Tiskalnik za fotografije

luka4k

Zelenc'
21. sep 2012
6
0
1
Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup tiskalnika za fotografije. O tem nimam pojma, zato me zanimajo vaša mnenja. Rad bi tiskal slike formata 10x15cm. Prosim, če mi lahko svetujete, kateri tiskalniki so dobri (nekako srednji cenovni razred), poleg tega pa me še zanimajo informacije glede kartuš in papirja za tiskalnik (kvaliteta, cena).

Za vašo pomoč vam bom zelo hvaležen!
zmaga.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.243
324
83
Samo v razmislek: a si ziher da se ti to sploh splača? Imaš akcije po 0,08 centov za fotko, samo za papir in tinto boš dal več. Če res ne rabiš s kakim prav posebnim namenom (npr. da bi moral imeti fotko takoj zunaj ipd.), je po mojem do džaba, pa ziher ne zdrži tako dolgo ne glede na deklarirano trajanje kot taka ki ti jo naredijo v kakem Harvey Normanu. Samo moje mnenje... jaz grem 1x-2x na leto tja pa ruknem tistih 40 EUR za par sto fotk, pa se mi zdi ceneje kot kupit za 100 EUR printer na katerem ziher ne bom mogel par sto fotk natisnt (še 100 EUR bi dal samo za fotopapir in kartuše potem). Samo v premislek glede racionalnosti, če res ne rabiš.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Samo v razmislek: a si ziher da se ti to sploh splača? Imaš akcije po 0,08 centov za fotko, samo za papir in tinto boš dal več. Če res ne rabiš s kakim prav posebnim namenom (npr. da bi moral imeti fotko takoj zunaj ipd.), je po mojem do džaba, pa ziher ne zdrži tako dolgo ne glede na deklarirano trajanje kot taka ki ti jo naredijo v kakem Harvey Normanu. Samo moje mnenje... jaz grem 1x-2x na leto tja pa ruknem tistih 40 EUR za par sto fotk, pa se mi zdi ceneje kot kupit za 100 EUR printer na katerem ziher ne bom mogel par sto fotk natisnt (še 100 EUR bi dal samo za fotopapir in kartuše potem). Samo v premislek glede racionalnosti, če res ne rabiš.


Se strinjam.... cena pri canonu je cca 0.35€ na fotko, zdrži isto, po parih letih ( tolk kot ga imam) barve ne zbledi absolutno nič. Je pa definitivno ceneje printat preko teh aplokacij, sam ga koristim za razne poroke ipd, ko folk hoče imet fotke takoj.

LP
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Samo v razmislek: a si ziher da se ti to sploh splača? Imaš akcije po 0,08 centov za fotko, samo za papir in tinto boš dal več. Če res ne rabiš s kakim prav posebnim namenom (npr. da bi moral imeti fotko takoj zunaj ipd.), je po mojem do džaba, pa ziher ne zdrži tako dolgo ne glede na deklarirano trajanje kot taka ki ti jo naredijo v kakem Harvey Normanu. Samo moje mnenje... jaz grem 1x-2x na leto tja pa ruknem tistih 40 EUR za par sto fotk, pa se mi zdi ceneje kot kupit za 100 EUR printer na katerem ziher ne bom mogel par sto fotk natisnt (še 100 EUR bi dal samo za fotopapir in kartuše potem). Samo v premislek glede racionalnosti, če res ne rabiš.


Se strinjam.... cena pri canonu je cca 0.35€ na fotko, zdrži isto, po parih letih ( tolk kot ga imam) barve ne zbledi absolutno nič. Je pa definitivno ceneje printat preko teh aplokacij, sam ga koristim za razne poroke ipd, ko folk hoče imet fotke takoj.

LP

Poskusi najprej poklicat studie v okolici, ponavadi ob sobotah delajo(mo).. Pride ceneje, da o kvaliteti ne govorimo. Je pa za "nahitro" zakon zadeva!
 

luka4k

Zelenc'
21. sep 2012
6
0
1
Aha, no sej tudi to me je zanimalo, ali se tto sploh splača. Kot vidim se ne, tako da ne bo nič s tiskalnikom.
smile-1.gif

Hvala lepa vsem za mnenja!