Youtube blokira internet in požarni zid izklopljen

fisherman74

Zelenc'
3. jan 2011
24
0
1
Že nekaj dni opažam čudno obnašanje računalnika...

Čim gledam posnetek na Youtubu mi internet na prenosniku preneha delovati, brskam z mozilo in isto se je zgodilo na chromu. Nobena stran se več ne more naložiti, tudi ko probam z drugim brskalnikom. Medtem pa wi-fi normalno deluje na drugih napravah in tudi prenosnik ne opozori, da bi se internetna povezava prekinila. Še-le ko reštartam računalnik zadeva prične normalno delovati.

Ko sem začel malo čekirati računalnik, sem opazil, da windowsov požarni zid po restartu ne deluje, dokler ga ročno ne vklopim. Ne vem če je med obema stvarema kakšna povezava, ker ko ga enkrat vklopim potem deluje.

Kakašna ideja?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Za kaj takega še nisem slišal, ampak ko si omenil požarni zid sem takoj pomislil na kak virus, trojanec... Lahko probaš tudi posodobit gonilnik od mrežne kartice. Lahko tudi probaš obnovit windowse na datum pred težavo.
 

fisherman74

Zelenc'
3. jan 2011
24
0
1
Sem skeniral z AVG (free) in ni našel nič.

"Lahko probaš tudi posodobit gonilnik od mrežne kartice. Lahko tudi probaš obnovit windowse na datum pred težavo."

kako se to naredi?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Najpre probaj obnovit windowse - pojdi v nadzorno ploščo, izberi 'Obnovitev sistema' in v razpredelnici izberi datum preden te je začelo zafrkavat. Klikneš parkrat 'V redu' in počakaš, da konča.
 

fisherman74

Zelenc'
3. jan 2011
24
0
1
Edina obnovitvena točka, ki mi jo ponudi je od danes zjutraj, te težave pa opažam kakih 3-4 dni. Ko sem gledal zgodovino posodobitev sem opazil, da je bila pred to danes zjutraj dne 5/4/2013 ampak te točke mi ne ponudi?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne moreš nobenega drugega datuma kliknit kot danes zjutraj? Potem imaš verjetno zaradi pomanjkanja prostora (ali takšnih nastavitev) na voljo samo eno obnovitveno točko.

Glede gonilnikov bo težje, če se ne spoznaš na računalnike. Lahko probaš za vsak primer pregledat računalnik še s kakim drugim antivirusom, recimo F-Secure Online Scan: http://download.sp.f-secure.com/tools/F-SecureOnlineScanner.exe

Preneseš, zaženeš, izbereš Slovenščino, klikneš Začni, Sprejemam, potem počakaš da prenese potrebne datoteke in pregleda računalnik.
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Po kakšnem postopku pa potem vključiš windows firewall?

Start->administrative tools->services , tukej more bit windows firewall na automatic.
Sicer pa isto start->administrative toools-> event viewer kjer se zna dobit nekej več podatkov zakaj se fw ne zažene.

Mogoče zraven laufa še kakšen požarni zid? Se zna naredit, da ta namenoma izključi windows požarni zid.
Če nisi nič izklapljal v services, pol bi blo smiselno najprej iskat za kakšen malware.

Poskusi tole (narenxp) http://social.technet.microsof...9-8bd18a5c3aad/

lp