Windows 7 problemi z namestitvijo

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Odločil sem se da sprobam windowse 7 na novem računalniku. Namestitev poteka izredno počasi (Expanding windows files je po 7 urah na 30 %. Poskusil sem še z drugim DVDjem, ki sem ga dobil na travniku. Pa isto. Računalnik je star 2 meseca. Procesor je Phenom 955, 8 Giga Ram, plata Gigabyte ma-790xt-ud4p. Znanec ima isto plato in nima problemov. Poskusil sem nadgradit BIOS, resetirat Bios, zamenjat SATA kabel. Kaj več mi pa ne pride na pamet. Ali se komu sanja kje bi lahko bil problem. Prej sem imel gor nameščene windowse 2003 x64, še prej pa freebsd. Pa tam ni bilo nobenih problemov.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
-katera verzijasedmice; x86 ali X64
-kako imaš nastavljen SATA krmilnik; compatibile, AHCPI?
-si preveril RAM?
-je DVD predvajalnik v redu? Kako je priklopljen?
 

zzz333

Pripravnik
12. jan 2010
202
0
16
da namestitev traja 7 ur je totalno preveč! če namestitev ni končana v največ eni uri pol veš da nekaj ne štima. na moj amd sempron 3100+ je trajala namestitev windows 7 pro okoli pol ure. če so windowsi piratski pol je možno da si zanič verzijo dol potegno.
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Različica je x64
SATA krmilnik je nastavljen na IDE compatibile
RAM (še bom pregledal), samo zelo mala verjetnost.
DVD ROM je IDE, in je priključen kot master, poskusil sem z CS pa isto

Sedaj še edino sumim na gonilnik za SATA ali pa da je z diskom kaj narobe.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Bom še probo to nastavit. Disketnik je pa tud v biosu onemogočen. Do jutra je windowse naložilo. Zaženejo se kot se spodobi. Potem pa jaz začnem nekaj downloadat iz interneta (linja 2 Mbita). Pa se mi v ozadju neha odzivati firefox in raziskovalec. Poženem namestitveni program npr. za virtual PC in on v ozadju nekaj melje, jaz pa ne morm še ta čas po internetu surfat. Kar nekaj v ozadju skoz melje, pa sem tudi indeksiranje izključil.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Ugotovil, sem da nekaj disk zafrkava. Ker sem brez problema namestil windows 7 isti DVD na drugi disk. Pri disku je pa zanimivo to, da podatke bere hitro. Saj ko sem prenašal podatke iz diska prej na drugega, je šlo hitro. Potem se pa z enim orodjem hotel razširiti particijo na kateri je bilo 10 Giga podatkov. In že melje od včeraj zvečer. Potem sem gledal SMART (podatke) diska, pa je vse normalno.