Vezava ventilatorja - Vortice Quadro Micro

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Ventilator ima dve stopnji.
Pričakoval sem priklop štirih žic: ozemljitev, negativna in 2x pozitivna za visoko in nizko hitrost. Vendar so noter le trije priklopi.
Vortice (1).jpg

Načrt priklopa:
Vortice.jpg


Samo preverjam, da mi torej ozemljitve ni potrebno priključiti (ventilator je cel plastičen) in pa na N1 priključim negativno na L2 pa pozitivno, da pridobim višjo hitrost.
Če bi hotel obe hitrosti, pa bi vezal po shemi MIN-MAX, torej negativna na N1, prva pozitivna na L2 in druga pozitivna na 3.
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
874
494
63
Ventilator ima dve stopnji.
Pričakoval sem priklop štirih žic: ozemljitev, negativna in 2x pozitivna za visoko in nizko hitrost. Vendar so noter le trije priklopi.
Poglej priponko 92144
Načrt priklopa:
Poglej priponko 92145

Samo preverjam, da mi torej ozemljitve ni potrebno priključiti (ventilator je cel plastičen) in pa na N1 priključim negativno na L2 pa pozitivno, da pridobim višjo hitrost.
Če bi hotel obe hitrosti, pa bi vezal po shemi MIN-MAX, torej negativna na N1, prva pozitivna na L2 in druga pozitivna na 3.
Ozemljitve ni in je ne rabiš ker je dvojna izolacija. Sigurno je nekje znak "kvadratek v kvadratku".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Nisem stromar, ampak poskusam mal po ZKP razmisljat.
Kje izbiras hitrost?
Od stikala (na tretji skici narisan pod sponko) kjer se izbira hitrost bi moral pripeljati L tako na L2 kot na L3.
Na stikalo pac dovedes samo N in L.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Ja, to mi ni bilo čisto jasno, zakaj je tam še neko stikalo narisano. Kakorkoli, nepomembno zame, bo samo visoka hitrost :).
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
883
23
18
Ljubljana
Verjetno stikalo za hitrosti ni prilozeno, v nacrtu imas priklop za MIN, MAX in pa s stikalom. Se pravi ga moras dodati. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Stikalo za spreminjanje hitrosti je verjetno na samem ohišju. Daj fotko kompternega ventilatorja.
Ni stikala na ventilatorju, vsaj jaz ga nisem našel. Ampak niti ni pomembno.
Mi pa ni jasno, zakaj bi bilo dodatno stikalo za hitrost za stikalom za vključitev/izključitev. Saj pa lahko uporabiš dvopolno stikalo za rolete in en plus vežeš na počasno, drugi na hitro hitrost. Ali se motim?
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
874
494
63
Ni stikala na ventilatorju, vsaj jaz ga nisem našel. Ampak niti ni pomembno.
Mi pa ni jasno, zakaj bi bilo dodatno stikalo za hitrost za stikalom za vključitev/izključitev. Saj pa lahko uporabiš dvopolno stikalo za rolete in en plus vežeš na počasno, drugi na hitro hitrost. Ali se motim?
Nič se ne motiš...... Pravilno razmišljaš. Naredi tako kot si zgoraj napisal če pa rabiš samo Max. hitrost potem pa zveži kot je na shemi na fotki v sredini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in mtl