win 7 in network nastavitve

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
No, do sedaj je vse špilalo kot mora (cca. 1,5let). Zanč se mu je pa kar neki zmešalo in od takrat naprej mi povezava skoz neki zafrkava. Pc je preko 2 switchev povezan v omrežje. Ostali pc-ji povezani na switche delajo normlano. Recimo, če dam da auto določi IP-je, sploh nič ne naredi. Skoz je un ip 169.xxx.xxx.xxx! Če ročno vnesem tistega, k sm ga mel nazadnje, ko je delalo uredu (pa je bil tudi auto nastavljen), sicer vse dela, samo v win ->network and sharing center še vedno kaže križec pred internet. Se pravi, da neki še vedno ne špila. Switche sem resetiral 10^n -krat, kable premenjal, drugo kartico kupil, ma vse, kar bi lahko bilo mehansko narobe. Ampak očitno je neki v software-u! Vmes mi je parkrat uspelo net tok zalaufat, da je delal skype, winamp, teamviewer, firefox/IE explorer/Internet pa ne!!!! to mi ni jasno, kako je to možno???

pozna kdo kakšno rešitev?
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Katera naprava pa ima DHCP server? Meni diši bolj, da je z DHCP serverjem kaj narobe. Poskusi to napravo (router) restartati
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
hja... to je pa bolj težko, ker sm v omrežju v enem poslovnem sistemu. to bi mogu unga tipa kontaktirat, k rihta ta router...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
tole ni uredu. sm zdej ročno vnesel nastavitve, pa kaže da je vse ok... bomo vidl kok dolg bo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
bom je kr tistega poklical, k lahko to naredi, pa bo najbolje!

sej pomoje to naredijo preko remota komot...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz bom tudi popi.dil.

Imam Win7 in mi internet preko UTP kabla iz modema dela še slabše kot v času klicnega dostopa.
Ko dam na diagnostificiraj mi napiše, da je s konfiguracijo vse ok ne najde pa naprave oz. DNS strežnika????????

Modem sem že parkrat resetiral pa ni nobene razlike.

Če pa na modem povežem brezžični ruter in se povežem na moj internet brezžično pa dela tako kot je treba.

A je sploh kakšna rešitev.

Poskusil sem tudi zgoraj navedeni reset pa ni prav nič boljše.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ok, sem mislil, da sem edini, ki ima težave. Meni tudi kar naenkrat preko utp noče več delat, preko wi-fi pa dela. Na isti mašini delajo XP brezhibno. Prej ko je šlo preko treh routerjev pa mi je na 7 kak teden delala povezava, potem pa samo križec... do ponovne namestitve sistema...
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
meni pa ne dela wifi - povezava je le lokalna. Kakšna ideja kako to rešiti?