Windows 7: sprememba IDE moda iz AHCI v RAID

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
64
3
8
Ob namestitvi Windows 7 je bil IDE mode nastavljen na AHCI. Sedaj želim podatkovna diska postaviti v RAID 1, vendar, ko v UEFI spremenim AHCI v RAID, se Windows ne zaženejo več.

Na internetu sem našel napotek, da naj bi s spremembo Registry ključa HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Pciide za vrednost Start iz 3 v 0 ta problem odpravil. Vendar pri meni to ne deluje.

Mogoče kdo pozna kak drug način, da se izogneš ponovni namestitvi Windows 7?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Če imaš Intelov SATA adapter (kar imaš 99%, če imaš Intelov CPU), potem :

Ne rabiš čarati po registry, ampak le namestiti Intelove gonilnike.
Na http://www.intel.com/p/en_US/support/highlights/sftwr-prod/imsm klikni pod "Latest Downloads" na Intel RST (RAID) Driver... trenutno je zadnja verzija od decembra 2013, v12.9

Bolj natančno: Tisti registry moraš spremeniti za iaStorV. Windows mogoče že ima oskubljeno kopijo Intelovega gonilnika, tako da če se ti ne da nameščati zgoraj omenjenega, poglej, če imaš v registry omenjeni iaStorV. Če ja, je to dovolj, pač onih dodatnih programov od Intela ne boš imel.
 
Nazadnje urejeno:

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
64
3
8
damek1a in jolko, najlepša hvala za informacije.
smile-1.gif
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
64
3
8
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Na iastor si bil pozoren?
Imaš prav. Ko sem spremenil še ključ iaStorV, so Windows normalno startali. Kot je predlagal jolko, sem posodobil še RAID driver, tako da sedaj dela B.P.
cheer.gif


Še enkrat hvala obema.