WIFI sosed

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.516
2.995
113
Nastviti je možno marsikaj ampak glede na to, kako si zastavil vprašanje dvomim, da boš vedel sam nastaviti WIFI v Client mode na routerju in se potem s kablom priklopiti nanj. Gre za povsem različni napravi ampak druga ve delati tudi to, kar dela prva.
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Nastviti je možno marsikaj ampak glede na to, kako si zastavil vprašanje dvomim, da boš vedel sam nastaviti WIFI v Client mode na routerju in se potem s kablom priklopiti nanj. Gre za povsem različni napravi ampak druga ve delati tudi to, kar dela prva.
Sedaj mi zadeva najde soseda in z geslom imam povezavo, se pravi, da ruterjem, ki sem ga omenil je drugačen postopek povezave?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.379
5.661
113
S tem poceno routerjem neboš pridobil nič.
Mogoče če nabaviš nek pošten router da bi se poznalo.

Najprej razloži kje je sedaj problem.
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
S tem poceno routerjem neboš pridobil nič.
Mogoče če nabaviš nek pošten router da bi se poznalo.

Najprej razloži kje je sedaj problem.
Problem je da je ASUS USN N14 crknil in se ga ne dobi nikjer in iščem varijanto s čim bi ga nadomestil, sosed ima optiko in meni je vleklo skozi dva zidova dovolj dobro da je zadostovalo mojim potrebam, v glavnem za pregled novic,.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.516
2.995
113
Lahko poskusiš s kakšnim USB ključkom, ki ima anteno. Ali pa si ga kje za test sposodi. Načeloma čez dve stene mora delati, če nista ravno polni železa in 50M narazen.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.706
156
63
Z routerjem boš pridobil to, da ga lahko daš na bolj oddaljeno mesto in do PC-ja potegnil daljši kabel, kar pri USB ni mogoče, saj so dolžine USB kablov zelo omejene. Če je predolg, napetost pade, naprava crkuje itd...
Prednost bolj oddaljenega mesta je v tem, da ga lahko daš na potencialno boljši signal in pridobiš hitrost in stabilnost.
Jaz mislim, da ne bo problem routerja nastaviti v Client način. Če bi se jaz to šel, bi vsekakor raje uporabil router.
Predlagani router to gotovo zmore, vendar če ima sosed AC router, bi bilo dobro tudi na tvoji strani uporabiti takega (predlog TP-Link Archer C6).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.367
113
Zakaj pa ne kupiš potem kar wifi extender oz. po domače je to ojačevalnik wifi signala? Jih imaš na mimo vrste cel kup od 10€ naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.706
156
63
Ker potem še vedno rabi "sprejemnik", glede na to, da pravi, da ima "računalnik", ki morda ni prenosnik.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.706
156
63
Pa res, priznam da tega nisem vedel niti se o tem nikoli vprašal. Hvala za opombo oziroma opzorilo.
No, sam bi vzel en router s Qualcomm čipom in ga lahko uporabiš za praktično karkoli
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Bom prebral vaše nasvete, gre za hišni pc, saj mi je dobro vlekel, 300.0 Mb/s in za moje potrebe čisto dovolj ampak je ruter padel na tla in je šel konektor v maloro, lahko bi si optiko povlekel imam škatlico 5 m od pc-ja ampak ne potrebujem, ker mi to čisto ustreza in ne mislim plačevati 50 € . Vas razumem ker se čudite mojemu vprašanju, kmalu jih bom imel 75 in me je čas zelo povozil. Hvala za vse odgovore takšne ali drugačne.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.010
830
113
Jest sem mel en “range extender”, ki mi je podaljsal wifi v zgornje nadstropje (pustmo padec hitrosti), vanj sem pa vtaknil tudi printer in je delalo.. torej bi lahko avtor teme v to vtaknil stacionarca, po stanovanju pa se vedno imel wifi .. konc koncev ga rabis za telefon ce ne druzga..
Lohk poiscem oznako - ce bo kaj v pomoc

edit - v bistvu je damirj dal isti predlog..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.379
5.661
113
glej ne kompicirajte z range extenderjem. Zdaj mu je delalo z usb wifi kartico. Naj nabavi novo in bo delalo naprej.
Saj ni da nima dovolj signala ampak mu je stara crknila.
Greš v trgovino rečeš za usb wifi z zunanjo anteno. In kupiš nekaj kar zgleda podobno temu kaj maš zdaj. Da ti ne uturi nekaj kar zgleda kot usb ključek. Tisto bo bolj slabo vleklo če je mejni signal.
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Ni problem signal, sem se malo zgubil v ponudbi, ker Asusa usb N14 se ne dobi in je vlekel 300.0 Mb/s, rad bi neko zadevo, ki bi vlekla vsaj toliko ali pa več, vem, da s tistimi usb ključi si ne bi dosti pomagal je bolj iz sobe v sobo. Saj ponudba je, ampak ko začneš iskati se hitro vse zoži. Bomo malo počakali mogoče se zopet pojavi na trgu.
 

Antares

Pripravnik
28. feb 2008
52
0
6
Hvala pa smo našli, čudno, da sem to spregledal, sem iskal točno po modelu zato ga nisem anšel.