kontroler ali sam disk..

Najlazje bo, da disk vzames ven, priklopis direktno na racunalnik in bos videl na cem si.

btw: delam ravno isto stvar.. Trenutno disk priklopljen, deluje, nekaj se kopira.. bomo pa videli kaj bo.. itak je pa samo torent disk in ni nobene skode
smile-1.gif
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Imam podobno težavo!
Zunanji disk Medion 500GB,winsi zahtevajo formatiranje,vendar ne gre.
Sem ga priklopil na nek pomožni priključek kjer mi winsi zaznajo lokalni disk H brez vsebine..
Verjetno je okvara znotraj.....
frown-1.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Jaz imam enak problem, očitno na enakem disku
smile-1.gif
(2,5 Medion 500GB). Ob prenašanju večjih datotek (HD filmi) se je izklapljal, kopiranje iz njega je bilo praktično nemogoče. Po formatu je prenašanje/kopiranje gor in dol spet ok, mi pa filmi v predvajalniku HD vsebin na par minut kockajo/friznejo, kot da filma iz diska predvajalnik ne prebere. Po daljšem mletju se film predvaja naprej.
Na prvo žogo bi rekel, da je v okvari kontroler in ne disk. Še enkrat ga bom spustil čez scandisk (surface scan), potem pa ga (če ne bo boljše) vrnem Hoferju/Medionu. Še dobro da imajo 3 letno garancijo.

Nekega diagnostičnega orodja za Medion diske pa nisem našel.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Je priklopljen prek eSATA, ali USB
sprasujem se.gif


Jaz imam tistega s srebrnim ohišjem 500 giga prek eSATA. Deluje bp.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Moj je 2,5 palčni s 500GB, ima samo USB 2.0. Kupil sem ga leta 2010 v avstrijskem Hoferju v Lipnici - ker je bil 10 EUR cenejši kot pri nas. Notri je dejansko Seagatov ST9500325AS. Diagnostični test s programom Seatools (od Seagate-a) je pokazal, da ima disk badsectorje. Trenutno delam long generic test, ki bi naj "odpravil" napake. Če mu rata ok, sicer pa bom jutri poklical na Medion - zadnje čase ne hodim toliko v Avstrijo in mi ni voziti diska nazaj v Hoferjevo poslovalnico...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Po formatu se disk normalno odziva, žal pa nanj skopiranih podatkov potem ne dobim več nazaj oz. se jih ne da več prebrati. Odgovor Medion-a (poslal sem jim mail) še čakam...
 
Nazadnje urejeno:

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.861
3
38
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Pri zunanjih diskih so lahko tri tezave... Napajalnik, kontroler ali sam disk..

Najlazje bo, da disk vzames ven, priklopis direktno na racunalnik in bos videl na cem si.

priklopljen direkt na računalnik pa ne dela
uf-1.gif

pozna kdo kakega majstra, ki bi znal zrihtat, da vsaj slike od otrok dol poberem?
mi je pa dete polilo zunanji disk s čajem
cry12bpy.gif
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Pri zunanjih diskih so lahko tri tezave... Napajalnik, kontroler ali sam disk..

Najlazje bo, da disk vzames ven, priklopis direktno na racunalnik in bos videl na cem si.

S čim ga pa priklopiš, a so potrebni kašni posebni priključki/kabli?

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Potreben je SATA kabel, katerega si verjetno dobil zraven matične plošče.
Vtikač za napajanje je itak že na napajalniku računalnika.
Drugega nič ne potrebuješ.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Pa še res je ....
redface-1.gif


Priklopil in se obnaša popolnoma enako kot prej ...
jezen.gif


ka še lahko storim ....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Si ga vzel ven iz ohišja in ga lepo priklopil na matično ploščo?
V Device Managerju poglej disk in mu dodeli črko pogona.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Mu je ze samo dodelilo črko... sam ne reagira, če hočem kaj delat z njim zmrzne in se ne odziva, .....čež čas javi da ga je treba formatirat in ko ga hočem formatirat ga noče formatirat .....