UTP kabl in prenos signalov

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Rabil bi informacijo, ker sem na tem področju amater.
Imam modem iz katerega gresta dva UTP kabla. Prvi za televizijo, drugi za internet. Situacija pa je, da je TV s v eni sobi, Internet pa v drugi. Sedaj bi pa rad, da imam tudi v sobi s TV tudi internet po kablu. Obstaja varjanta, da po enem kablu potujeta oba "signala" za TV in internet? Sem malo brskal in našel tole shemo. Zanima me če je vezava dobra? Da ne bi kaj skuril
confused-1.gif

Usmernik sem imel v mislih modem.
LP
2366607-UTPpovezaav.png
 

Priponke

  • 2366607-UTPpovezaav.png
    2366607-UTPpovezaav.png
    7,5 KB · Ogledi: 2.457

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.194
701
113
Glede na da si amater nimaš orodja, nimaš konektorjev, nisi vajen in boš moral mal "štrikat". Za hub boš dal 10-30 evrčkov, če boš pa improviziral pa tud ene 7 recmo pa en kup koordinacije. Tko da jest bi tud predlagal hub oz switch, pa brez zajebancije.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.461
113
Za domačo uporabo da, vsaka povezava ima na voljo 4 žice, kar zadostuje 100 mbit standardu...
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.075
567
113
V glavnem vse deluje, razen če delaš kakšne večje lokalne backupe, tam ti pa 100 Mbps zna živce požret.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
sprasujem se.gif
Če sem razumel, lahko na TV kabel dam UTP razdelilec iz njega pa en kabel na TV komunikator, drugi pa na mrežno kartico PC-ja
LP
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
sprasujem se.gif
Če sem razumel, lahko na TV kabel dam UTP razdelilec iz njega pa en kabel na TV komunikator, drugi pa na mrežno kartico PC-ja
LP

Najprej moraš na strani modema z takim razdelilcem združiti dva UTP v enega ter na drugi strani zopet razdeliti na dva.
Če nimaš kabla zaključenega na vtičnicah boš rabil še dva spojnika (žensko-žensko).
Pa še opozorilo glede razdelilca - tisti za par centov z tremi ženskimi vtičnicami niso pravi, ker so namenjeni ISDN telefoniji !

Če pa boš delal "po domače" in imaš kakšnega kolega z kleščami lahko povežeta tako:
36672.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Če rabi za IPTV, ne bo kar vsako stikalo ok (hubi niti ne več, če se še prodajajo). Mora biti managed, da lahko skonfiguriraš VLANe, zaželjeno bi bilo, da podpira še IGMP snooping, drugače bo IPTV (mutlicast) promet letel na vse porte. Vsekakor je boljša rešitev, ampak če mu prva rešitev zadostoju, vprašanje če bo pripravljen plačati.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Pubec pove, da je popoln amater, tu pa mu predlagate managed switche... pa ne se hecat.
Če bi avtor topica povedal za začetek providerja bi malo lažje... je pa velika verjetnost, da bo en navadni switch pred PC/TV zadostoval. Vsaj tako imam jaz narejeno. Trunk port preko enega kabla na switch, od tam pa na STB in WiFi. In deluje BP.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Ali pa potegne še en kabel, matr se komplicira v tej sloveniji, vsak točno ve kaj je treba, ampak enostavne rešitve niso dobre, je treba zabluzit do konca, sploh če se ne spoznaš.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.633
505
113
on sprašuje če je šansa da po ENEM kablu spelje kar pač hoče.
Dejansko mu je vsak napisal eno rešitev, odločil se bo pa že sam kaj mu je najlažje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Pubec pove, da je popoln amater, tu pa mu predlagate managed switche... pa ne se hecat.
Če bi avtor topica povedal za začetek providerja bi malo lažje... je pa velika verjetnost, da bo en navadni switch pred PC/TV zadostoval. Vsaj tako imam jaz narejeno. Trunk port preko enega kabla na switch, od tam pa na STB in WiFi. In deluje BP.

Samo opozoril sem, da z navadnim switchem morda ne bo delovalo, ker je nekdo prej predlagal nakup switcha oziroma huba. Meni se zdi boljše, da se ga opozori, kot pa da gre kupit switch in se nategne.

Ali bo delalo ali ne, je odvisno od ponudnika, uporabljenih STBjev (pri SIOLu kolikor vem, tastari STBji potrebujejo unttaged video VLAN, medtem, ko novi Boxi rabijo trunk, kjer je data unttaged video pa tagged), pa tudi od switcha.

Če pri tebi deluje, super, samo ni nujno, da bo tudi pri njemu.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Ali pa potegne še en kabel, matr se komplicira v tej sloveniji, vsak točno ve kaj je treba, ampak enostavne rešitve niso dobre, je treba zabluzit do konca, sploh če se ne spoznaš.

zmaga.gif
Saj bom tako tudi naredil. Sem mislil, da bi lahko delovalo kot pri električnih električnih razdelilcih. Je pa res, da včasih ne moreš kakšno stvar razložiti enostavno.
Hvala vsem za nasvete.
pozdrav.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

fant rabi samo dva Y razdelilca in nič drugega, brez klešč in ostalega. Portov na routerju pa ima dovolj, kjer sta 2 DATA porta in 1 Video.

Recimo nekaj takšnega:
http://www.ebay.co.uk/itm/3-Po...=item1c411dc998


Upam, da nisem preveč tečen.
Na priloženi sliki imam konfiguracijo:
Izhod LAN1 je na "matični PC",
Izhod LAN2 je PC v drugi sobi,
Izhod LAN4 je TV v tretji sobi,

In v tretji sobi bi rad imel tudi priklop za PC, ki bi ga imel po kablu za TV.To je želja, ki pa ni nujno, da je tudi izpolnjena. Pač glede na težavnost inštalacije
Na konektorjih je priključenih vseh osem žičk.

Pozdrav
2367338-IskratelSinopezadaj.JPG
 

Priponke

  • 2367338-IskratelSinopezadaj.JPG
    2367338-IskratelSinopezadaj.JPG
    39,1 KB · Ogledi: 1.937

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

fant rabi samo dva Y razdelilca in nič drugega, brez klešč in ostalega. Portov na routerju pa ima dovolj, kjer sta 2 DATA porta in 1 Video.

Recimo nekaj takšnega:
http://www.ebay.co.uk/itm/3-Po...=item1c411dc998

Zakaj učiš krivo vero
jezen.gif

Si že preizkusil z tem tvojim Y oziroma veš čemu je namenjen
10.gif


Dodatno: Evo še diskripšn z linka:


RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC
Features:
1.Convert and increase your Ethernet connections from 1 to 2 sockets.
2.Allow two computers to share high speed DSL, cable modem and Ethernet ports.
3.Convert a single RJ45 outlet to two RJ45 sockets easily
Compact design.
4.8 wire RJ-45T adapter, parallel wiring.
5.Connector: 3 x RJ45 female

NOTE: This Ethernet splitter allows two computers to share one Ethernet line, but it doesn't support both computer to connect onto the internet simultaneously

Package Includes:
1 x RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC
 
Nazadnje urejeno: