WD disk in nova tehnologija

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Nabavil sem disk WD 6400 AARS, na njem piše, da so uporabljene nove naprednejše tehnologije, da pa moram v primeru uporabe win XP za to postaviti ustrezen mostiček. Na netu sem prebral, da brez tega mostička sicer deluje na XP, samo počasneje, z mostičkom so pa lahko težave s kompatibilnostjo z drugimi diski, mi je rekel nekdo, ki se ukvarja z vzdrževanjem računalnikov.

Ima kdo kaj izkušenj s temi diski, je bolje uporabiti brez aligne in manjšo hitost ali tvegati nekaj nekompatibilnosti?

http://www.wdc.com/en/products/advancedformat/

http://www.wdc.com/wdproducts/library/W ... 771430.pdf

http://hothardware.com/Article...tention/?page=2
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Ja kaj pa če bi preprosto probal, če boš imel probleme z drugo opremo ali ne?
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Moram prvo nastavit mostiček in naložit winse, da probam. Ne vem, če lahko potem mostiček spreminjam, ko bo to naloženo.
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Žrtvuj eno uro svojega dragocenega časa za preizkus in poročaj o rezultatih, vsi ti bomo hvaležni.

L.p., Kloko
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- Premisli o Visti ali Windows7, tam je vse kao kompatibilno.
- način brez mostička je, da particijo za Windows prav alignira (to se lahko naredi potem, samo traja več ur; lahko pa tudi pred instalacijo Windows XP, pol je le minutka dodatnega del)

V navodilih bi moralo pisat za vsako to možnost, kak se naredi.

Če misliš XP kmalu nadomestiti s čim drugim, pa lahko greš direkt in vzameš v zakup morebitno počasnejše delovanje do takrat.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
V navodilih piše kam postaviš mostiček za XP, da zadeva hitro deluje, me je pa opozoril kolega, ki vzdržuje računalnike v večji firmi, da ima težave s temi diski s postavljenim mostičkom, ko mora reševat podatke iz njih in pri uporabi Ghosta.

Zaenkrat bom ostal še pri XP, za moje potreb so dovolj dobri, verjetno bom naredil kot predlaga Kloko, naložil winse in nekaj programov in preizkusil kompatibilnost z zunanjimi diski in USB ključi.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Al pa zamenji disk za WD Black al pa Samsung F3, ce je mozno
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Matjaz2 pravi:
Zaenkrat bom ostal še pri XP, za moje potreb so dovolj dobri, verjetno bom naredil kot predlaga Kloko, naložil winse in nekaj programov in preizkusil kompatibilnost z zunanjimi diski in USB ključi.

Čakaj, o čemu ti sploh?

Gremo od začetka.
Kupil si ta disk.
Kaj boš z njim?
Imel v zunanjem ohišju?
V PC vgradil?
Gor bodo podatki?
Ali boš Windows nanj instaliral?
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
To naj bi bil osnovni disk v računalu z win in drugimi programi.
Prejšnji WD 640 mi je v garanciji crknil in so mi v anni zamenjali za tega, šele doma sem opazil na njem opozorilo za uporabnike win XP. Ko gledam primerjalne teste, z mostičkom ni kaj dosti počasnejši kot black na XP. Ima pa ta tudi 64 MB predpomnilnika prejšnji 16 in je po njihovem ceniku 18 € dražji od tistega, ki sem ga prej kupil in se je pokvaril, malo tudi zato nisem hitel z njim nazaj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Jaz bi aligniral particijo in XP instaliral.

Oziroma instalacija XP, pol pa oni WD Align program.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Sem naložil XP, pognal program align na vseh particijah in zadeva zaenkrat deluje, mostička nisem nastavil. S kompatibilnostjo z usb kjučem ni težav, zunanji disk mi je pa na lepem nehal delat, tako da z njim ne morem preveriti kompatibilnosti. Kako bi preveril hitrost delovanja diska pa nimam ideje, domnevam, da je taka kot na testih.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
HD free preveri samo branje, je kak trial ali free način za testiranje tudi zapisovanja s kakšnim programom?
 

bozo_13

Pripravnik
11. jul 2010
201
0
16
Citat:
Uporabnik kloko pravi:
Žrtvuj eno uro svojega dragocenega časa za preizkus in poročaj o rezultatih, vsi ti bomo hvaležni.

L.p., Kloko
(za prvega)
zrtvuj pol ure svojega dragocenega časa za googlanje in poročaj o rezultatih, vsi ti bomo hvaležni.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Matjaz2 pravi:
HD free preveri samo branje, je kak trial ali free način za testiranje tudi zapisovanja s kakšnim programom?
Ja.

Triali so ponavadi na zadnjem mestu, kjer pogledaš: Na domači strani izdelka.
wink-1.gif