Univerzalna veterna zaščita

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Torej prihaja jesen, ko mi bo pasalo bit v zavetrju. Moj Wottan Storm T na malo prenizko sprednjo šipo. Nikjer ni najti, katera bi pasala gor. Lahko to kupim kar eno univerzalno pri Louisu in upam, da bo pasala? Večinoma se pritrdijo na stranski ogledali... Ma kdo izkušnje?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Najprej med vožnjo poskusi dati dlan na vrh šipe in jo malo dviguj in spreminjaj naklon... Mogoče višja šipa ne bo kaj boljša, ampak bo le ustvarjala turbolenco... Bom napisal na svojem primeru. Najprej sem dal na motor šipo, ki je bila tako visoka, da sem gledal skozi. Vetra ni bilo v čelado, vse je šlo nad njo. Je pa v dežju bila veselica, sploh v pršenju... nič se ni videlo skozi. Sem jo potem skrajšal toliko, da sem gledal čez rob in malo eksperimentiral z nagibom. Kar v začetku je tako nerodno rezalo zrak, da sem piš dobil točno v oči. Sem nastavil nagib, da mi nekako nese nad čelado in se lahko peljem z odprtim vizirjem nekje do 80/uro. Ja, najcenejša rešitev bo oni dodatek, variabilni, kot je dask predlagal. Na dva vijaka. Je bolj trdno na steklu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Sprobal tega z aliexpressa. Prenizek. Zdaj mi piha direkt v oči. 2 metra sem visok in ne pomaga. Žal. Bom vprašal na servisu, če že obstaja višji original. Ta podaljšek na voljo za 6pack piva, če kdo rabi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Znanec je nabavil ta podaljšek nekega znanega podjetja (Givi morda) in je bil izredno zadovoljen. Res pa ni bil 10 EUR, ampak kar čez 100. Lahko spreminja naklon, je vpet na dveh delih.
Verjamem pa, da je bilo noter vloženo še kaj inženirskega truda, da ustrezno pelje veter tja, kjer ga usmeriš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: markoman

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Vozi se z avtom, če ti na motorju piha :). Kje je tisto veter v laseh, svoboda....
Eh, doma mamo dva avta, pa se po Mariboru več ni za vozit, kaj šele za parkirat. Zato skuter. In zato skuter tudi v hladnem vremenu. Zato zaščita. Mam preklopno integralko, ki je poleti vroča in jet čelado, ki je tudi vroča. Sicer glava ni problem. Najbolj hladen zimski veter biča v prsa. Lasje so kljub letom sicer še, ampak zaradi čelade vetra v njih že dolgo ni. Kot rečeno, skoraj 50letnik bi mel višjo šipo in s tem več udobja v hladnih mesecih. Sem pisal proizvajalcu, če majo kake višje šipe, čakam odgovor.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Znanec je nabavil ta podaljšek nekega znanega podjetja (Givi morda) in je bil izredno zadovoljen. Res pa ni bil 10 EUR, ampak kar čez 100. Lahko spreminja naklon, je vpet na dveh delih.
Verjamem pa, da je bilo noter vloženo še kaj inženirskega truda, da ustrezno pelje veter tja, kjer ga usmeriš.
Preveril Givi spletno stran. Odlična. Imajo celo moj model skuterja. Ampak zanj na voljo samo kovček. Drugače pa ogromna izbira dodatkov. Samo žal ne za španskega Kitajca Wottan. Čakamo proizvajalca, pa da vidimo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
evo rešitev :D
1725802584288.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: markoman

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Evo, to. To ščiti tudi proti dežju. Pol se pa res lahko celo leto vozim, pa četudi ne živim na Obali.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Nič ne bo, proizvajalec nima. Bomo pač neke dobre jakne vozili, pa ne bo zeblo ...

Dear Customer
Thank you for your confidence in our brand. Please be informed that the accessory you are requesting is not available for your model.
We are sorry for the inconvenience
Thank you and best regards
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Če serijska zaščita ne usmeri zračnega piša dovolj visoko, so alternative poviški ali višje šipe. Glede na tvojo dvometrsko višino, zna biti hudič... verjetno te povišane šipe ne bodo dovolj visoke. Ostane le še to, da šipo daš delati po naročilu. Jaz sem pred leti, 1998, dal vrezati in ukriviti šipo v Ljubljani nekje--- ne vem več naslova. Neka delavnica, kjer so izdelovali stvari iz akrila in leksana. Gotovo je na netu kje naslov. Neseš originalno šipo in ti naredijo večjo. Za zdajšnjega pa sem le naročil 3mm leksan ploščo in sam vrezal in ukrivil s plinskim gorilnikom.